Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítséget kérek, nem kritikát...

Domino 01 kérdése:

Segítséget kérek, nem kritikát! A lányom 15 éves, védekeztek, de lecsúszott a gumi. Akkor nem merték elmondani, sajnos most késő (2 hetes terhes). Kérdésem:A családsegítő dönthet úgy, hogy nem engedi a műtétet?

Figyelt kérdés

Bp. -en melyik az az orvos aki emberségesen tudja elvégezni a beavatkozást?

Mire figyeljek? Van érzéstelenítő a tágító előtt? Mennyit adjak az orvosnak? Hogy támogassam lelkileg a gyerekem? Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 28. 19:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer azt halljuk, hogy két hete történt, ugyanezt fogalmazza meg a kérdező az első kérdésében is: "két hetes terhes", majd írja, hogy az orvos meg is állapította mindezt, UH is kimutatta, holott mint sokan írták, előfordul, hogy 6 hetes terhességet sem lehet megerősíteni. Olyan sincs, hogy vizsgálat után 2 nappal visszamegy valaki, mivel semmi értelme nem lenne. Két héttel később, minimum egy héttel, de két nappal??

Szóval kedves kérdező: ez így nem stimmel. Ha te lennél az a 15 éves lány, akiről szó van, akkor 2 hét múlva csinálj egy tesztet, Rossmannban párszáz forint. Reméljük nem vagy terhes. 2 hetes terhesség az még a beágyazódást jelenti, nemhogy pozitív tesztet, sőt Uh-t. Eszem eldobom :)

2013. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

A lányod valószínűleg kamuzik. Ha 2 hete történt a megtermékenyítés, akkor az UH-n még semmi nem látszana, orvos nem bizonyíthatja a terhességet, a teszt is kb most lenne csak pozitív. Valószínűleg idősebb terhes, mint amit bevall, az is lehet, hogy már késő az abortuszhoz.

Ülj le vele és valahogy bírd rá, hogy őszintén elmondjon mindent.

A tágító előtt nincs érzéstelenítés, egyénileg eltérő, hogy kinek mennyire fáj (nekem nagyon fájt). Az orvosnak nem kell pénzt adni, fix ára van az abortusznak (nem tudom pontosan mennyi, nekem elhalt terhesség miatt kellett a műtét így nem kellett érte fizetni).

2013. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadó! Ha én lennék 15 éves biztos nem fogalmaznék ilyen finoman...de az anyja vagyok 40 éves ...nem kell eldobni az agyad...én se tettem.Igaz nem tartottam gyertyát(bár tettem volna),csak elhittem azt amit a gyerekem,és amit orvos mondott.Visszakísértem...Gondolom az UH nem a dobogó szívhangot,hanem azt a kis pontot kereste a méhében,hogy tényleg ott van e,és nem kívül esetleg.Sose volt ismerősöm ilyen helyzetben,ezért kértem Tanácsokat!
2013. márc. 28. 21:07
 24/36 anonim ***** válasza:
49%
Hmm nem is mondok kritikát csak az eszem megáll,de hát Budapesten laktok,és hallottam már,hogy 12 éves kislányok is szexelnek...Mire figyelj? ezt eddig kellett volna és talán nem lenne gond,semennyit ne adj az orvosnak,ez nem szülés...sajnálom a a lányod,hogy túl korán kezdte a szexuális életét,és sajnálom,hogy megöltök egy gyereket...
2013. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
89%

Oké, tehát.

Amennyiben orvos is igazolta a terhességet, erről kiállít egy papírt. Ezzel elmentek a védőnőhöz. 2x kell megjelenni, a két megjelenés között 3 napnak kell eltelnie(gondolkodási idő). Kellenek friss laborvizsgálatok.Vérkép, vércsoport, ellenanyagszűrés.Amikor másodszor is megjelentetek a védőnőnél, kiállítja a jegyzőkönyvet, és a csekket. Amint minden papír megvan, csekk befizteve, fel kell keresni az illetékes kórházat.

