Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a képről?...

Mit gondoltok a képről? Megengednétek a gyereknek, hogy ilyen kutyával érintkezzen?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 24. 12:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"Te neveld azzá, ami"


Egy link

[link]

2013. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó természetű, megbízható kutya, akkor igen.

Nekünk staffordunk van, simán odaengedem a lányomat hozzá. Kettesben viszont nem merném hagyni őket.

2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha a kutya rendesen oltott és féregtelenített,de felügyelet nélkül nem hagynám őket. (Azért, nehogy a gyerek valami olyasmit csináljon, amivel esetleg felingerli a kutyát.)
2013. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kedves 9.-es! Jó a hozzászólásod!!!!


Igen, engedném. Természetesen gazdával történt egyeztetés után.Ezek a kutyák állatokra( kutyára) való agresszióra lettek kitenyésztve, amelyik emberre támadt, azonnal kinyírták. Tehát az emberre alapvetően nem veszélyesek. Egy kivétel van: Ha rosszul bánnak vele. De akkor minden fajtából lehet veszélyes állat, nemcsak a pitbullból. Szerintem nagyon aranyos kép, és méltó reklámja a fajtának.

2013. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire ismerjük a kutyát.

Ha sokat találkoznak, akkor igen.


De első alkalommal biztos nem hagynám, hogy a gyerekem nyűzza.

2013. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én is a kutya természetétől tenném függővé és nyilván idegen kutyában én sem bízom. Nekem közép termetű talált, keverék kutyusom van, benne teljesen megbízom. Aludt egymás mellett a gyerekem és a kutyám. De azért jobb félni...
2013. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%

Nem engedném.

De nem kifejezetten ezzel a kutyával van bajom, hanem általában a kutyákkal. Kiszámíthatatlan az összes.

2013. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Függ a kutya természetétől és a nevelésétől, hogy milyen lesz az állat viselkedése. Egy domináns kutya mindig határozott gazdát igényel és csak felügyelettel lehet kicsi gyerekekkel hagyni, bármilyen jól nevelték is. Viszont ha alapjáraton nyugodt természetű a kutya és még jó kezekben is van, soha nem fog gyerekre támadni. Bizonyos fajták (amiket őrző védőnek tenyésztettek) ha nem kapnak megfelelő nevelést, labilisabbak. Ilyen a pekingi palotakutya is. :) Viszont egy nagyon nyugodt stafival azt csinál egy gyerek amit akar. A harci kutyák egyébként nem szabad, hogy emberre támadjanak. Mivel harc közben a gazdáiknak szét kellett tudni választani őket. Így a kutyáknak a harc hevében sem volt szabad az emberbe marni. Nem keverendő össze a rég kitenyésztett harci kutya a ma felelőtlenül vadított harcoltatott kutyákkal. Viszont egy tiszta vérvonalú, jól tartott "harci" fajta nagyon megbízható, szelíd tud lenni. Sokat eltűrnek a gyerekeknek, már csak azért is, mert magas a fájdalom küszöbük.
2013. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha ismerem a kutyát és tudom milyen a természete, akkor természetesen engedném.

A 17-es válaszolóhoz hasonló felfogású emberek gyerekei fognak félni minden állattól és ne adj isten belőlük lesznek az állatkínzók is, mert arra tanítják őket, hogy az állatok rosszak. Szomorú.

2013. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
11%

anyád is kiszámíthatatlan volt, sajnos meg is szült téged.


Ezt küldte nekem privátban egy kedves válaszoló. Én írtam, hogy kiszámíthatatlanok a kutyák.


Jó, majd ha a te gyereked fél arcát tépi le egy beidomított normális kutya, akkor te is így fogod gondolni, ahogy én.

2013. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!