Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késő lesz 37 évesen szülni?...

Késő lesz 37 évesen szülni? (2. gyerek)

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek?

Úgy terveznénk,hogy a most egy éves múlt lányom mellé,kb. 6 év múlva jönne tesó,anyagi okok miatt.

De olyan sok embertől hallom,mennyire nem jó ilyen sok időt várni,ráadásul én sem leszek már 20 éves.


2009. szept. 24. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Ahol egy eszik,ott tud kettö is.....

Szerintem már késö,de ezt mindenki maga érzi.Èn biztosan nem vágnék bele.28 múltam augban,most vagyok a 2.babámal 16 hetes.A lányom 20 hónapos.

2009. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ne várjatok addig! Most szülj, mert később már türelmed sem lesz annyi.

Minden jót!

2009. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Tervezni lehet, de ahogy halad az idő, egyre csökken az esély a teherbeesésre!
2009. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Hát, ez természetesen a te döntésed, de a gyerekek közt is sok az a korkülönbség és nehogy a tested már máshogy gondolja...
2009. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem a sok negatív választ. Persze! Vágjatok bele! A tesóm és köztem 5 év 2 hónap van és nekünk nagyon bejött és anyukám sem bolondult meg, mert mikor öcsi pici volt, én már megértettem, sok mindent. Amúgy kell egy jó orvos, genetikai vizsgálatok, ... ezek amúgy is :)
2009. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen, csakhogy 36-37 évesen elkezdenek próbálkozni, ki tudja, mikor jön össze???

A testvérek közötti korkülönbség szerintem mindegy :)

Inkább az anya kora és a teherbeesés és az egészséges terhesség esélye az elgondolkoztató.

2009. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na,akkor én az első négy válaszolót megcáfolom.19.5 évesen szültem az első gyerekemet.Aztán úgy hozta a sors,h csak 16 évvel később,tavaly született meg a 2.babám(35.5 éves voltam).Akár csak az első,a 2.babám is első próbálkozásra megfogant,a nagy (pedig fiú)imádja,és amennyit tud foglalkozik is vele,nekem pedig határtalan a türelmem(a nagynál is volt türelmem a gyerekekhez,de nekem ez a korommal egyenes arányban nőtt).Azt is hozzá teszem,h 3 óra alatt lett meg(az első 4 óra alatt),mindenféle beavatkozás nélkül(gátmetszés se kellett)és 2.5 nap után haza is engedtek.És én 40 éves korom előtt szeretnék még 1 babát szülni.Szval szerintem nem késő.Manapság sokan az első babájukat szülik 35-40 évesen.
2009. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

14. 08 vagyok és örülök, hogy itt cáfolgatsz...

Természetesen senki se írta, hogy LEHETETLEN 37 évesen szülni. Csak annyit, hogy ne csodálkozzon, ha netán majd nem sikerül. Ez meg biológiai tényeken alapuló figyelmeztetés volt. Ennyi.

Lombikon láttam 39 éves nőt, aki most találta meg a férfit, akinek szülne. Már nem tudott, mert nem volt petesejt, ami megtermékenyüljön... És ez a biológiai tény független attól, hogy szültél-e már... Mert attól nem lesz több petesejted, hiszen azok száma már születésedkor adott.

Úgyhogy mégegyszer gratulálunk neked, ügyes voltál, piros pont, de attól nem midenki ilyen ügyes, mint te vagy.

A 16 év korkülönbséget meg ne hasonlítsd össze a 6 évvel. Egyébként a 16 év ilyen szempontból még rosszabb, sose lesznek olyan testvérek, mint az "átlag", mert nem lesznek közös élményeik, a nagyobbik ha otthon is lakik még, már nem sokáig fog elvileg ott lakni, együtt nyaralni, poénkodni, "szivatni a szülőket", satöbbi... Kimaradtak ebből.

És ilyen szempontból már a 6 év se az ideális. Bár erről tulajdonképpen nem is kérdezett a kérdező...

2009. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Erre a bunkó,lekezelő stílusra sztem senki nem kíváncsi "kedves" utolsó válaszoló.Rajtad kívül mindenki emberi hagot tudott megütni.Nekem nem kell piros pontot osztanod,meg gratulálgatnod.És mivel fogalmad sincs,h miért van 16 év korkülönbség a gyerekeim között(sorozatos családi tragédiák történtek,de ehhez persze semmi közöd)sztem jogod sincs ilyen kioktató lenni.És hiszed vagy nem,nagyon sok 35 év körüli nőnek egyből össze jön a baba,és nagyon sok fiatal küzd hónapokig,amíg sikerül teherbe esnie.És a kérdező TAPASZTALATOKRA volt kíváncsi.Mindenki a sajátját írta le-többek között én is-de én senkit nem bíráltam,mindössze annyit írtam,h akkor én rácáfolok a sok negatív véleményre,tapasztalatra.De ne haragudj,ha olyat írtam,ami téged felháborított,vagy szúrta a szemedet.Igazság szerint nem nagyon hatott meg,h leszóltál,mivel a válaszom nem számodra íródott.
2009. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Fiamat 28 évesen szültem, lányomat idén márciusban 37 évesen.

Soha nem akartam fiatalon szülni.

Nem lenne jó, ha már 15-18 éves éves gyerekem lenne.

Kis korkülönbséget sem akartam.

Aki szerint a 37 évesen szülni késő, mert akkor már öregek vagyunk, az biztos 50 évesen otthonkában fogja otthon lesni a postást.

2009. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!