Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik itt folyton...

Anyukák, akik itt folyton egymás torkának ugratok, és minősíthetetlen stílusban, intoleránsan veszekedtek, nem érzitek magatokat álságosnak?

Figyelt kérdés

Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, mert az utóbbi fél évben egyre több a sértő, veszekedő, intoleráns hozzászólás. Szinte mindegy, hogy mit kérdez az ember lánya, tuti hogy van legalább 3 sértő, lenéző, bunkó hozzászólás. Ha meg ne adj isten olyan téma van, amiről előre tudni, hogy meg fognak oszlani a vélemények, ott már szinte minősíthetetlen a stílus. Mindeközben pedig döngetitek a melleteket, hogy ti arra tanítjátok a gyerekeiteket, hogy nem szabad veszekedni, verekedni, szépen kell beszélni. Nem érzitek úgy, hogy bort isztok, és közben vizet prédikáltok? Hova tűnt a tolerancia belőletek?Miért gondoljátok annyival többnek magatokat, hogy csak a ti véleményetek lehet a jó, és aki mást mond, azt szidjátok, lehülyézitek? Ha a gyermekeitekkel állítólag olyan toleránsak, kiegyensúlyozottak vagytok, akkor itt miért veszekedtek? Melyik a hazugság akkor?

Nagyon kikívánkozott már belőlem ez a kérdés, mert ott tartok, hogy többet nem jövök fel erre az oldalra, mert olyan itt némelyeknek a stílusa, hogy a putriban megirigyelhetnék. :(


2013. ápr. 11. 08:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes egyébként, hogy a 4-es válaszoló békésnek gondolja magát, mégis támad, valahol kicsit meg is sért (bár ha ilyen lenne a legsértőbb válasz minden kérdésnél, akkor a kérdésem meg sem született volna). Alapvetően lenézően válaszol nekem. Míg a 6-os, aki önmagát talán kicsit kötekedősnek látja, teljesen nyugodt, értelmes, normális stílusban leírta a véleményét. Számomra ő sokkal toleránsabb, mint a 4-es válaszoló.

És leszögezném, nem akarom a 4-es válaszolót sem megbántani, mert mint írtam is, ez még nálam belefér a normális válasz kategóriába.

2013. ápr. 11. 10:16
 12/16 anonim ***** válasza:

Azok akik sértegetnek és arrogáns stílusban hajtogatják az igazukat,nem pedig érvelnek és vitáznak,a szó pozitív értelmében,azok ezt a kérdést sem fogják neked,nagy valószínűséggel érdemben megválaszolni....

:) Én már nem szállok be "nagy-vitákba",bár régebben,balek módon megtettem,akkor kifejezetten bántottak a válaszomat gyalázók(gondolom a hormonok miatt érzékenyebben is vettem);)Ma már csak olvasva "szórakozok" az emberek "sokszínű"véleményén,ha van kedvem,ha meg épp túl sok okos gyakorizik,egyszerűen kilépek!

2013. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetne az általam említett kérdésekben is normálisan beszélgetni, de az itteni névtelenség miatt ez sajnos sokaknak nem megy. Könnyen el tudom képzelni, hogy a való életben, ahol fel kell vállalnia az arcát, teljesen normálisan tud beszélgetni, de itt azonnal a gyámügyet hívná a kétségbeesett anyukára (nem túlzok, volt már ilyen!), mire a másik oldal rákontráz, hogy persze, ha egy gyerek popsijára soha nem csapnak, akkor az borítékolható, hogy bűnöző lesz belőle. Erre jön az első széplélek, hogy nem, abból lesz erőszakos bűnöző, aki kapott a fenekére.

És minden megosztó kérdésnél valami hasonló játszódik le, és már olyanok jönnek, hogy aki nem szoptat, az nem is anya, erre a másik, hogy viszont aki szoptat, az meg ősanya, és természetesen itt az örökzöld vitatéma, hogy vajon a sírni hagyott vagy a sírni nem hagyott babákból lesz-e önálló életre képtelen, lelki sérült felnőtt. Mert sajnos ezek, az egyébként valóban érdekes témák már a topik második oldalán ilyen ostoba szélsőségekbe szoktak torkollani.

2013. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
4es vagyok. Engem kevésbé zavar az, ha összeugrik két ellentétes oldal, mint az, hogy valaki összeugrasztja őket. Te pont ezt tetted most.
2013. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

4-es, akkor nem vagyunk egyformák. Mert engem meg pont az nem zavar, hogy kérdeznek, még az sem, ha ezen vitáznak. Engem az zavar, ha egymásnak ugrik a két oldal, azaz értelmetlenül acsarkodnak.

Itt sem ocsmánykodik senki. Teljesen éretten, értelmesen írunk egymásnak. Pedig nem egyezik a véleményünk, és még a kérdés is kicsit provokatív. Nem az a baj, hogy te nem szereted az ilyen kérdéseket, hanem hogy kapásból kvázi hülyének tituláltál, hogy én mégis mit várok ettől, világbékét, vagy mit? Semmit nem vártam, nem hinném, hogy emiatt kevesebb veszekedés lesz majd az oldalon, viszont kapásból találtam 3-4 olyan anyukát, akikkel értelmesen meg tudom vitatni ezt a nézetemet. Pedig itt sem ért mindenki egyet mindenkivel. A különbség az, hogy elfogadjuk, hogy a másik esetleg nem ért egyet, és attól ő nem kevesebb a szemünkben. Ennyi a lényeg.

2013. ápr. 11. 10:56
 16/16 anonim ***** válasza:

Na máris kész a balhé.... ("kvázi hülyének tituláltál" ) senki se írta hogy hülye lennél kedves kérdező. És ez ezzel a netes írogatással a másik gond, hogy nem ÉREZNI a hangsúlyt sokszor, illetve van aki mindenen megsértődik vagy mindenben csak a rossz szándékot látja.

Én sokszor úgy írok, hogy elébe megyek a dolognak, tehát kifejtem a mondanivalóm után hogy kérdésem NEM KÖTÖZKÖDÉS vagy beszólás akar lenni, pusztán egy normál kérdés, vegye is annak az illető. De sokan nem magyarázzák így körbe (én is csak azért mert unom már ezt az állandó félreértést, meg sértődősködést) hanem leírják ahogy leírják, a másik félreérti, megbántódik, úgy válaszol vissza és már kész is a konfliktus. És utólag már nehéz kimagyarázni ki hogy értett és mit.

Aztán lehet nincs igazam:) De ez egy tipikusan olyan kategória véleményem szerint ahol kismamák, terhesek, anyukák vannak ami amúgy is egy felfokozott érzelmi állapot a hormonokról nem is beszélve:))

2013. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!