Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereknek mindent meg kell...

A gyereknek mindent meg kell adni, amire rákíván. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Sok gyerekekkel, anyagi helyzettel foglalkozó kérdésnél olvasok olyan hozzászólásokat, amelyek azt mondják, hogy a gyereknek mindent meg kell venni, ami megtetszik neki.

Tehát fontos dolog a gyerek számára történő vásárlás, mert ettől lesz boldog gyerekkora.


2013. ápr. 21. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még sehol nem olvastam. Sőt ennek az ellenkezőjét, (fontosabb az együtt töltött minőségi idő) Ez most megint egy tök felesleges vitát provokáló kérdés, nem is tudom miért írtad ki! (Mi az, hogy rákiván??)
2013. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
határozottan nem értek egyet.igen mindent meg kell venni amire szüksége van,De felesleges dolgot csak azért hogy "jobban érezze"magát természetesen dehogy kell megvenni
2013. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Linkelhetnél pár ilyen kérdést példának, mert amiket én olvasok ott pont a válaszadók anyagi helyzete miatt - vagy nincs munkája egyik másik szülőnek vagy válófélben vannak - nem vehetnek meg mindent a gyereknek vagy maguk is tudják hogy ezt nem szabad azért.

Légyszi, linkelj néhány példát.

2013. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Pl. a 14-es válasz. A többit régebben olvastam, azt már nem tudom elkotorni, ez volt a legfrissebb, amit vissza is tudtam keresni.

2013. ápr. 21. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy attól lesz egy gyereknek jó gyerekkora,ha mindent megkap.

Jól néznénk már ki,ha ezen múlna...

Szerintem ha egy gyerek mindig mindent megkap amit akar,akkor nem fog értékelni semmit megfelelően.

Pl.ha ügyes volt,jó volt akkor jár egy csoki,doktorbácsi megvizsgálta és szépen viselkedett,ezért választhat valamit...stb.

Akkor ilyen nem lesz,nem fog örülni már semminek,hisz mindent megkapott.

Nem jó nemet mondani nekem sem a fiamnak,engem is megvisel,de azért törekszem a következetességre a nevelésében,de nem úgy,hogy mindent megkap amit a száján kiejt...

2013. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,meg kell tanulnia,hogy a pénz nem a fán terem bármennyi is a havi bevétele a szülőknek.Nem attól lesz boldog,hogy van-e pl több tízezres FP játéka,vagy 20 méreg drága babája.
2013. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod, hogy a 14-es válaszoló egy elég szélsőséges véleményt képvisel, meg is látszik a százalékán. Én sem hallottam még soha senkitől, hogy egy gyereknek mindent meg kell venni, amit kér.

Azt el tudom képzelni, hogy rossz érzés lehet, ha valamire tényleg vágyik egy gyerek, és te nem tudod neki megvenni anyagi okokból, de ez nem minden kis apróságra vonatkozik.

2013. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!