Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség lenne egy másfél szobás (37m2-es) lakásba gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Már gondolkodunk régóta a gyerekvállaláson de engem aggaszt hogy "nem férnénk el" kényelmesen. Ez saját lakás és a közeljövőben nem tudunk nagyobba költözni.(hitelek...) A véleményetekre lennék kíváncsi hogy ez mennyire megoldható? Olyan anyukák véleménye is érdekel akik ekkora lakásban laknak 1 vagy esetleg több gyerekkel?
2013. ápr. 11. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem felelőtlenség, max. kényelmetlen. De inkább nektek. A gyerek azt szokja meg, ami van.
2013. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem. Másfél szoba egy kisgyerekkel szerintem még elég. Sőt, ha nagyobb lesz, akkor is lehet z övé a kisszoba, tiétek meg a nappali. Nekem volt olyan osztálytársam, aki 18 éves koráig egy nagyon pici egyszobás garzonban lakott az anyukájával.
2013. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok. Ja bocsi, elkerülte a figyelmemet, hogy másfél szoba, csak a méretet néztem, azt hittem, hogy egy szoba. Jó bamba vagyok, na mindegy. Hát akkor van külön tér is, mi lenne a baj? Ez olyan egyéni, hogy méretre kinek mi elég, szerintem ami inkább kényelmetlen, az az, hogy nincs külön szoba. De van akit az se zavar.
2013. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Én egy szobában nőttem fel a bátyámmal, így még egy fél szobám sem volt. A tanulás időszakában lehet volt pár kellemetlenség de akkor anyuék kiültek a konyhára és akkor külön szobában tanultunk.

De az még legalább 8-10. év addig még költözhettek nagyobba is. Ha csak ez szól ellene akkor ez szerintem annyira nem vészes.

2013. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Sok jo ember kishelyen is elfer :)

Szerintem nem mig kicsi.

Mi ugyanekkora helyen lakunk, a Fiam mar nagy, de vettunk hazat 100 negyzetmeter. En megundorodtam a kis lakastol de nem azert mert nem ferunk hanem mert allandoan kupleraj van es barki jon eg a pofamrol a bor..

2013. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Hát nem biztos, hogy a felelőtlenség a jó szó rá, de én ilyen pici lakásba nem vállalnék gyereket.
2013. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Mi 48nm-en, szintén 1,5 szobás lakásban lakunk, van egy 2 évesünk és szeretnénk még egy gyereket. Egybenyíló szobáink vannak, nem túl kényelmes, de emiatt biztos nem mondtam volna le a gyerekről.
2013. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm a sok gyors választ :-) Hát ez most lehet hogy önzően hangzik de én attól tartok hogy nekünk nem lesz külön kis szobánk mert ugye a nappali egybe van a konyhával és az nem tudom mennyire lenne kényelmes nekünk:-$
2013. ápr. 11. 21:06
 9/21 anonim ***** válasza:

Mi is igy kezdtuk alberletbe. Oda szuletett a lanyunk. Szepen berendeztuk a szobajat. Ejszaka ott aludt elso perctol, mi pedig a nappaliban. Napkozben meg se lehetett mondani, hogy a nappali haloszoba is egyben. Mondjuk en rendmanias vagyok..szoval mindent elpakoltam ebredes utan egybol.


Mivel ket gyermeket teeveztunk alapbol, igy nem reg vettunk egy sajat lakast, ami 58m2, 1+2felszobas. Most is a nappali a haloszobank, a ket kisszoba a gyerekeke.

Es mot sem leet megmondani a lakasrol, hogy mi a nappaliban alazunk.

Egyebkent Mo-n jellemzo az ilyen alvasi "technika". Okosan kell berendezni es minden olyan dolgot el kell pakolni, ami nem a nappali eletvitelhez szukseges!

2013. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez így nem is hangzik rosszul, újítani fogunk rajta az biztos (bár most is izléses kis lakás...) Na a rend rakással nálunk sincs probléma mert mid a ketten rendmániásak vagyunk :-)
2013. ápr. 11. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!