Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi korkülönbséggel születt...

Mennyi korkülönbséggel születtek gyermekeid? Miért volt jó így? Vagy miért nem volt jó így?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2 és és 20 hónap. Szerintem ez kevés. Hogy miért vállaltuk így? Mert nem így volt tervezve de így sikerült. Én a 3 évre szavazok vagy 4re. Nekem pl. nem játszanak el annyira jól mint ahogy azt mások mondták mondják hogy hogy összenőnek így. Nekem inkább pont hogy sokat veszekszenek, állandóan szét kell választanom őket másról se szól a napom. Valahogy jobban riválisnak tekintik egymást. De lehet csak nálunk alakult így.
2012. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4 év.Azért volt jó így,mert a kicsi előtt tudtam dolgozni,ami jót tett,tulajdonképpen feltöltött.
2012. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért a kérdésem, mert a két fiam közt 4 év és 3 hónap van. Jó volt így, bár dolgozni nem tudtam menni, de míg oviba járt, én a terhességgel járó vizsgálatokat el tudtam intézni.

Most 4 hós a kicsi, de nagyon szeretnék babát. Lehet, hogy hülyén hangzik, de alig várom már újra a terhesség élményét. De attól félek, hogy nem lesznek majd el olyan jól a kis korkülönbség miatt.

2012. dec. 6. 15:17
 4/15 anonim ***** válasza:

az első vagyok hát te tudod milyenek a már meglévő gyerekeid főleg a legnagyobbra gondolok :) de azért 3 kicsi gyerekkel sem olyan könnyű, a legnagyobbad ovis lesz a középsőd bölcsis korú és még egy pici....hát húzós, hidd el nekem.

Én a helyedben ha nem sürget vmiféle biológiai határ:) életkorra egészségi állapotra stb. akkor várnék míg a középső is ovis lesz a legnagyobb pedig elkezdte az iskolát szépen beilleszkedik, látod hogy megy neki stb.

2012. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok.Azt hiszem egy cipőben járunk.4 éves és 5 hónapos a nagy,5 hónapos a picim.Én is szeretnék újra babát,szerintem kis korkülönbséggel is lehet jól alakítani mindent.Mi szerintem,a kisebb lányom 1 éves korában kezdünk el újra próbálkozni.Arra is szeretnék figyelni,hogy a legkisebb és a legnagyobb között azért ne legyen olyan nagy korkülönbség.Már most is ráállhatnánk a babaprojektra,de a pici még túl pici:))
2012. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A nagy kicsinek nagyon hisztis volt. Ma már valamelyest megváltozott, kicsit figyelmetlen, de ellátja magát. Gondolok itt arra, hogy ha szomjas, nem kell neki ugrálni vizet vinni.

A kicsi jó baba, ha beteg vagy kimerült, akkor nem alszik jól, de nem panaszkodhatok, egy angyal a nagyhoz viszonyítva...

Most azért eléggé elgondolkoztam, igazad lehet...

2012. dec. 6. 15:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én nekem még csak egy lassan 20 hónapos fiam van.Az elképzelésem az,hogy legalább 3-4 év legyen a 2 gyermekem között,pl a nagy ovis jönne a kicsi,és amikor a kicsi ovis jönne a 3.baba,addigra a legnagyobb iskolás lesz vagy még nagycsoportos,lenne idő a picire is ovi,suli után a két nagyobbra,aztán ha belefér még és úgy alakul jöhet egy 4. is szintén 3-4 év korkülönbséggel.Bár már nagyon szeretnék terhes lenni és szeretnék még babát,tudom,hogy még nincs itt az ideje és nem is a kis korkülönbség miatt hanem magam miatt,kell egy kis munka bár már dolgozom szeptembertől,és jól is esik kiszabadulni otthonról,mielőtt jön a következő kell még pár év.:)
2012. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éves, 4 éves és 1 évesek a gyerekeim :)

Mind a három kisfiú!

NAgyon jó, hogy ilyen pici a korkülönbség közöttük,mert mindent együtt csinálnak. Együtt kelnek-fekszenek, délben alszanak. Együtt fürdenek.

Mivel fiúk, így tudnak együtt játszani.


Jó volt, mert szinte egyszerre letudtuk a hasfájós, pelusos korszakot.

A nagyok imádják a picit, harc megy érte mindig :)


A kicsit "húzzák" a nagyok, mindent nagyon hamar megtanult (persze a rosszat is)


Annyiból volt "rossz", hogy 4 év alatt született a 3 gyerek, hogy "feszített menet" volt ez az öt év.

Azt azért hozzáteszem, hogy mindegyik átalussza az éjszakát már 3 hetes koruktól :)


Az esték megmaradtak Apának :)

2012. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
első vagyok na igen ez is jelentős dolog mert én azt vettem észre magamon hogy mindent sokkal sokkal rosszabbul viselek ha nem tudok aludni, idegesebb vagyok, feszültebb, kimerülök stb. Így nekem lehet ezért is volt megterhelőbb ez az x év mert a második gyerekem 2 éves koráig ébredt minden éjjel 1-2szer minimum és most a harmadik is ezt csinálja (az első 4 hónaposan kapott tápszert és onnantól átaludta az éjjelt de gondolom ha csak a szopi maradt volna akkor ő is tovább ébred). Idejét se tudom mikor aludtam át egy éjjelt ha jó alvó gyerekeim lennének, akkor lehet hogy én is egyetértenék a kisebb korkülönbséggel:)
2012. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kis korkülönbséges anyuka vagyok!

Igen, mondjuk ez nagyon nagy segítség volt a gyerkeimtől :)

Reggel mindig kipihenten ébredtünk kb. 7 körül és egséz nap jókedvűek voltunk.


Na persze voltak olyan őrült napok is amikor az egyik a pelusba kakilt a másik összehányta magát a harmadik meg kiabált a wc-ről, hogy KÉÉÉSZ VAGYOOOK!


Nekem mind a 3 csak szopott 6 hónapos korukig, mégis aludtak éjjel.

2012. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!