Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereked van? Mennyi a...

Hány gyereked van? Mennyi a korkülönbség? Így tervezted? Csinálnád e másképpen most?

Figyelt kérdés
Csak egy kis közvélemény kutatás, családalapítás előtt :)

2012. nov. 30. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

3 gyerek, két év majd három év különbség.

Eddig terveztük, és így, és jó! (Szerencsések vagyunk, elsőre összejöttek)

Még egy negyedik előfordulhat, de meglátjuk...

:o)

2012. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Három gyerek

5 és 7 év a korkülönbség.

Az első két gyerekkel így terveztük, a harmadikat először nem szerettünk volna, majd a férjem elkezdte mondogatni milyen jó lenne egy kislány a két fiú után, én pedig beadtam a derekam. (bár nagyon sokáig nem mutatta meg magát, biztosra vette, hogy fiú, beletörődtem, sőt beleéltem magam, de kislány lett :))

Én nem csinálnám másképpen. Biztos megvannak a kis korkülönbségnek is az előnyei, de nekem elég volt egyszerre egy, így éreztem úgy, hogy kb. olyan anya vagyok amilyen lenni akarok. Volt mindig időm mindegyikre, akár külön, akár együtt.

Most 12, 7 és fél évesek. A két nagy is nagyon jól kijön egymással, bár lehet 1-2 év múlva már lesznek viták, a kicsit is imádják. Most egyáltalán nincs féltékenység.

2012. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
3 gyerek, 3 év majd 15 hónap korkülönbség. Hármaskát későbbre terveztük, de nem bánjuk, hogy így alakult.
2012. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
2 gyerkőc, 15 hónap különbséggel. Nem csinálnám másképpen. Nagyon jó, hogy így alakult.
2012. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

1 kislányunk van, 3 és fél hónapos és nem tudom lesz-e még babánk.

Nagyon nem így terveztük. 4-et szerettünk volna (szeretnénk), de 6 év alatt sikertült az első, kezelésekkel, császármetszéssel szültem, közben kicsit megöregedtem, így nem biztos, hogy lesz 4.

Most úgy tervezzük, hogy a kislányunk 1 éves korában megpróbáljuk mégegyszer ugyanazt a kezelést, aztán a többit meglátjuk.

2012. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Jégtánc ***** válasza:
82%
3 gyermek 3 és 12 év különbséggel.Nem csinálnám másképp.
2012. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Egy 1,5 éves fiunk van szeretnénk még legalább 2 gyermeket,de ha lesz lehetőségünk akkor 3at. A 2.at 3 év korkülönbséggel szeretnénk a 3.at kicsi korkülönbséggel(1,5-2 év) a 4et olyan 4-5 év korkülönbséggel,aztán alakul ahogy alakul.
2012. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

3 gyermekem van. Korkülönbség 9 év és 2 év. Nem így terveztem*... de nem csinálnám másképp :)


A legnagyobb örökbefogadott baba (az exférjemnek nem lehetett gyereke) Sok év után új házasság és egy saját gyerek akitől kedvet kaptunk és lett még egy öcsi :)

Szóval tökéletes.


*miért írtam azt, hogy nem így terveztem? Mert már kislányként nagyon sok, akár 5 gyereket szerettem volna.

2012. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem gondolkoztam azon,hány gyereket szeretnék majd, soha nem voltam az az álmodozós fajta. Aztán, amikor megismertem a férjemet, 5 hét múlva már terhes voltam. Azóta 6 év telt el, most a 6. babánkat várjuk.

Semmit sem terveztünk, semmit sem csinálnék másképp.

2012. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

2 gyerek 17 hós korkülönbséggel. Minimum 6-7 év különbséget szerettünk volna, aztán így lett... most, hogy már 4 és 2,5 évesek kezdem érezni az előnyeit ;) és már nem bánom, hogy így alakult, pedig ráment a házasságom és valahol mindig kicsit úgy éreztem, hogy akárhogy is igyekszem, egyiknek sem jut belőlem annyi, mint amennyi kéne (ezt ők sosem érezték, kiegyensúlyozott, csodálatos gyerekek, csak én szoktam vívódni magamban hülyeségeken).

Ha lenne választási lehetőségem, nem akarnék csak 1 gyereket, mert jó hogy van a kisebb is, legfeljebb későbbre tolnám a találkozást vele. Inkább az apjuk személyét változtatnám meg, az sokmindent megoldana.


Egyszer szeretnék harmadik gyereket is, még beleférek a korba, csak 30 vagyok. Talán 5-6 év múlva...

2012. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!