Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekvállalás kinek a...

A gyerekvállalás kinek a döntése? Nagyon nagy bűn rábeszélni egy nőt a teherbe esésre, ha a férje, az egész családja támogatja csak ő valamiért nem akarja?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ezek az esetek abortusszal szoktak végződni. Ez a férj és a feleség közös döntésének kellene, hogy legyen.
2013. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagy bűn. Ha ő nem akarja, annak oka van.
2013. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek egymagának kell megérnie arra, hogy vágyjon a gyerek után. Soha nem beszélnék rá senkit, még a saját férjemet sem beszélném rá a gyerekre, pedig én már legalább 2 éve akarok babát, de 1-1 alaklom kivételével soha nem mondogattam, megvártam míg a férjem mondja azt, hogy most már ős is szeretne babát.
2013. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem.


De ha terhes lenne, akkor mindenkit boldoggá tenne: férjét, gyerekét, nagyszülőket. Nem önzőség kicsit, hogy mindenki akarja, támogatja, ő mégis ellenáll?


Hogy miért, azt nem árulja el.

2013. ápr. 28. 21:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen nagy bűn, mindegy hogy ki mindenki lenne boldog tőle, az a baba az ő gyereke lesz és annak a gyereknek ő lesz az anyja, akárhogy is nézzük az egyik (ha nem A) legmeghatározóbb személy egy ember életében. Ha ő nem akarja, nem várja és nem örül neki az sok későbbi probléma okozója lehet, a gyermekágyi depressziótól a gyerek tudat alatti elutasításáig amit megérez egy gyerek!! nem értené hogy miért nem szereti őt az anyukája tiszta szívből és örökre megalapozna jó kis önértékelési zavart.

Jó hülye az a nő is aki hagyja magát "rábeszélni" egy gyerekre csak mert a környezet örülne neki....

2013. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az önzőség, hogy mások erőltetik. Apuka, nagy mama, nagy néni stb. stb. csak a saját érdekeiket nézik, na ez az önzőség. Az anyuka az aki kifogja hordani azt a gyermeket, az anyuka fog vele az orvoshoz rohanni ha baj van, az anyuka keresi majd neki az iskolákat, az anyuka fog idegeskedni amikor majd későn ér haza a gyereke. Anyuka örökre vállalja azt a gyereket és napi 24 órában az év összes napján. A rokonság élvezi az életét és néha át mennek babusgatni a babát, de az a baba nagyobb is lesz és akkor már nem is fog oda járni a rokonság, főleg ha már nem is fognak élni.
2013. ápr. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem számít, hogy a családból ki mindenki akarná és lenne tőle boldog. Ha a leendő anya nincs rá felkészülve és nem vágyik gyermekre, akkor semmi értelme győzködni és rábeszélni, mert annak valószínűleg nem lesz jó vége. Egy gyermek érkezésével az egész család élete megváltozik, de az anya élete változik meg legjobban. Ő hordja 9 hónapon át, ő szüli meg, legtöbb esetben ő gondozza 24 órában. A család részéről érzelmi zsarolás, azzal érvelni, hogy önző, mert nem teszi boldoggá a többi családtagot. Beleszólásai joga egyedül a férjnek van, de neki is inkább megértőnek kellene lennie és kiderítenie mi a gond, miért nem szeretné a nő. Mondjuk egy párkapcsolat elején elvárható, hogy minkét fél őszintén nyilatkozzon a gyermekvállalással kapcsolatot elképzeléseiről, és később arról is ha ez bármilyen okból lényegesen megváltozik.
2013. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Legalább a gyerekére tekintettel lehetne, hogy ne legyen egyke.


Nem hagyja magára a család utána, most is nagyon sokat segítünk neki a mindennapokban is, nem csak gügyögünk a gyereknek.


Eddig azt hangoztatta, hogy ő is nagy családot szeretne.

2013. ápr. 29. 08:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de Te ki vagy a családból, hogy úgy érzed jogod van beleszólni abba, hogy másnak hány gyermeke legyen? A meglévő gyermekhez hányszor keltél éjszaka, hányszor szoptattad, hányszor vitted orvoshoz? Esetleg anyuka helyett hányszor főztél ebédet, hányszor takarítottál? Hány havi pelenka, ruha, tápszer adagot fizettél ki helyette? Meg mi az, hogy legyen tekintettel a gyermekére? Egy gyereknek jó ha van testvére, de még jobb, ha egy olyan anyukája van aki boldog és kiegyensúlyozott. Ha az anyuka nem szeretne második gyermeket, nincs rá garancia, hogy utána boldog lesz!
2013. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sokszor keltem hozzá, vittem oltásra, anyukám főzött kb 4 hónapig, vasaltam is.

Szoptatni nyilván nem szoptattam.

2013. ápr. 29. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!