Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az idősebbek jobb szülők?

Az idősebbek jobb szülők?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy Czeizel Endre szerint az idősebb szülők gyerekei intelligensebbek, és több útravalót kapnak az élethez. Egyetértesz?
2013. ápr. 22. 08:39
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
41%

azért ez nem ennyire fekete vagy fehér..

nem feltétlenül van így, gondolom ő is kifejtette

2013. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
71%
Statisztikailag biztos így van. Általában az idősebb szülő tapasztaltabb és anyagilag többet tud nyújtani a gyereknek, ami igenis számít a gyerek képzése, taníttatása során. Aztán persze van a valóság és mindkét oldalon vannak kivételek.
2013. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
40%

Én inkább azt tapasztalom az ismerősi körömben, hogy az idősebb szülők sokkal jobban ráparáznak dolgokra. Persze itt is vannak kivételek.

Nem hiszem, hogy egy szülő 25-30 vagy 35 éves lenne a legjobb.

2013. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
55%

Ezt szerintem sem lehet így kijelenteni, de lehet benne valami.


De ennek egy oka van.

Ha egy nö 35 éves koráig vár, elötte dolgozott, komoly pozicióban is volt... Majd jön az áhitott gyerek. Valószínü csak egy gyereket vállal. Már tudatos elképzelése van a gyerek nevelésröl, anyagilag megalapozott, nincs annyi problémaja. Tudatosan fejleszti a gyereket. Van pénz különórákra, és minden dolog megvételéhez.


Egy 18 évesen szült nönél nagy valószínüséggel becsúszott a gyerek, és igazából még jó anyaként sem tervez annyi mindent elöre, mert maga is fiatal.

2013. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Jégtánc ***** válasza:
Két fiamat 22 és 25 évesen szültem,a lányomat 38 évesen.Valami lehet benne,de tényleg nem csak fekete és fehér oldal létezik.Igazából,nekem most van birkatürelmem ,nem parázok már mindenen,és teljesen más lett az értékrendem ennyi idősen.Hogy jobb szülő vagyok e ezáltal,majd kiderül ha mindegyik gyermekem kirepül majd a fészekből:)
2013. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
45%
Hát azért nem szerencsés párosítás amikor a gyerek kamaszodik, az anyuka meg klimaxol. Én végignéztem ezt az öcsémmel és anyámmal, hát kő kövön nem maradt sokszor. Ő is beismerte, hogy 40 felett az embernek már nincs annyi türelme, energiája. Persze ez nem feltétlenül igaz az első babás negyvenesekre.
2013. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

28 éves vagyok, egy 3 és egy 1 éves gyerekem van. Ahogy elnézem a játszón meg a baráti körben az anyukákat ,akik jó 5-10 évvel idősebbek nálam, nem érzem, hogy annyival rosszabb lennék, mint ők, vagy a gyerekeim annyival butábbak volnának. És nekem is voltak szilárd elképzeléseim a gyereknevelésről, amik nagy részéről kiderült, hogy ostobaság.

2013. ápr. 22. 08:53
 8/46 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez óriási baromság. Annyiban lehet igaz, hogy az idősebb nőnek általában már több pénze van, jobb háttérrel. El tudja küldeni ilyen- olyan órákra a gyerekeket... Másfelől aki idősen szül, általában jobban aggódik, többet ideges... Kevesebb a türelme- általában stb. És akkor nem említettük, hogy 35 felett mennyivel veszélyesebb a terhesség. Én már 30 felett sem szülnék. 21 és 23 évesen szültem, nem hinném, hogy rossz szülő lennék, így terveztük, így vártuk. Most 25 vagyok, mindig van energiám a gyerekeimre, mindkettő köszöni szépen jól van, okos, értelmes gyerek.

Megvolt a biztos munkám, szakmám közben suliztam tovább, nem a semmire lett gyerekünk.

Szóval szerintem ez egyáltalán nem korfüggő. Nem is értem, hogy mi lehetne ebben a ráció. (jó, abban megint csak van valami h pl egy 17 éves nehezebben nő fel, eljár szórakozni stb. Biológiai szempontból 20-30 között ideális. Sok velem egyidős anyukát ismerek, és sokszor milliószor külöbek, mint az idősebbek. Játszótéren pl az idősebb szülők (tapasztalat, és senkit nem akarok bántani) vagy állandóan veszekednek a gyerekkel, vagy ülnek, a gyerek meg csináljon amit akar. A fiatalabbak lökik a hintát, beülnek homokozni....

Kell hozzá egy érettség, de ez nem korfüggő.

2013. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
60%
Valamikor régen én is láttam ezt a műsort. Kifejezetten a szellemi képességekről volt szó, ami egyértelműen összefügg a gyerek taníttatásával, ami ugye nagyrészt pénz kérdés. Tehát ne keverjük ide azt, hogy veszélyes idősebb korban szülni, nyilván ezt Dr. Czeizel Endre tudja a legjobban. Olyat meg egy szóval nem mondott, hogy jobb szülők lennének az idősebbek.
2013. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
29%
Nem nem értek egyet.Egy idősebb szülő jobban aggódik,mindenért parázik még a levegőtől is félti a gyereket,hatalmas a generációs különbség.Az esetek nagy részében sem intelligensebbek nem lesznek,és nem kapnak több útravalót.mert attól,hogy valaki 35-40 évesen szül egyátalán nem biztos hogy értelmesebb,vagy több a pénze mint annak aki 20-30 évesen szül.Nekem anyukám mondta,hogy hihetetlen most 40 évesen úgy aggódik az unokája miatt,még amikor én voltam kicsi sokkal lazább volt,okkal jobban kezelt mindent,több volt a türelme,és 21 évesen szült engem.A környezetemben inkább azt látom tapasztalom,hallom,hogy a fiatalabb szülők sokkal türelmesebbek,rugalmasabbak, a gyerekeik sokkal életrevalóbbak,egészségesebbek,gyorsan fejlődnek.
2013. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!