Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri bevállalni a kis...

Megéri bevállalni a kis korkülönbséget, ha egyetlen porcikám sem akarja?

Figyelt kérdés

Tehát: az eszemmel tudom hogy a gyerekeknek és valószínűleg nekünk is a kis korkülönbség lenne a legjobb. De én most nem szeretnék újra kisbabát.


Ti mi gondoltok? Várjunk addig amíg újra vágyunk majd egy kisbabára, vagy legyünk túl rajta mert az a legjobb mindenkinek?


2012. dec. 9. 15:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A lányunk pont 1 éves.
2012. dec. 9. 15:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de a "legyünk túl rajta" hozzáállás rég rossz. :( Nem is értem hogy lehet ilyet leírni/gondolni!

Ne kötelességből,muszájból vagy miből akarjatok gyereket.

2012. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem sem így kéne :-(

De nagyon sokan mondják hogy ha nagyobb lesz a korkülönbség akkor a gyerekek nem lesznek jó testvérek. Meg hogy mindenki megoldja, nem kell túlbonyolítani.

2012. dec. 9. 15:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Te ismered magadat...sok türelem kell az biztos.Nálunk 2 hetes a pici és 2 éves a nagy.A terhesség szuper volt, a szülés 45 perc alatt lement,most viszont nem olyan könnyű itthon...a nagyhoz extra türelem kell,mert extra anyás mellette a picit is el kell látni...ami mondjuk nekem nehéz, hogy sokszor vagyok velük egyedül,apa sokat dolgozik(éjjel is).Úgy vagyok vele, hogy az első pár hónapon túl leszünk,aztán könnyebb lesz,meg jobban ki tudunk majd mozdulni.
2012. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Mi is kis korkülönbséggel szerettük volna a gyerekeket.Aztán megszületett a kisfiam...és hát 5 ember is kevés hozzá,annyi odafigyelést,türelmet és idegrendszert igényel.Ha most jönne a kistesó,tuti a diliházban kötnék ki. :/

Az pedig butaság,hogy ha viszonylag nagyobb a korkülönbség (bár ez is attól függ kinél mi a "sok")nem lesznek jó testvérei egymásnak-Ez abszolút nevelés kérdése,hogy milyen szellemben nevelitek őket.

Ha úgy érzed,hogy még nem jött el az ideje,akkor mindenképpen azt javaslom várjatok vele,mert ez is a gyerekek rovására megy és simán kialakulhat rossz viszony közöttük e miatt,hiába állnak korban közelebb egymáshoz.

2012. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ÓÓ nem ez egy nagy hülyeség, kis korkülönbséggel is lehet nagyon nehéz meg rossz a gyerekek kapcsolata és nagyobbal meg teljesen jó és harmonikus, az SOKKAL fontosabb hogy te mint az anyjuk kipihent legyél és minden vágyad egy újabb baba és terhesség legyen mint az hogy most 2 év vagy 4 van köztük.

Nekem kicsi a korkülönbség viszonylag a gyerekeim között, 2 év. Én vágytam nagyon a másodikra. És mégis nem egyszerű, nekem mindkettő erős határozott egyéniség, hangos, hisztis, erőszakosabb típus, 2 dudás egy csárdában két variáció van ha együtt vannak vagy irtózatosan rosszak együtt és nagy butaságokat veszélyes dolgokat találnak ki együtt Á(amiket külön már rég tudják hogy nem szabad) vagy rivalizálnak, versengenek és sokszor kell szétválasztani őket tehát ez a de szépen eljátszanak együtt- nálunk nem jött be vagy csak egyenlőre? nem tudom... 6 és 4 évesek most. Pedig tényleg minden igyekezetemmel azon vagyok hogy szeressék és támogassák egymást, mindig igyekszem erősíteni bennük ezt a testvéri összetartást, összetartozást. Nem tudom milyen lenne ha 3-4 év lenne köztük, lehet akkor se lenne jobb, de rosszabb se én úgy gondolom.

Tehát a válaszom egyértelműen az hogy még úgy is nehéz 2 kicsi gyereket jól nevelni, ellátni stb. ha nagyon vágytál rájuk, nemhogy akkor ha az egyik kicsit "kötelező" penzum szerű...

2012. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok úgy értem hogy nagy hülyeség hogy ez az utolsó mondat amit írtál hogy a kis korkülönbség az üdvözítő.
2012. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is kis korkülönbséget szerettem volna (mert tesóm és köztem majdnem 7 év van, viszont a kapcsolatunk egyenlő a nullával). Megszületett a fiam, ahogy írtad az agyammal szerettem volna, de amúgy "egy porcikám" sem kívánta. Most lesz 2éves a fiam, nem bánom, hogy nem mentem bele, minden tiszteletem azoké akik bevállalnak a kicsi mellé még egy picit is! Majd ha nagyobb lesz visszatérünk a dologra... Amúgy igaz az amit előttem már írtak, férjem és a tesója között 21 hónap van, kapcsolatuk még rosszabb mint a mienk, szóval nem ezen múlik!
2012. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6 os vagyok igen nekem is van 2 olyan testvérpár ismerősöm is (egyik lány-lány másik fiú-fiú) ahol 18 hónap meg 20 hónap a különbség és nagyon utálják egymást valahogy állandóan rivalizálniuk kellett a szülők szeretetéért (úgy érezték pontosabban)-nekem 9 évvel idősebb az egyik testvérem, és teljesen jó és harmonikus a kapcsolatunk, ő az egyik olyan ember az életemben (kb. 5 ilyen ember van) akire bármikor bármiben számíthatok.
2012. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor vállald a következőt, amikor szeretnéd, nem kényszerből, csak akkor, amikor már te is vágysz a babára.

Nekem 3 gyerekem van, a fiúk egymás után jöttek, 2 év van köztük, kislányom sokkal később, 6 évvel a második születése után. Azt hiszem, mindegy a korkülönbség, legalábbis abban a kérdésben, hogy jó testvérek lesznek-e. Minden korkülönbségnek van ugyanannyi előnye, mint hátránya, így nem amiatt kell gyorsan letudni a tesót, majd eljön az ideje. Mert szerintem ha te most még nem szeretnél, s ennek ellenére bevállalod, akkor nyűg lesz az a pici, nem fogsz tudni úgy örülni neki, és az senkinek sem jó. Ráadásul az első 2-3 év két picivel kutya nehéz, nem mindenkinek való. Nekem van egy ismerősöm, ikrei lettek, nem bírta türelemmel,kikészült idegileg...

Nekem a 3 gyerek szerintem jó testvér, megtanultak alkalmazkodni egymáshoz, nem mondom, hogy nem veszekednek, de azért szeretik egymást. A két nagynak közös az érdeklődési köre, sok közös dolguk van, de érdekes, hogy a kicsivel is szívesen játszanak, vigyáznak rá, ha kell.

Szóval én azt mondom a gyereknek akkor van itt az ideje, amikor az anyuka is úgy érzi.

2012. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!