Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlenség ilyen szinten...

Felelőtlenség ilyen szinten "felügyelet nélkül" hagyni egy két éves gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy a két éves kisfiam megvacsorázott és beült megnézni az esti meséjét, én meg szépen fogtam magam és elmentem megfürödni. Természetesen megbeszéltem vele, hogy anya most elmegy fürödni, te meg nézd a mesét, ha van valami, gyere utánam a fürdőszobába. Minden ajtót bezártam, semerre sem tudott volna menni, amerre neki nem kellene. Most mégis lelkiismeret-furdalásom van, hogy magára hagytam. Sosem csináltam még ilyet, de egyedül vagyok vele, elég nehéz összeegyeztetni mindent, és annyira fáradt voltam, hogy én is minél hamarabb el akartam készülni az esti dolgokkal. Tudom, ez nem mentség, csak zuhanyozás közben gondoltam bele, hogy mi lenne, ha valami történne vele és én nem vagyok ott...nyilván nem órákig álltam a víz alatt, csak gyorsan lecsapattam magam, de közben belémállt az ideg :(
2013. ápr. 4. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne görcsölj, nem baj, ha megtanulja, hogy néha picit lehet egyedül, tudta hol vagy, és biztonságban volt.

Gondolom máskor is előfordult már hogy pl. a szobában játszott, te meg mondjuk a konyhában főztél, nem ültél mellette tíz percet,mert egy gyors zuhi szerintem max annyi.

Nyugi és jó pihenést!!!

2013. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Túlparázod. Én rendszeresen lezuhanyozom még a kilenc hónapos mellett is, igaz, olyankor ő a bababiztos gyerekszobában, a babarács mögött van. A két és fél éves fiam már jó ideje reggelente egyedül nézi odalenn a mesét a nappaliban, mert extrém korán kel és a másik két gyerkőc még alszik. Én is fel szoktam menni, mert a pici pont olyankor általában megébred szopizni, meg közben kávézom meg netezek. Hallom, mit csinál odalenn, ő is fel tud jönni, ha gondja van, ajtó zárva...
2013. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ez a normális, hogy egy gyerek egyre nagyobb teret kap, hogy a saját személyisége probléma megoldó képessége fejlődjön.
2013. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár. 3 gyerekem van itthon és van egy rengeteget dolgozó férjem heti 2 szer éjjel sincs itthon és hétvégén is vagy igen vagy nem. 6 4 és 2 évesek a gyerekek. Szerinted ha pisilni (vagy más egyebet:)) vagy 5 perces zuhanyzást se csinálnék meg anélkül hogy ott állnak mellettem már hol lennénk...

Nálunk semmi veszélyes nincs elöl hagyva, nyitva van a fürdő ajtó a 6 éves nagy és okos biztos h szólna ha vmi van amúgy többségében akkor szoktam zuhanyozni ha már a két kisebb a szobájában ágyban, de megesik hogy mindhárom ébren.

A lakásban egyik pici szobában szoktam percekig teregetni is míg ők a másik és harmadik szobában vannak ezzel az erővel akkor is történhetne bármi..de még sose történt semmi.

2013. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig halálra aggódom magam, de nem tudok mit csinálni, a szükségleteimet el kell végezni. Ha muszáj zuhanyoznom, mikor ketten vagyunk és ébren van (pl. egyik nap orvoshoz kellett készülődnöm, utolsó percben esett be apa), megkérem, hogy jöjjön velem és játszon a csapnál, mossa meg ezt-azt. Persze sosem marad végig, nem tudom odaragasztani. Olyan is volt igen, hogy a tabletet adtam játszani, tudtam, hogy azzal ellesz 10 percet.
2013. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Hát, pont ez a legveszélyesebb kor, én sosem hagytam egyedül. Ha fürödtem, bevittem a fürdőbe, hogy szem előtt legyen. Kétévesen még nagyon pici.
2013. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Férjem kéthetente három napot távol van. Mindent meg kell tudnom oldani ezalatt. Nemcsak a fürdést, ez még egyszerű, hisz általában akkor teszem, amikor alszanak. (5 éves fiú, 6 hónapos lány) Nekem rosszabb, ha a postás vagy futár jön, mert nem kezdem el öltöztetni a kicsit, hanem bent hagyom a kiságyában, én meg kirohanok. :-(
2013. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. gondolod a többi anyuka nem fürdik. Én fiam rendszeresen szokott egyedül lenni, ha fürdök vagy bármi más dolgom van.
2013. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

enyém már 3,5 éves, de én is sokszor fürdöm úgy, hogy ébren van. muszáj, mert este 8 után már nem lehet nálunk fürödni mert a szomszéd dörömböl és felébreszti a gyereket.

én úgy szoktam, hogy engedek magamnak egy negyed kád vizet előbb és beülök, mert így hallom őt, a zuhany hangos nálunk.

néha kiszólok, hogy mit csinál, vagy énekelünk, mondókázunk miközben legózik, akkor nyugodt vagyok ha hallom a hangját.

én is bezárom az ajtót, sőt nálunk az ablakok is "bébizárasak" így ahhoz se fér hozzá. tűzhely is olyan, a szekrények fel vannak fúrva a falra, tehát nagy kárt nem tud tenni, mondjuk most már nem is próbálkozik.

nem gondolom felelőtlenségnek, gondolom wcre is elmész ;)

2013. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Fürdeni nem szoktam akkor, ha ébren van, de csak mert nem úgy alakul az esti rituálénk. De pl nap közben elmegyek hajat mosni, amíg ő játszik vagy mesét néz. Elmondom neki, hogy ha kell valami, akkor nyugodtan jöjjön be, szóljon. Ha túl nagy a csend, akkor ránézek azért. :)

Vagy mondjuk kimegyek megetetni a kutyákat, kiszaladok a postáshoz, a pizzafutárhoz. Szerintem ennyi még belefér.

2013. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!