Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hagyjam magam,...

Mit csináljak? Hagyjam magam, vagy igen is álljak ki magamért?

Figyelt kérdés
Lakas felujitas kozepen vagyunk (vagy inkabb elejen) es 22+5 hetes vagyok.En is nagyon szeretnek segiteni glettelni/festeni/takaritani az uj lakasunkban amit ujitunk,de a terhesseg miatt nem eroltethetem meg magamat( 2 vetelesem volt es 4 evet vartunk ra...),ez rendben is volna de nagyon buntudatom van...Annyit tudok tenni hogy a netrol nezek kulonbozo anyagokat amikrol aztan egyeztetek a ferjemmel es megbeszeljuk a dolgokat hogy mit kene venni.Es szintena netrol nezem meg hogy hogy is kell csinalni az egyes reszeket a lakasban,es ezt mikor elmondom neki akkor megharagszik.Azt mondja hogy minek pattogok meg hogy egy fuszalat se teszek keresztbe (es meg o tiltotta meg hogy lightosan elfestegessek vagy amig tudok barmiben segitsek,nehogy bajom legyen)..Es ez nagyon rosszul esik!Latom rajta hogy a faradtsag beszel belole,en meg egyre erzekenyebb vagyok.De mi lesz igy velunk?Miert nem tudjuk megbeszelni normalisan a teendoket,ugy felek hogy megromlik a kapcsolatunk(6 eve vagyunk egyutt es eddig mindnet meg tudtunk beszelni).Tudom hogy nagyon faradt ,hiszen 6-4ig dolgozik utana rogton megy a lakashoz,es neha van egy ket ember aki segit neki.Es en nem tudom hogy mit tegyek?Probaljam lenyelni a bekat.Vagy probaljak meg vele jo pillanataban beszelni?Az meg a baj hogy ugy gondolja hogy parancsolgatni akarok neki (azt latta otthon hogy a ferfi parancsol,de en nem hagyom magam,es nem akarok lenyomodni mint az anyja az apja mellett...Es o is biztat minidg hogy alljak ki magamert es ne hagyjam magam.De ez most nagyon kiutkozott...Bocsanat hogy hosszu es kisse kusza de olyan zaklatott vagyok..Meg szomoru..
2013. ápr. 20. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem egy olyan dolog amiért érdemes lenne kiállnod magadért. Te is látod, nem mondja komolyan. Inkább főzz neki finomakat, ha megteheted, tedd kellemessé az estéket. Én azt mondom nem éri meg most a feszültség, ez nem egy nagy dolog.
2013. ápr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valoban nem nagy dolog.De olyan kis butan meg egyszeruen akar neki allni,es ha mar draga festekeket veszunk akkor azert jo lenne ha normalis lenne a vegeredmeny9ezt o is mondta) es en mutogatnek neki viedokat is sizvesen es akkor nem kene "parancsolgatnom",hanem latna hogy hogyan is kell..De most nagyon megbantott..Ez akkor a terhessegi hiszteria lenne?
2013. ápr. 20. 00:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson festeni, vagy bármilyen vegyszerrel végzendő munkát elvégezni, nem tesz jót, hidd el. Gondolj erre, és ne legyen egy percig sem lelkiismeret-furdalásod.

A legtöbb pasi utálja, ha egy nő beleszól abba, hogyan végezze a dolgát. Kb. olyan, mintha ő beleszólna, hogyan főzz-moss stb. Azt persze beszéljétek meg, milyen legyen a lakás. Ne provokálj vitát, inkább magaddal és a babával foglalkozz, és jól mondták előttem, próbáld kellemessé tenni az együtt töltött időt, ha megszületik a baba, nem sok lehetőségetek lesz meghitt estékre :)

2013. ápr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem azért dühös, mert úgy éli meg, hogy ha te többet tudsz, akkor többet érsz, azaz fölékerekedtél, és ő az alárendelt? A férfiagyban van a háttérben egy ilyen rangsor, emiatt nem kérdezik meg az utcán, hogy merre kell menni, mert jobban érzik magukat, ha ők jönnek rá.
2013. ápr. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se fess!

Inkább hagyd rá a párodra, had érezze, hogy megbízol benne, tudod, hogy jó kezekben van a lakás. Dicsérd amikor tudod, fejezd ki az értékelésed. És ne aggódj annyit - nem csak egy jó megoldás létezik, nem hinném, hogy elrontaná a festést.

Te jót akarsz neki, én tudom, meg segíteni akarsz, de a férjed ezt nem így éli meg. Most inkább gondolj a babára és arra, hogy egy boldog, meleg családi légkört teremts neki. Az sokkal fontosabb mint a lakás színe!

2013. ápr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Ne vitáz,ne akarj most festeni árt a babának,főz neki egy finom ebédet,szeretgesd,illetve a föggöny és társai keresésével.
2013. ápr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!Igazatok van.Nem is fogok festeni (kibirom a baba miatt!).Es igen addig butorokat es fuggonyoket nezek..:) Es persze fozok es mosok meg takaritok..
2013. ápr. 20. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!