Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megvonhatják-e a családi...

Megvonhatják-e a családi pótlékot, ha munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Nem kaptam márciusra családi pótlékot. Felhívtam őket és azzal indokolták, hogy nincs munkahelyem és ezért nem kaptam. Márciusban tényleg nem kaptam már munkanélküli segélyt és én fizettem be magam után a TB-t.
2013. ápr. 4. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
?? a csp alanyijogon jár,tehát annak is aki még 1 percet nem dolgozott.
2013. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Hat ennél kamubb kérdést meg életemben nem láttam....
2013. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kire kapod, illetve ki kapja a családi pótlékot?
2013. ápr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én kapom a kisfiam után, aki negyedikes. Én csak nyáron dolgozom szezonális munkahelyen. Februárig kaptam munkanélküli segélyt.
2013. ápr. 4. 09:31
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A családi pótlék alanyi jogon jár.

Viszont, ha a gyereknek egy bizonyos számú igazolatlan órája van, úgy tudom, akkor megvonhatják. De a munkahelyhez ennek akkor sincs köze.

2013. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Márpedig azt mondták, hogyha megint munkába állok, akkor küldjek egy igazolást a munkáltatótól és akkor megint kapom.
2013. ápr. 4. 09:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Téged nagyon átvertek! Biztos, hogy ezt mondták? Nem értettél valamit félre?
2013. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Jégtánc ***** válasza:
100%
Elvileg csak akkor vonhatják meg ha a gyermeknek sok az igazolatlan órája az iskolában.Járj utána szerintem,ne hagyd ha az iskolakerülés nem áll fent.
2013. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nincs igazolatlan órája és igazolt is csak kevés. De ha még így is lenne, akkor is kapnom kellene egy határozatot, hogy nem kapom tovább x, y dolog miatt. Nekem pedig egyszerűen nem utalták át...
2013. ápr. 4. 09:50
 10/19 Jégtánc ***** válasza:
100%
Lehet érdemes lenne ingyenes panasznapra bemenni az önkormányzathoz,megkérdezni mi a teendő ilyenkor.
2013. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!