Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányos anyukák, a kiegészítőke...

Lányos anyukák, a kiegészítőket (ékszerek, több cipő) mikor engedtétek a lányotoknak? 9 évesen miért korai?

Figyelt kérdés

Nekem van egy kis ékszer mániám - nem kell nagy értékekre gondolni, kevés a drága nemesfém, inkább pár ezer- pár száz forintos bizsuk, sokat veszek, de sokat készítek is. A lányom 9 éves, egy ideje ő is kölcsönveszi őket, reggel választ egyet (nyakláncot-karkötőt) a ruhájához. Nem nagy csüngősöket, inkább szolidabbak felé terelem. Korábban is felvett néha, mostanra tényleg minden reggel nézünk neki is egyet. Szerintem ez egyáltalán nem gond, korai. Mindenki igyekszik csinosan öltözni, egy gyereknél is normális vágy. Cipője is van pár - ezek között is van turis, kínai, csak 1-2 ami drágább - ezt is megnézi hogy mit vegyen fel.

Viszont kaptam már megjegyzést, hogy miért nevelem így.

Mint írtam szerintem azért mert nem gond:) Ettől nem felszínes valaki, nevelve van, foglalkozunk vele. Szerintem látszik az egy gyereken ha az anyja csak "öltözteti", meglátásom szerint- nem csak elvakultság - egyáltalán nem ez a kategória.

Miért gond az, ha egy kislányon vannak - nem túl kirívó - ékszerek?


2013. ápr. 24. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nembaj, de a suliba nem engedném.
2013. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Suliba miért nem? Persze nem nagyokat, erre tényleg figyelek, ha ilyet szeretne akkor én is rábeszélem, hogy majd ha megyünk sétálni, vagy nagyihoz stb
2013. ápr. 24. 09:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahol tanítottam, ott is volt a kislányokon kis műanyag karkötő, nyaklánc, szép szandál. Az elsősökön is. A gond azoknál volt, akik 10 évesen a 16-18 éves nővéreik ékszereit vették fel: 8 cm átmérőjű karika fülbevaló, tollfülbevaló, szóval ami nem a koruknak megfelelő.
2013. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gond.

Cipő,táska és ékszermániás vagyok,ruhám is rengeteg van,én azon csodálkoznék,ha a lányom nem ilyen lenne,hisz ezt látva nőtt fel.

Rengetegmindent megveszek neki,nem bírom megállni,hogy ne. (rosszul sem állunk,ráadául mostanában 3 havonta kinő mindent,így mindig új kell,kinőtteket majdnem újként el s adom)

Ékszereket is engedem,kislányos nyaklánc,karlánc,fülbevaló.

Hétvégére,iskolaszünetekre körömlakkor is hagyom.

Festékeket viszont nem (szem,arc),az nem tesz jót a bőrének,én se igazán használok szempillaspirálom kivl csak rúzst.

Szinezett ajakápolót viszont kapott,kevésbé száraz a szája.

10 éves kislány anyukája

2013. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem ilyenekről van szó, ilyet még én sem igazán hordok. Persze gondolom ő majd szeretne/fog 16-18 évesen. De az egy olyan kor. Még most azért hallgat rám:)

Én is látom hogy máson is van, annyi hogy talán az enyémnek több van, de ez az én hülyeségemből fakad.

2013. ápr. 24. 09:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak én futottam bele egy-két érdekes emberbe. Megnyugodtam :)
2013. ápr. 24. 09:34
 7/11 anonim ***** válasza:
azzal van baj a suliban, hogy valamelyik h*lyegyerek kiszakitja és komoly sérülést okozhat.
2013. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es: Nem tudom a te gyereked iskolája milyen,de felénk nem szokás egymás nyakláncát kiszaggatni a másik nyakából.
2013. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, úgy értette, hogy játék, kergetőzés közben, mondjuk szünetben. szerintem is balesetveszélyes. Még néha az én ékszereim is beakadnak ide-oda, pl. a fülbevaló a pulcsimba vetkőzéskor és baromira tud fájni, ha megrántom.
2013. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer ugy is meg kell tanulnia,hogy óvatosan kell bánni az ékszerekel.
2013. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!