Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg nagy lemondásokkal...

Tényleg nagy lemondásokkal jár egy gyerek nevelése?

Figyelt kérdés
Hosszas győzködés után eldöntöttük a barátnőmmel, hogy jöhet a baba. Nekem van egy igen nagyra becsült dédelgetett autóm. Elég gyors is, elég menő is, és hát nem olcsó mulatság. Azt mondta a barátnőm és a környezetemben élők is, hogy készüljek föl, mert valószínűleg meg kell válnom tőle. Én mondtam, hogy belemegy a babaülés, és tény és való, hogy drága etetni meg fenntartani, de nem szívesen adnám el. Tényleg ésszerűbb lenne eladnom. A fizetésemből eddig pont kijöttünk, nagyon sokat el fog vinni egy baba?
2009. nov. 20. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

biztos akarod Te ezt a babát??


mert ez alapján a kérdés alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak a barátnőd beszélt rá és azért mondtál igent, hogy békén hagyjon...


ha ez így van akkor nem igazán biztos, hogy jönni fog a baba és csak a barátnőd fog idegileg tönkremenni, hogy vajon miért?


ha pedig szeretnéd a babát, akkor szerintem ilyen kérdésnek nincs helye az agyadban!


mennyi idős vagy?

2009. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem kérheti a feleséged, hogy add el az autódat. Tény, hogy a baba elég sok pénzbe van,de ha vannak segítő nagyik akkor kár lenne megválnod a másik szerelmedtől. Meg sok mindent lehet használtan is venni.

Párom is autómániás. 7-es bömbink van, gondolhatod mennyit fogyaszt stb. Van 2 gyermekünk (10 éves, 16 hós).

De meg sem fordul a fejünkben, hogy eladjuk.

2009. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
Valószínűleg nem családi autó:) Egyértelműen meg kell válnod tőle és egy kisebb fogyasztásúra cserélned, de ez ezzel jár! Ha az embernek gyermeke születik már nem a saját igényei, vágyai lesznek az elsők. És ahogy növekszik a baba egyre több pénz is! De tényleg nem azt kellene nézned hogy mennyi pénz egy gyerek, hanem mennyi öröm és az eladott kocsidért is kárpotólni fog. Szerintem ha ilyen kétségeid vannak akkor ne vállald a babát, mert nem vagy felkészülve az áldozatra, önzetlenségre. Már bocsi hogy ezt írom. Várjatok még pár évet, a babának sem jó ha unszolások árán mondasz le csak a javára!
2009. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Igen kedves második, csakhogy a fizuból eddigis PONT kijöttek! És saját bevallása szerint most is sok pénz etetni és fentartani az autót hát még egy gyermek mellett! És az hogy vannak segítő nagyik..... NEM
2009. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
A MAMÁNAK SZÜLJÜK A GYEREKET!!!
2009. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Ha olyan nagy anyagi ráfordításokkal lehetne csak gyereket vállalni mint ahogy egyesek állítják akkor már kihaltunk volna ! 3 gyerekünk van , az ésszerűség határán belül megvettünk nekik mindent amire szükségük van . Szopiztak ameddig akartak , sok zöldséet-gyümölcsöt eszünk , szép helyen lakunk , nagy az udvarunk , gyakran megyünk kirándulni , sétálni . Viszont nem vettünk márkás babakocsit , márkás ruhákat-cipőket , zenélő horribilis áru kütyüket ...

Nincs tévénk , viszont van sok-sok mesekönyvünk és van időnk olvasni , beszélgetni , a vacsora általában közös . Sokat nevetünk , beszélgetünk , kézműveskedünk , játszunk ...

Az anyagi helyzetünk viszont siralmas . 3 gyerekes anyuka

2009. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Miért ba**zus nektek nem segítettek semmiben?

Csak kapott a kicsi egy-egy babaruhát, vagy néha egy csomi pelust, vagy pl nekünk anyósomék fizették a kiságyat, nagymamám a járókát.

Nem azt mondom, hogy öntik a lét, hogy mi jó autóval közlekedjünk, de minimálisan ennyit szerintem mindenkinek segítenek a nagyik, ha tudnak. Nem???


Amikor az első fiúnk kicsi volt, én szerettem bele egy sportautóba, ezért megvettük.

De ez nem olyan kérdés, hogy mások jól megmondják!

Azok nem értik akiknek jó a Suzuki is!

A páromnak 20 éves kora óta ez volt az álma, 36 évesen már dolgozott annyit az életben, hogy az legyen neki amit szeretne.

2009. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
46%
nem lehet egy jótékony nagyira építeni a családád pénztárcáját. És na nagyi meghal? Mert előbb utóbb sajnos ez lesz? Éhezés? Nincs kaja pelus, de nem baj apu villanthat a kocsival?
2009. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok senki megbántani, és nyugodtan le lehet pontozni, de azt gondolom, hogy teljesen felesleges most ezzel foglalkozni. 1. még nincs is baba, 2. majd akkor kiderül, hogy ki jönnek-e a pénzből ami van, vagy sem.

Addig még millió, és 1 dolog történhet.

Ki tudja azt megmondani, hogy mi lesz holnap??

Ráadásul mi az, hogy "hosszas győzködés után" jöhet a baba és "azt mondta a barátnőm és a környezetemben élők is, hogy készüljek föl, mert valószínűleg meg kell válnom tőle"?

Most akkor miről is beszélünk? Én bizony elgondolkodnék ezeken!

2009. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Multkor volt itt egy közvéleménykutatás,átlagban olyan 5 hónapos koráig a babának a cuccok,meg minden cakk pakk olyan 1000000,-1,5be jöttek ki.Utána már nem olyan húzos a költekezés.Szerintem nem muszaly az autódat eladni,de a hozzáállásoddal a témához szerintem nem tartozná álmaim pasijai közé...
2009. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!