Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségesen étkeztek baba...

Egészségesen étkeztek baba mellett?

Figyelt kérdés
A mai menüm 2 kávé és 20 deka süti volt estig, akkor jól bezabáltam a vacsorából: leves+tészta. Amióta babó van kb. minden nap így néz ki. Képtelen vagyok elkészíteni a salátákat, vagy gyümit mosni, hámozni, darabolni. A baba+háztartás mellett nincs rá időm+energiám. Csak bekapok valamit ami azonnal csillapítja az éhséget és ez főleg süti és csoki. Még szendvicset sem készítek, mert annyi idő alatt inkább elmosogatok vagy felsöprök, kiteregetek, pelust cserélek, stb. Pedig az "előző életemben" annyira odafigyeltem ezekre a dolgokra és aggódok, mi lesz ennek a vége. Más is így van vele, vagy csak én vagyok ilyen béna?
2009. szept. 21. 22:47
 1/9 Nikcsi ***** válasza:
100%

Nem :)

Az elejen ugyanigy voltam mint te, aztan a hozzataplalas elkezdese utan alakult a dolog, mikor o eszik eszem en is vele, ot is inspiralja en meg idot sporolok. :)

2009. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se élek túlzott egészséges életmódot,de azért majdnem minden nap eszek gyümölcsöt,salátát azt ritkán.

Szerintem csinálj fontossági sorrendet.Jobb lenne egy kicsit változatosabb étrendet beiktatni,főleg ha szoptatsz is,meg majd ha megnől a baba,akkor neki is sütit adsz?Nagyobb lesz,akkor se lesz több időd!Sőt!

Takaríts akkor,amikor otthon van a párod.Ő addig babázzon.

És miért nincs időd főzni?A baba miatt?Vidd ki őt is a konyhába,rakd hempergőbe sok játékkal és közbe tudsz hozzá is beszélni,énekelni...

Én majdnem minden nap fözök.Fárasztó,de ilyen az anyai sors :)

2009. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Le sem merem írni, hogy már 11 hónapos... Viszont az együtt gyümizés nagyon jó ötlet, azonnali hatállyal bevezetve! :)))
2009. szept. 21. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
és a gyereked mit eszik?
2009. szept. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Főzök rendszeresen, csak napközben u.úgy sajnálom az időt kiszedni, melegíteni, leülni megenni és a babám is ordít közben és így nem esik jól az étel, inkább hagyom a bánatba. (Hogy vajon miért ordít, az még megérne egy misét, de majd egy másik kérdésben...) Plusz változó h párom mennyire kajás amikor hazajön, nem akarom h kevés legyen neki - szóval kifogás kifogás hátán, csak tudnám mért változtam így meg :(
2009. szept. 21. 23:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Óóóó, a babónak minden megvan, házi főtt kajcsi, gyümi, tejpép, tea, minden, és a páromnak is :DD Pont ez az h nekik full extra a kiszolgálás, csak a "házvezetőnő" van sanyarú koszoton! Ezért kérdeztem h más is van-e így ill. jó tippeket várnék, mint pl. az együtt gyümizés volt :)
2009. szept. 21. 23:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy van. A kisfiamnak mindenféle egészséges és tápláló dolgot megcsinálok, bár az utóbbi időben egy kissé alábbhagyott a lelkesedésem, mert már "nagyfiú" és válogat. Én meg egész nap csak ezt-azt (joghurt, puding, müzli) bekapok, este pedig jön a "nagy zabálás" (=ekkor eszem meg az ebédet). 17 hónapos a fiam.
2009. szept. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

mi lesz a vége? hát nagy fenék XD

egyél akkor, mikor ő! Leülteted az etetőszékbe és ugyanazt teszed elé, amit te eszel, max pürésítve, így te is, ő is egészségesen kajáltok, és így a válogósság is alábbhagyhat.

2009. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Detto. Ki vagyok magamon akadva, hogy alig eszek gyümölcsöt pl. Nálunk is a gyereknek minden megvan, de mire elkészítem az ő kajáját, az enyémre nem igazán jut idő, egész nap utána rohangálok. Ma is olyan depis hangulatom van, hogy semmit nem tudok csinálni, már alig látunk ki az ablakon, ott "csalok", ahol tudok, de az ő szükségletei kielégítésén túl már nem marad erőm, időm másra. Remélem, h ha már biztosabban jár, vagy azt eheti, amit mi, jobb lesz, de nem hiszem.

Az evészettel meg aztán pláne! Mikor kisebb volt, még jobb volt a helyzet. Mire megéhezem, szintén csak baromságokat habzsolok magamba, gyors éhségcsillapítókat, amik aztán szépen rakódnak le mindenhová!

2009. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!