Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz lehet hogy rabolják a...

Igaz lehet hogy rabolják a kisgyerekeket iskolák elől, boltokban, köztereken az annyuk szeme láttára?

Figyelt kérdés

"Egy anyuka a 2 éves gyerekével várta a nagyobbat márc. 20-án az Érdi úti iskola (XI. ker.) előtt. Egy román rendszámú Merci megállt mellette, egy férfi kiszállt és útbaigazítást kért, majd visszaült. A még nyitott kocsiajtón át a gyereknek egy csokit nyújtva akarta megköszönni a segítséget, amikor a gyereket berántotta az autóba, az anyuka kis huza-vona után visszarántotta, végül nála maradt a gyerek. A kocsi elindult, de a férfi visszaszólt, hogy "úgyis elviszem". Anyuka a rendszámot megjegyezte.


A rendőrségen kiderült, hogy a rendszám egy román Dacia rendszáma volt, nem a Mercedesé. A rendőrök elmondták, hogy az elmúlt 2 hónapban 17 kisgyereket vittek el így, nyomtalanul. A csokiban valószínűleg nyugtató lehet, azonnal kiviszik őket az országból, az egész utat átalusszák. Nem bíztatták a szülőket, azt mondták biztosan nem lett volna meg, ha elvitték volna. Óvodáknál, iskoláknál, játszótereknél, bevásárlóközpontoknál vadásznak.


Nem értem, miért nem lehet erről a hírekben hallani?

Ha Téged nem is érint közvetlenül, kérlek, hogy küldd tovább, másnak talán hasznára lehet!!!!"


Ezt így kaptam levélben... még ez volt a tetejére írva:


"Egy volt kollegám szomszédjával esett meg!

Hajmeresztő, de igaz! És egy hete történt, itt a kerületben..."


Mit szóltok???


2008. márc. 31. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON SZÉPEN MEGKÉRLEK, HOGY A LEVELET SOHA SENKINEK NE KÜLDJÉTEK EL. Ez egy hazug tartalmú hoax, nem több.


Semmi valóságalapja nincs, semmi igaz tartalmú tényt nem közöl, a lényege az az, hogy riogasság az embereket.


A levél 2005-ben indult útjára, és nem csak hazánkban ismert a "sztori", egy belga képregény is "hozta már a történetet."

Való igaz, hogy évente egyszer-kétszer tűnnek el gyerekek egy-egy bevásárlóközpontban, de őket nem a román rendszámú Mercedesz viszi el, hanem "elkóborolnak" és fél-egy órán belül meglelik őket.


A történet a Coraból indult ki, de volt már Auchanos, Mediamarkos verziója is.


Úgyhogy HAMIS INFORMÁCIÓ, A KÖZ IZGATÁSA, RÉMISZTGETÉS a célja a levélnek.


Amennyiben ilyen levél jön, hogy a kollégám szomszédjával esett meg, meg a rokonom barátjával, meg a náncsi nénikém térde kalácsával, az már alapból gyanús. Ilyenkor illik megguglizni a levél egy "jellemző sorát", és csodálkozunk hogy ez nem több, mint egy Urban Legend.


Azonban segítség a láncleveleket szeretettel küldőknek:

[link]


Úgyhogy tessék NEM megijedni a levéltől, ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy CIF-fel mosogatott edényben tálalt étel azonnali halált okoz. Hazugság.

2008. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan terjesztenek ilyen rémhíreket, bár nem értem, miért jó ez bárkinek. Igaz, néha én is szeretek másokat hülyíteni (nem így!!!!), szóval lehet, hogy tényleg ez is ilyen indíttatásból indult. Szerintem ha 17 gyerek eltűnik, arról már hallottunk volna a hírekben. Szerintem ez tuti nem igaz, valakinek élénk a fantáziája.
2008. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy ez is egy "szép" városi legenda, mint a TESCO-ból, Corából eltűnt gyerekek sztorija ami már nagyon nagyon régi. A www.urbanlegends.com -on lehet olvasni róla, meg [link] itt is néhány variációt.


A célja a korábbiaknak általában lejáratni valamelyik céget (Corát, Ikeát, tescot, mikor hol bukkan fel, illetve, volt már giroszos történet is, hogy mi mindent találtak a húsban - nyilván itt is a giroszosok közti versengés hozhatta napvilágra a hihetetlen rémhíreket), de ennek nem látom az (eszelős) értelmét sem. Mi célja van megrettenteni kisgyerekes anyukákat??

2008. ápr. 1. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!