Nálunk időpontot kell kérni a beavatkozásra, de valószínű, és eltérhet más intézményeknél.

A tágító előtt nincs érzéstelenítő, ez max. 1 perc.

Minden orvos kíméletesen dolgozik, ez a 21.század, nem a középkor.

Nyilván a terhességmegszakításnak is vannak esetleges következményei, mint minden műtéti beavatkozásnak.

Te csak támogasd a lányod, légy mellette. Érezze hogy anyjaként állsz mellette(bocs a szóismétlésért), és nem csak kísérőként.

Mivel kiskorú, MINDENHOVA menned kell vele, nem írhat alá semmilyen papírt önállóan.

Ha tudok még valamiben segíteni, kérdezz, írj nyugodtan. Akár privit is.

(Ha pedig - már megbocsáss a feltételezésért! - Te a 15 éves kislány lennél, azt javaslom, minnél előbb szólj édesanyádnak. Nélküle úgysem tudsz semmit intézni)

2013. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
66%

nekem is volt megszakítás. :(

Szívdobogás csak akkor "kell", ha megtartja a babát, mert a kiskönyvet csak akkor állítják ki.

Ha már lát petezsákot, és terhesség valószínűsíthető, akkor már elkezdi a folyamatot, ami az abortuszhoz kell. Nálam anno így volt. Én is nagyon hamar észre vettem, hogy terhes lettem és még nem volt szívhang, csak petezsák és benne sejthető embrió és már mentem a papírokkal a családsegítőbe, mondván minél előbb, annál jobb!

Kitartás Kérdező, ettől még nem dőlt össze a világ, megesik ez sajnos felnőttekkel is.

Az meg nem volt kérdés, hogy ki ítéli el a pesti tiniket, mert szexelnek. Vidéken is pont ilyenek a fiatalok, úgyhogy...

Sote I-en jó és normális dokik vannak, Szent Istvánban szintén.

2013. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
86%

A petezsákot is legkorábban 5 hetes kortól láthatja...

Én még mindig azt mondom, hogy a kislány valamiben nem mond igazat, és gyorsan utána kéne járni, hogy mennyi idős is az a terhesség, nehogy késő legyen.

Bár kiskorúak esetén a 12. hét után is "el lehet vetetni" a babát, de az azért már elég durva dolog egy olyan nagy magzat esetében, ilyenkor már nem csak egy pár perces altatásos beavatkozásról van szó, arról nem is beszélve, hogy a magzat mit élhet át :(

2013. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
88%
Nekem már csak azért fura a kérdés,mert ha a kérdező tényleg anyuka,akkor nem tudja,hogy nem létezik 2 hetes terhesség?Többen kérdezték,hogy hány hetes terhes a lánya és nincs válasz.Az meg megint fura,hogy ilyen korán már uh-on is látnak valamit.Másnak még a teszt sem mutatja ki,hogy terhes.
2013. márc. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
64%

25ös vagyok.

Aki lepontozott, írja már kérem, hogy miért.

Bár ezt itt nem szokás vállalni...

Mindenesetre köszi!!! Szép napot, jó sok pontozást kívánok, és remélem mielőbb lesz valami az életedben, mert szörnyű érzés lehet, hogy csak ennyi boldogság jut!

2013. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is feltűnt, hogy annak, aki már szült tudnia kell, hogy mikortól számoljuk a terhességet. Ez a számolás nem új, amióta számoljuk a heteket, így számoljuk. Tehát 15-20-30 évvel ezelőtt is így számoltuk.

Ezért is gondolom, hogy a kislány kérdez, vagy valaki unalmában írogat. A másik, hogy az UH-s papíron is rajta szokott lenni a hét. Na meg az orvos is ráírja a papírokra a számolt terhességi hetet.

2013. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!