Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kismamák miért vágatják le...

A kismamák miért vágatják le a hajukat terhességkor/szülés után?

Figyelt kérdés

Szerintem szimbólum jellege is van a dolognak, megszűnnek nőként létezni, és helyette olyan anyukássá válnak, rossz értelemben. Persze, azzal magyarázzák, hogy hullik a hajuk, de attól még nem kell megválni tőle, csak ápolni, mert utána 3-4 év mire újra normálisan fog kinézni, pedig a hajhullás nem tartana addig. Másik indokként szokott előjönni, hogy nincs rá idejük, de ezt is enyhe túlzásnak érzem, mert gondolom azért tusolni ugyanúgy szoktak, na már most egy váll alá érő hajjal nem kell annyival többet törődni, mint egy bilifrizuval, sampon, öblítés, aztán turbán rá törölközőből. amíg pedig zavar a hosszú haj, nagyon divatosan 2 mozdulattal fel lehet a fej tetőre kontyolni, és kevesebb gond van vele, mint egy rövid hajjal. És aztán amint lehetőség van rá, újra lehet hordani kiengedve.

A nők nagy részét olyan szinten elrontja a rövid haj, hogy az döbbenet, ráadásul egy életérzés is társul hozzá, ők is kevésbé érzik magukat nőnek. Az lenne a cél, hogy minél hamarabb az anyaság mellett újra teljes értékű nővé váljanak, de egyesek még akadályozzák is ezt.. :(



2013. ápr. 17. 13:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
80%

Biztos változást akarnak. Valami új stílust.

Én a 2. gyereknél vágattam csak le, meguntam a hosszút, most megint hosszú, lehet majd egyszer levágatom, ha megint megunom :)

A gyerek nekem minden alkalommal tépte, felkötni utálom, rosszul is áll.

2013. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 anonim ***** válasza:
64%
Jaj de jó neked, hogy ráérsz az újdonsült anyukák frizurájával foglalkozni! Nem mindenkinek attól nő egy nő, hogy hosszú a haja! :) Amúgy van gyereked? Markolta már meg úgy, hogy potyogtak a könnyeid? Hányta már le egy nap 2 szer? Hullott már annyira, hogy az már undorító volt? Nem? Gondoltam.
2013. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 A kérdező kommentje:
Terhes vagyok, és semmiképpen se akarom levágatni majd ha megszületett a pici se.
2013. ápr. 17. 13:23
 4/123 Babeli Zurzavar ***** válasza:
67%
ne haragudj, de irto bunko vagy....
2013. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vágattam le, de rengeteget gondoltam arra, hogy megszabadulok a hajamtól. Derékig érő hajam van. A gyerek mellett nem tudom 3naponta mosni, csak heti 1szer. Miután majd mindennap lent vagyunk a játszótéren, vagy takarítok, vagy csinálom a dolgom, így egész nap összefogva van, vagy befonva, de úgy hogy csak lobog, nagyon-nagyon ritkán. Max este a férjemnek :) Múltkor már levágattam 15centit a hajamból, így a mellem fölé ér, így is hosszú, de így többet tudom kibontva is hordani, mert nem marha hosszú, csak hosszú és nem akad bele mindenbe. Csak praktikusságból érdemes levágatni, 3év alatt, meg vissza tud nőni, mire megy a gyerek oviba-bölcsibe
2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 Babeli Zurzavar ***** válasza:
63%
ne haragudj, de irto bunko vagy....
2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:
57%

Hát te nagyon okos vagy. Igazán unatkozhatsz, ha ilyeneken filozofálsz, szerintem menj és moss hajat, majd szárítsd be.


A hosszú haj ugyan úgy lehet csúnya mint egy rövid, és egy rövid ugyan úgy lehet szép mint egy hosszú, ez a kettö nem függ össze.


Amúgy hosszú hajam van.

2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 anonim ***** válasza:
57%

Ne fárasszál már. Te vagy pasi vagy, vagy nő, de még nem szültél. Na mindegy. Nekem mindig hosszú hajam volt. Az első terhességem alatt is, utána se vágattam le, nem is hullott akkora mértékben. Második terhességem alatt sem hullott a hajam, pedig hosszú volt akkor is. Viszont szülés után fél évvel, olyan szinten hullott, hogy a párnám, az egész fürdő, ház, a gyerekek is minden tele volt vele. Na, akkor levágattam rövidre. Ráadásul az én párom még örült is neki, mert neki tetszik egy nőn a rövid haj. Én jól érzem így magam, ugyanúgy nőként és bizony két gyerek mellett tényleg jobb így. Így is divatos a hajam.

Amit írtál nem veszem személyeskedésnek, de akár meg is lehet rajta sértődni!

2013. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/123 anonim ***** válasza:
63%
Ja hogy még nem is szültél? ÓÓÓÓ nagyon meg fogsz te még lepődni egy két dolgon!
2013. ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
44%

kérdésem hogy férfi vagy nő vagy kedves kérdező?

Hosszú a hajad?

Kapaszkodott bele egy kisbaba nap mint nap 15x a hajadba?

Vagy esetleg büfizte le a hajad egy újszülött?? Esetleg kent bele baby ételt vagy egy kis banánt édességet??

Esetleg hullott már ki annyira a hajad hogy látszott a fejbőröd?

Kérdezem mindezt úgy hogy 31 hetes vagyok és derékig érő póthajam van, mert olyan kevés a hajam hogy úgy nézek ki mint aki most épül fel kemo után.

És én gondolkodom rajta, hogy mi legyen vele, mert megmosni megszárítani több mint egy óra és nem lehet hagyni magától száradni...

2013. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!