Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ugye nem vagyok...

Anyukák, ugye nem vagyok egyedül a lustaságommal?

Figyelt kérdés

Vannak olyan napok, mint pl a mai, hogy semmi kedvem nincs pakolni, takarítani, főzni... Ebből a főzést megcsinálom, de csak mert muszáj. De az, hogy el kéne mosogatni, meg mosni, az nem tud meghatni, mert este, sőt még holnap reggel is ott fog engem várni :D

Vagy ilyenkor ti hogy veszitek rá magatokat, hogy igenis munka van?


2013. ápr. 19. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mielőtt neki fogtam ma a házimunkának, sétáltunk egyet a szép időben. Feljöttünk, kajcsizás, kis pihenő és gyerünk neki a munkának, mert holnapra túl sok marad akkor.

Elfeleztem, ma porszívózok, mosok és mosogatok, holnap ágyneműt húzok, vasalok és főzök. Így azért könnyebb! :)

2013. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig estére jön meg a tehetnékem.. Egész nap nem érzek elég erőt magamban,csak halogatom,este 10-kor meg kedvem lenne kitakarítani a házat :D persze,van,hogy reggelre hagyom inkább a mosogatást, meg olyan is,hogy 3 napig mondogatom magamnak,hogy "ma mosok",aztán 4.nap lesz belőle valami. Amikor már a férjem kérdezi,hogy nem akarok-e mosni,akkor azért észbe kapok :D igaz,ilyen még csak 2x volt. Szerintem egyszer-kétszer simán belefér,hogy másnapra hagyd,de amúgy nem a legjobb,mert csak halmozódik,ahogy az első is írta.
2013. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül :-) Én ilyen szempontból (is) kiélvezem az itthonlétet.


Mondjuk most pont nem tudok pihenni, de csak mert hétvégére elutazunk.

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy senki nem csinálja meg helyettem. Van tiszta ruha, van mit enni, nincs kosz - a többi nem olyan fontos.

2013. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül :D

Nekem is volt már olyan, hogy a mosás mindig elmaradt, aztán egy nap alatt mostam utána 4 adagot :D Most a konyha úszik, meg szőnyeget kéne takarítanom... de naggggyon nehéz rávenni magam :D

2013. ápr. 19. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tegnap lazultam.

Ma csomagolnom kell, mert utazunk mi is. Amikor csak ketten mentünk a férjemmel, elég volt egy utazótáska...Most, a gyereknek kell a fél ház. :)

Hétvégére nem akarom itt hagyni romosan a házat, így ma mostam, meg is száradt odakinn, be kellene szedni, még gyorsan fel kellene porszívózni és felmosni. De nincs kedvem hozáááááá! :)

Nagyon rá kellene vennem magam, hogy megcsináljam, mert utána csak kapkodok, aztán a férjemmel morgok, amiért nem sikerült elindulni időben. :D

2013. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát biztos nem vagy egyedül, de én nem tudom halogatni a munkát, főleg nem ennyire... :)

Nekünk van egy kutyánk is, így én minden áldott reggel porszívózok és felmosok, persze nem sok idő ez, ha az ember mindig tisztán tartja a lakást, de szinte minden napra van mellé még valami, pl a wc takarítás, a fürdőé, vagy a portörlés, a konyha rendszerezése, stb...

Én nem igazán tudok sem mosatlant, sem koszt, kupit hagyni séta előtt és amúgy sem. Útálnék úgy hazajönni, h még csomó dolgom van. Isteni érzés, h néha fáradtan ugyan, de megyek bárhova és a rendes, tiszta, illatos lakás vár... :) Annyira jó!! Ha nem is teljesen, de valamennyire mindig megcsinálom amit kell, h ne az egész maradjon kéősbbre, de igyekszem mindent elvégezni délelőtt és napközben. :)


Este és amíg a kicsi alszik, így én is pihehetek, apázom én is, na meg filmezünk, stb és miénk az idő, nem akkor kell nekiállni a romeltakarításnak. :)

Nekem ez fontos, de mindenki úgy csinálja, ahogy jó neki, csak én gutát kapok ha valahol azt hallom, hogy ohhh szalad a lakás, de hát gyerek mellett nem lehet rendet tartani és nem lehet takarítani, főzni... De lehet.. És még sütni, is lehet és csinos nőnek maradni. :)

Hajrá és inkább legyél túl rajta, hidd el szuper érzés lesz hazaérni a tiszta ragyogó letisztult lakásba. :)))


Üdv: egy 11 hós kislány anyukája. :)

2013. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jajj én is képes vagyok a páromnak csipogni, ha kupi van :D Na azt hiszem most megyek , mosogatni kell :( :D
2013. ápr. 19. 15:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, az a legjobb érzés amikor egy nagy csavargásból úgy jövünk haza, hogy rend, tisztaság vár, és még kaja is van! :D De nem könnyű, legalábbis nekem nem, mert világ életemben utáltam takarítani :D
2013. ápr. 19. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap így vagyok. Gyűlölöm az egészet. Ha főzök 10 perc alatt elfogy, ha elmosogatok fél nap után ugyanannyi koszos edény van (mert ugye főzök), ha felmosok másnap ugyanolyan ragacsos a padló, ha kimosom a szennyest másnap ugyanúgy tele van a tartó. Ha egyedül laknék biztos, hogy már egy nagy szemétkupac közepén éhenhalva feküdnék.
2013. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hééé, szerinted, aki rendben és tisztán tarja a lakását és még főz is, mos is és ezek időben kész vannak, annak ez a hobbya???? :P ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?? Én csak a teendők utáni állapotot szeretem és mit nem adnék érte, ha minden reggel kész lenne amit aznapra terveztem!! :)

Szóval aki megcsinálja mindezt, az sem szereti ám, de kell és inkább túl van rajta hamar reggel! Na meg apránként. Pl fogmosás előtt letörlöm a tükröt, kádat és a széleit, na meg a polcokat, majd wczés után lemosom a deszkát és a csempét áttörlöm nedves törlővel, stb.. Persze ezeket nem minden nap. :)

2013. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!