Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak elnyomva a...

Miért vannak elnyomva a középső gyerekek?

Figyelt kérdés
Pl. miért kell a középsőnek sokkal jobban "kapálózni", mint a többinek egy három gyerekes családnál?

2013. máj. 9. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a nagy volt az első gyerek, a legkisebb meg a legkisebb kicsi gyerek marad még 4
2013. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi előbb elküldtem.



Mert a nagy volt az első gyerek, a legkisebb meg a legkisebb kicsi gyerek marad még 40 évesen is. Általában ezért alakul ki, hogy a család bohóca a középső, hogy felhívja magára a figyelmet.

De az is igaz, hogy a nagynak sem jó, mert neki kell mindent kitaposni először a szülőknél a kicsi meg nehezen lép ki a kicsi gyerekem szerepből.

2013. máj. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Meg mert a középső csak látja a példát, hogy milyen sokmindent szabad a nagynak MÁR, amit neki nem, de pl amit a nagyobb meg tud csinálni, pl házimunka, az neki is hamar kötelezővé váli, mondván, már ő is tudja. A kicsinek meg sokmindent szabad MÉG, pl hisztizést is könnyebben elnézik, meg szabad játszania sokat, kevesebb tanulás, rendrakás...

Én legnagyobb vagyok, két kistesóm van, és látom, hogy a húgomnak középsőként milyen rossz lehet. Pedig sohasem példálóznak egyikőnknek sem, hogy "bezzeg a másik". :)

Én szoktam panaszkodni mindig, hogy bezzeg nekik ezt is szabad, meg azt is megkapják, hogy velem szigorúbbak voltak. :D

2013. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom, nálunk a bátyámnak kellett sokkal jobban kapálóznia... Mondjuk igaz, hogy én (a középső), korban közelebb álltam a legkisebbhez, így mi voltunk a kicsik... De szegény bátyámmal mindig ez volt: csináld ezt, csináld azt, te vagy a legidősebb, nekem kell példát mutatnod, vigyázza testvéreidre... Sokkal jobban el volt nyomva, mert mindig a szüleink akarták meghatározni, hogy milyen legyen, mit csináljon. Nekünk több szabadság jutott
2014. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!