Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinél volt koraszülés? Melyik...

Kinél volt koraszülés? Melyik a legkorábbi hét, amikor megszületett a baba, persze egészségesen?

Figyelt kérdés
én 30 hetes vagyok,nem akarok még szülni,csak azzal ijesztgetnek,hogy nehogy koraszülött legyen.remélem nem lessz az.dec.30-ra van a terminem,remélem,hogy dec.közepéig kihúzom.
2009. okt. 28. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
28. héttől már életben maradhat!
2009. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Konkrét oka van hogy ijesztgetnek (kik?) vagy csak úgy általában félsz a koraszüléstől? Ismerek 2 34 hétben született babát, makk egészséges, jól fejlődő kisfiúk, egyik másfél másik fél éves most! Toxémia miatt kellett beindítani a szülést mindkettőnél.
2009. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom ez megnyugtat-e, de nekem 31+4 hetesen beindult a szülés fájásokkal,keményedéssel!Az első után 2 órával már a kórházban voltunk,és simán megállították a folyamatot!még úgy h a méhszáj sem nyílt ki "csak" elvékonyodott!azóta pihennem kell,vasárnap már 35 hetes leszek,és szép nagy a baba 2956g-ra saccolták!Azt mondta a doki h 35.hét után lehet inkubátorba sem kell rakni,és itt maradhat velem,nem viszik intenzívre!

Amúgy most úgy néz ki h az egész terhességemet elszámolták és nem 6 hét van hátra hanem csak 3!A

Próbálj meg ne is gondolni erre,és inkább mindig magyarázd el a babádnak,h nagyon jó dolga van odabent!Hidd el hallgatnak ránk!

Üdv és a legfontosabb a nyugalom és a pozitív gondolatok!!!!

2009. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
annyi az okom,hogy nyitva van a méhszájam,vagy ez nem olyan nagy gond?
2009. okt. 28. 11:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi az érték?

Melyik méhszáj és mennyire van nyitva? A külső a 3. trimeszterben nagyon sokunknál nyitott és a méhnyak is gyakran megrövidül, sokan még túl is hordják.

2009. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Koleganom a 33-dik heten szulte a babajat, sajnos pontosan nem emlekszem a baba mereteire, delelott meg dolgozott este mar szult, annyira gyorsan zajlottak az esemenyek, hogy mire mar berert a korhazba jott is a baba. A burok meg nem volt megrepedve igy gyorsan burkot repesztettek neki. 3 hetig volt inkubatorba es 4 hetre a szuletestol jottek haza a korhazbol. Semmi gond nem volt azon kivul, hogy nagyon picike volt a baba meg a legkisebb ruhadarab is oriasi volt ra. :) De azota mar szepen fejlodik es jol vannak mind a ketten.
2009. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet általánosságban megmondani, egy időre született baba is lehet beteg és egy koraszülött is lehet teljesen egészséges!

Egy kis biztatás: sógornőm ikrei a 33. héten születtek 1600 és 1800 g-mal és teljesen egészségesek. Igaz, majdnem egy hónapot voltak kórházban, inkubátorban.

De ne aggódj emiatt, pihenj sokat és ha úgy érzed, bármi változás van vagy csak furcsát érzel, a biztonság kedvéért irány a kórház!

2009. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az első babámat a 32. hétre szültem,és most 14 éves makk egészséges gyönyörű csajszi.Pedig 14 évvel ezelött még sokkal rosszabbak voltak a körülmények.:)

Az orvosom azt mondta hogy a 24.héttől már életképes a baba,de persze attól még veszélyes.

Azért is nem lehet attól a héttől elvetetni se.

2009. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!