Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ősmagyar vagy újabb keletű...

Ősmagyar vagy újabb keletű magyar névalkotások közül melyiket választanád a gyermekednek?

Figyelt kérdés

Vannak kedvenceim, de nem szeretném felsorolni, nem akarok senkit befolyásolni.

Fiú és lánynevek is érdekelnek.


2013. márc. 26. 21:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is hülye magyarázat hogy majd külföldön nem tudják kiejteni a nevét. Ugyanmár. Más nyelvből vett neveket is ugyanúgy furcsán ejtenek ki külföldön, nem csak a magyart.

Szerintem, még ha külföldi karriert és életet is tervezünk a gyerekeinknek attól még valamicskét megtarthatnak a magyarságukból, a gyökereikből, miért ne lehetne ÉPP EZÉRT is vagy ennek ellenére is magyar nevük?

nekem a Szüvellő Szirka Regős Sólyom stb. meredek (túlzottan nem név szerű) de más magyar nevet szívesen adnék (és adtam is) de elfogadom ha vkinek az tetszik.

Nekem a Botond Zétény Zalán Emese Réka Boglárka Bíborka nevek nagyon tetszenek.

2013. márc. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is magyar név mániás vagyok!

Fiaim Zalán (magyar érdekeltsége is van),és Bulcsú.

2013. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
En nem szeretem az ősmagyar neveket -pl Koppany es tarsai , sem az eszement idegen nyelv magyarositasat pl Dzsesszika. Elfogadom, ha valakinek ezek tetszenek, en nem adnám a gyerekemnek. A lányom Anna Míra.
2013. márc. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azokat a válaszokat, amelyekben neveket írtatok.

Azokat is köszönöm, amikben kifejtettétek a véleményeteket, bár nem ezt kértem.

Mi ragaszkodunk a magyar névhez. Ha külföldre veti majd a sorsa, akkor megtanulják a nevét kimondani, vagy kap egy ottani becenevet.

Még nagyon a babavárás elején tartok, de foglalkoztat a kérdés. Kedvenceim: Zolta, Zille, Barnabás, Sarolta, esetleg Benedek, Enid. Gyermekeink Botond és Villő.

2013. márc. 27. 13:06
 15/17 anonim ***** válasza:
Amik tetszenek: Réka, Boglárka, Nimród, Lelle.Az ilyen nagyon extrák nem.
2013. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Gábor_79 válasza:
Vazul, Ulrik, Ellák, Lehel, Alpár, Taksony, Árpád, Titusz + a hét vezér. Erika, Réka. Találtam ezzel foglalkozó oldalt, ha jobban bele akarsz merülni: [link]
2013. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem lánynevek közül a Szente tetszik. Fiúk közül pedig a Zolta. :)
2013. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!