Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az embereket úgy látszik...

Az embereket úgy látszik zavarja, hogy csendes vagyok, és be is szólogatnak. Változnom kellene, vagy fogadjanak el így?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy "meg akarnak fejteni", faggatóznak, miért nem beszélek, miért vagyok csendes. Zavaró, miért beszéljek, ha nincs mit mondanom, ha erőltetem akkor csak hülyeség jön, szerintem nincs értelme erőltetni. Váltznom kellene? De hogyan?
2013. jan. 20. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a csendesség és a hallgatás miatt azt hiszik, valamilyen trauma ért, vagy nagy bánatod van. Vagy egyszerűen csak kíváncsiak és szóra akarnak bírni, hogy miért vagy ilyen zárkózott. Ha nem akarsz, ne változtass, fogadjanak el így. De ha téged ez az egész zavar, akkor változtass.
2013. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyszerűen ilyen vagyok, és úgy látom, hogy ez másokat zavar. Félek is, hogy így sok jóról maradok le, az ismerkedésben is gátol a hallgatagságom, de nem tudom mit tegyek.
2013. jan. 20. 22:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha zavar, és változtatni akarsz, akkor tanulj meg kérdezni! :) Sok mindent kérdezz a beszélgetőpartneredtől. Beszéljenek ők!! Beszélni mindenki szeret, főleg saját magáról. Kérdezz ilyeneket pld. hogy "Amikor te gyerek voltál, akkor milyen volt az életetek?" vagy "Mesélnél az iskolás dolgaidról, voltak csínytevéseid?", vagy "Miket szoktál csinálni munka után?" stb. millió kérdést lehet feltenni egy embernek :)
2013. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is beszólnak ha csendes vagyok. Itthon nagy a szám, meg alapból nem vagyok kuka, de egy idegen közegben kell egy kis idő amíg feloldódok (ritka esetben azonnal megtörténik). Folytom megjegyzéseket tesznek ilyenkor rám és annyira utálom ezt én is.
2013. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szerintem ne foglalkozz velük.

ha olyan környezetbe kerülsz ahol jólérzed magad biztos te is nyitottabb leszel.

akkor változz, ha te magad érzel igényt erre.

én 20 éves koromig ilyen hallgatag voltam, aztán egyszercsak úgy gondoltam hogy nem érdekel ha csak h.lyeségeket beszélek összevissza, ha eddig kiközösítettek akkor már nem teljesen tök mindegy, hogy az új suliban hozzám szólnak-e?

és láss csodát, kimondottam bírják a baromságaimat :D

tehát: ha változol is, ne mások miatt tedd és azzal beszélj, akiben ösztönösen megbízol és szimpi. kész :D

2013. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Beszélni lehet bármiről.Biztosan vannak téged érdeklő témák próbáld meg afelé irányítani a beszélgetést.Vagy ha van valamilyen téma amiről a többiek beszélgetnek nyugodtan mond el te is a véleményed,meglátásod. Attól meg ne félj,hogy esetleg hülyeséget mondasz,hidd el mások se mondanak mindig okosat.A lényeg,hogy legyen önbizalmad és ne zárkózz be.
2013. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :). Próbáltam már nyitni emberek felé, beszéltetni őket (ez haladásnak számít nálam, régen rosszabb volt a helyzet), és ez be is jött mondjuk, csak néha úgy érzem, én erőltetem az egészet.. Meg alapból olyan vagyok, hogy szükségem van csendességre, talán többet mint az átlagnak, ilyenkor menekülök a társaságból, nem tudok mit tenni ellene.
2013. jan. 20. 23:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a csendességet tartogasd otthonra, vagy amikor egyedül vagy. Akkor is tudsz csendességben lenni. Szerintem te is érzed, hogy ez valahol gátja (lesz, lehet) egy kapcsolatnak, szerelemnek, jó munkahelyi közösségnek, ezért írtál ki egy ilyen kérdést. Ne erőltesd ami nagyon nem megy, de ha változtatni akarsz, kis lépésekkel is elindulhatsz. Nem kell egész nap kérdésekkel bombázni a kollégákat, ha látod rajta, hogy beszélhetnékje van, beszéltesd őket :) Eközben te magad még mindig lehetsz belül "csendben"... ha érted mire gondolok :)
2013. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, értem :). Nem voltam mindig ilyen, viszont úgy vagyok vele, hogy inkább ilyen legyek, mint amilyen voltam régen, szóval visszafelé semmiképp sem tekintek. Úgyhogy az van, hogy változni kell, és ami tőlem telik, megteszem.
2013. jan. 20. 23:41
 10/15 anonim ***** válasza:
:) Helyes! Meglátod, utána a faggatózás is megszűnik, mert te is "egyforma" leszel velük. Tudod az emberek már csak ilyenek, aki kicsit is kilóg a "sorból", azt meg akarják fejteni. :)
2013. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!