Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltok, ha az utcán...

Mit csináltok, ha az utcán idegenek belekötnek a gyereketekbe?

Figyelt kérdés

Tegnap történt,hogy 4 gyerek és 3 anyuka elmentünk együtt rollerezni a lakótelepünkön.

Az egyik anyuka bement a gyógyszertárba,mi addig kint vártunk,a gyerekek rollereztek,senkit nem zavartak.

Megjelent egy idősebb nő(nem írom,hogy hölgy,mert aki hölgy nem így beszél más gyerekével) egy kutyával,akit hosszú pórázon engedett,ezért az egyik kisfiú nem fért el az utcán.

Az idős nő kioktatta,hogy nem ott kell rollerezni,és amúgy is az összes gyerek menjen onnan.Kicsit felkaptam a vizet,mondtam a néninek,hogy inkább a kutyáját fogja szorosabban,hogy más is elférjen,és ne foglalkozzon más gyerekével,mert én sem szoktam ismeretlen emberek gyerekeit megszidni.

Erre közölte az asszonyság,hogy nyaljam ki a gyerekeim seggét!(ott a gyerekek előtt ordibálva)

Nagyon felháborodtam!

Én tisztelem az időseket,de egyre inkább azt tapasztalom,hogy nem tolerálják a gyerekeket.

Kb. 1 év éve például bementem az akkor 3,5 éves fiammal az egyik boltba,mondtam,hogy mit vegyünk,ő betette a kosárba.Ez működött is,de meglátta a mogyorókrémet,odahozta,közben egy idős nő neki ment,úgy lekiabálta a fiamat.Azt mondta neki,hogy ne kiabáljon,amikor szegény gyereke meg sem szólalt,csak hozta nekem a krémet!


Én soha nem venném a bátorságot ahhoz,hogy idegen gyerekeket kioktassak!


2013. máj. 10. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom vele. Magat minősíti.
2013. máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Nehezen tolerálom, és most már rászólok arra, aki belén köt. A kutyások egy külön kategória. Sokan hiszik, hogy a kutya a gyerek fölött való. És néha ott tartunk, hogy én vegyem fel a gyereket, mert ő póráz nélkül akarja sétáltatni az övét a játszótér, bölcsi, ovi, iskola által határolt kis füves területen. De azért azt se felejtsük el, hogy sok szülőnek eszében sincs megnevelni a gyerekét. Szabályos kis antiszociális szörnyeket csinálnak a sarjaikból.
2013. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Láttam már mindkettőt boltban és utcán is. Neveletlen gyereket, aki lerámol mindent, és más kosarából is kipakol, és olyan öregasszonyt is, akit úgy hátbavágtam volna, hogy nem mozdul meg többet, olyan rosszindulatú volt. Én még csak várom az én babám, de ha bárki támadná, nem tenné zsebre, amit tőlem kap. Nem érdekel, hogy 7 éves, vagy 70.
2013. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hű van bőven neveletlen kölyök akire a saját anyja sem szól rá,és még több bunkó öregasszony,már mindkettőhöz volt szerencsém a legutóbb egy 4 éves kiskölyök úgy kiabált velem,hogy egyszerűen nem tudtam mit mondjak,ha az enyém lett volna aki így viselkedik tuti szájba vágom,de ennek az anyja csak pletykált tovább a padon,azelőtt egy öregasszony hisztizett a buszon,hogy nem lesz ülőhelye,majdnem fellökött és közben a fiatalokat szidta.Én visszaszólok,nem érdekel elegem van a sok bunkó,intoleráns,beképzelt emberből.
2013. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én attól kapok idegbajt, amikor vadidegenek bemásznak a gyerek arcáma ütyülüpütyülüzni. A nagyobbnál még nem volt gáz, mert ő ennek tulajdonképpen örült, de a kicsi (most két éves) frászt kap az ilyenektől. Kicsit visszahúzódóbb is, még a minden héten látott nagyszülőnél is kell neki egy kis idő, hogy felengedjen, rohadtul utálja ha idegenek másznak a képébe, és ezt elég egyértelműen jelzi is. De erre se vesznek vissza, úgy kell őket elzavarni, és akkor még én vagyok a bunkó. Hát nem tudom mit szólnának a nénik, ha én is kedélyesen belecsipkednék az arcába, meg huzigatnám a fülét, miközben éles hangon vijjogva beleórdítom az arcába, hogy "jajj, de cukimuki vagy te"...
2013. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen széles az utca, h egy póráz szélességű? Nem kötekedni akarok, csak nehezen tudom elképzelni a szituációt. Vagy nm sima, hanem ilyen drótos póráz volt, amivel kilométerekre lehet engedni a kutyát?
2013. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hiába minősítik sokszor magukat ezek az idősek,-én is utálom az ilyen "kivagyok-mivagyok" típust!! - ha leállsz velük,akkor ugyan úgy Te is minősíted saját magad.Ha nem állsz le velük,akkor meg magadban mérgelődsz. Bármit teszel, a nyuggerek ezen része azt hiszi,mindent lehet,övé a világ,csak mert idősebb,csak mert már megette a kenyere javát és Te hiába tudod hogy tévhitben él,helyre tenni sehogy sem tudod!

Ahogy magam ismerem,vagy beszólok valamit,vagy csak röhögök. Hiába a gyerekemről van szó,ha leállsz velük,még rosszabb. Ha kiröhögöd,akkor már Ő is ideges lesz,nem csak Te,végül Te leszel elégedett,mert látod,mennyire zavarja hogy k.vára nem érdekel a dolog!


Eddig én sem vettem a bátorságot hogy más gyerekét kioktassam,de már egyre érik bennem a dolog... az oviban az egyik kisfiúért a nagymamája szokott érte menni.A télen történt,hogy a nagymama segíteni akart a kisfiúnak felöltözni,hogy haladjanak- a kisgyerek csak ökörködött addig!!- szem tanúja voltam,hogy a gyerek ráütött a nagyi kezére,pont arra,amiről alig pár nappal előtte szedték le a gipszet,erre a nagyi száján kicsúszott a kérdés,hogy "hül-e vagy?? pont a tört kezemre??" Erre a kisgyerek- hül-e vagy te!!! Nagyon lucsok egy gyerek!! Mindig látom,ha megyek a lányokért...

2013. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!