Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felügyelet nélkül 5 éves...

Felügyelet nélkül 5 éves gyermek biciklizik a faluban?

Figyelt kérdés
Ti hagynatok az ilyen koru gyermeketeket a faluban biciklizni magában?
2013. márc. 24. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy hagynám!
2013. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám, de rengeteg ilyet látok. A munkám miatt sokat járok vidékre, kis falvakba is és valóban szinte mindennapos, sajnos.

De itt Bp. kertvárosi részén is láttam már olyat, hogy 6 év körüli kislány bringán, mögötte a 3 év körüli öccse futóbiciklin és halál nyugodtan mentek, szülők sehol.

Engem meg a szívroham kerülgetett, amikor láttam, hogy átmennek az úttesten.

Nem akarom más dolgába beleütni az orromat, de az ilyen szülőt szívesen feljelenteném!

2013. márc. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Alapból a kora miatt veszélyes, hiszen kicsi meg. De a falu is számít, hogy milyen. Egy kis utca az egész, nulla forgalommal, belátható tereppel? Teljesen egyedul lenne, vagy masik gyerekkel? Mennyiben szofogado? En kulfoldre elek, egy "faluban", itt teljesen elfogadott, hogy a kisgyerekek egyedül vannak pl a játszótéren, meg a 3-4 év körüli is. A gyerekek is figyelnek egymásra, meg a kicsik is szofogadoak. Mondjuk a játszótérre ra látni az ablakból a legtöbb helyen.
2013. márc. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönøm.2001-ben.egy 5 éves kisfiu eltünt.Biciklizett a faluban egyedül,aztan nem tért haza.Azon lepödtem meg hogy olyan termeszetesen vették hogy egyedül az elkeritetlen vasutallomas mellett biciklizett,ès felvannak hàborodva hogy hol a gyerek.Kezdtem azt hinni én vagyok nagyon aggodô hogy 5 éves gyermekemet az udvaron se hagyom felügyelet nélkül.ÖRülök hogy ti is odafigyeltek a gyerköcökre !!
2013. márc. 25. 07:37
 6/8 anonim ***** válasza:

? Mi is kicsi (500 lelkes) faluban élünk, egy olyan utcában, ahova csak az jön be, akinek itt van dolga, de eszembe nem jutna a 4,5 éves lányomat egyedül kiengedni, még az udvarra sem, ha nem látom. Ma már nem olyan a falu sem, mint mikor én voltam pl kicsi, bár minket sem engedtek kis ennyi idősen, csak úgy ha valaki kint volt felnőtt. Szóval érdekes felfogása van némelyeknek.

Mikor kamasz voltam, egy anyuka a kocsmából kijőve ki volt akadva, hogy az akkor 6 éves kislányát nem találja, a kislány elvitte a biciklijét és eltűnt. Ez este 8kor volt. Hát kiakadtunk, hogy hogy engedhette el. (nem volt részeg a nő, a gyerek már több órája elment a bicajjal, anyja tudott róla, nem először fordult elő akkor már) Szóval nem egyedi eset, de itt szerencsére meglett a kislány.

2013. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semikép sem,kicsi még bármi történhet vele.
2013. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Semmi estre nem ! Ez nagy felelőtlenség!
2013. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!