Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik itt folyton...

Anyukák, akik itt folyton egymás torkának ugratok, és minősíthetetlen stílusban, intoleránsan veszekedtek, nem érzitek magatokat álságosnak?

Figyelt kérdés

Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, mert az utóbbi fél évben egyre több a sértő, veszekedő, intoleráns hozzászólás. Szinte mindegy, hogy mit kérdez az ember lánya, tuti hogy van legalább 3 sértő, lenéző, bunkó hozzászólás. Ha meg ne adj isten olyan téma van, amiről előre tudni, hogy meg fognak oszlani a vélemények, ott már szinte minősíthetetlen a stílus. Mindeközben pedig döngetitek a melleteket, hogy ti arra tanítjátok a gyerekeiteket, hogy nem szabad veszekedni, verekedni, szépen kell beszélni. Nem érzitek úgy, hogy bort isztok, és közben vizet prédikáltok? Hova tűnt a tolerancia belőletek?Miért gondoljátok annyival többnek magatokat, hogy csak a ti véleményetek lehet a jó, és aki mást mond, azt szidjátok, lehülyézitek? Ha a gyermekeitekkel állítólag olyan toleránsak, kiegyensúlyozottak vagytok, akkor itt miért veszekedtek? Melyik a hazugság akkor?

Nagyon kikívánkozott már belőlem ez a kérdés, mert ott tartok, hogy többet nem jövök fel erre az oldalra, mert olyan itt némelyeknek a stílusa, hogy a putriban megirigyelhetnék. :(


2013. ápr. 11. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy az oldal látogatói között sokkal több a jóindulatú, segítőkész válaszoló, mint a kötekedő. Valóban van egy "kemény mag", aki ott van minden megosztó kérdésnél, és mellét döngetve osztja az észt, hogy minden csak és kizárólag úgy lehet jó, ahogyan ő gondolja, mert ha véletlenül valamit nem úgy gondolsz, mint ő, akkor a gyereked lelki sérült lesz, vagy 10 éves koráig fog kilógni a fenekedből, és tuti, hogy kamaszként drogozni fog.

De a többség szerintem nem ilyen. Hiába névtelen az oldal, ezeket a primitívebb anyukákat nagyon könnyű felismerni a stílusukról (mindenhova ugyanazt írják, ismétlődnek a szófordulataik, és minden válaszuknak az a tanulsága, hogy ők és a gyerekeik a legcsodálatosabbak a világon), és ha megtanulod ignorálni őket, akkor észre fogod venni, hogy a többség teljesen normális.

Véleményem szerint az ilyeneket egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni. Akkor is, ha hisztiznek. Mint egy kisgyereket. Ha nem lesz közönségük, abba fogják hagyni, de sajnos mindig vannak páran, akik leállnak vitatkozni velük, mert még nem ismerik őket.

Elnézést, ha valakik magukra ismertek. Direkt volt.

2013. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Na, a Te kérdésed meg provokatív...

Ez sem különb a többinél :)

A legtöbben normális kérdést és normális választ írnak, a többivel meg nem kell foglalkozni, és akkor nem bosszantja fel az embert.

2013. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
:))A kérdés jó,de felesleges....Épp a minap válaszoltam egy anyuka babája szoptatásával kapcsolatos problémájára,Saját tapasztalatomból írtam neki dolgokat,(3 gyermekes anyaként van miből)hogy minek mi lehet a következménye stb,Mire egy másik válaszoló kommentálta az én válaszomat,persze a kérdező gondjára egy billentyű lenyomásra sem telt neki.De én azt gondolom,hogy olyan sok anyuka van akik valóban hálásak a válaszokért,sőt én is szedem az ihletet.Sokat felejtettem sok minden változik évről évre,két gyermek sem egyforma nem még 3,szóval az ilyen túl okosokat,mindig mindent jobban tudog bezzek én stílusúakat figyelmen kívűl hagyom,akárcsak a való életben.
2013. ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Én egy békés ember vagyok, de az ilyen értelmetlen, provokatív kérdések, mint ez, nálam is kiverik a biztosítékot. Ha nem tetszik az oldal, ne nézegesd. Mit gondolsz, majd te megváltod a világot, és majd béka és nyugalom lesz? Vagy mit vársz ettőla kérdéstől? Te sem vagy jobb.
2013. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy provokatív kicsit, viszont én senkit nem sértegetek, vagy ítélek el látatlanban. Nem a vitákkal van a baj, amíg azok értelmesek, és a megfelelő stílusban vannak tálalva. De azért nehéz sokszor elmenni az ilyenek mellett. Én pl ha feljövök ide, akkor nem a sértegetést akarom olvasni, és azért a legtöbb kérdésnél bizony vannak ilyen válaszok. Értem én, hogy el kell menni mellette, csak úgy látszik nekem ez kevésbé megy. :( Mondjuk innen nézve akkor én is elég intoleráns vagyok ezzel kapcsolatban... :D :D
2013. ápr. 11. 09:40
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Na én egy megmondó ember vagyok. Itt és és a való életben is. Nem érzem magam álságosnak. Akkor érzenmém magam annak, ha egyes biztosítékkiverő kérdésekre azt válaszolnám, hogy igazad van, csak így tovább. Nem szoktam vállalhatatlan stílusban írni, vagy csúnya szavakat használni, de igenis leírom az őszinte véleményemet, még akkor is ha az negatív. Elég idős vagyok már ahhoz, hogy tudjam, nem kell és nem lehet mindent szó nélkül tűrni.
2013. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4#

Nem várok semmit a kérdéstől. Még csak a világot sem akarom megváltani. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy anyaként hogy számol el valaki azzal, hogy itt ócsárol. Nem megbántani akarlak, de az, hogy ha nem tetszik, akkor menj el innen, az nem megoldás, és nem válasz az én szememben. Miért baj az, hogy engem zavar a stílus? Akkor engem innen ki kell közösíteni? Egyébként valóban az lesz a vége, hogy többet nem jövök fel. Pedig régen szerettem ezt az oldalt, sokkal kevesebb volt a sértegetés, mint mostanában.

2013. ápr. 11. 09:45
 8/16 A kérdező kommentje:

6#

Téged nem is sorolnálak akkor ebbe a kategóriába. Nem az a baj, hogy ha nem értenek egyet, én sem mindig azt írom, amivel a kérdező, vagy bárki más egyet érthet. A vita előrébb viszi a dolgokat. De csak ha értelmesen, a másikat is meghallgatva tesszük. Én így gondolom. :)

2013. ápr. 11. 09:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ha zavar a sértegetés, amit megértek, akkor az a legjobb megoldás, ha meg sem nyitod a szoptatás vs tápszer, császár vs. természetes szülés, sírni hagyni vagy sem, popsira csapni vagy sem témájú kérdéseket. Ezek ugyanis garantáltan vonzzák az anyázást mindkét oldalról, és semmi értelmük nincs. Vannak ezeken kívül normális kérdések is.

2013. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9: Miért ne lenne normális kérdés ezekben a témákban is? Aki az első babájával van otthon, kiborult a bili és megtörtént az első popsiracsapás, az anyuka ettől simán lehet maga alatt (jobban mint a gyerek), és miért ne kérdezhetne itt? Aki ezzel nem ért egyet, az elmondhatná normális hangnemben is, nem kell egyből keresztrefeszíteni.


Én régebben bárányhimlő elleni oltásról akartam érdeklődni, kerestem fórumokat, kérdéseket amihez válaszolnak tapasztalt anyukák, de csak szinte egymást szidta a két oldal, aki meg normálisan próbált hozzászólni, azt lehurrogták.

2013. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!