Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekes anyukák, elgondolko...

3 gyerekes anyukák, elgondolkoznátok azon hogy htb-k lennétek pár évig? Mik lennének a hátrányai?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, 5 éves iker fiúk és 2 éves kislány. A kislányt nem terveztünk, anyagilag nem álltunk jól, így 1 éves kora óta bölcsis én pedig dolgozok. Sajnos úgy érzem, nem bírok ennyi felé szakadni. Érzelmileg az senkinek sem jó így, anyósom segítsége nélkül nem is tudjuk megoldani a mindennapokat mivel egyikünk 8 órás munkája sem csak 8 óra sajnos.


A férjemet váratlanul előléptették és komoly fizetésemelést, juttatásokat kapott. Mivel ennek közel fél éve, biztosnak tűnik a dolog. Azt beszéltük hogy én újra otthon lennék amíg a gyerekek ilyen kicsik, mondjuk a lányunk 4-5 éves koráig.


Ti mit godnoltok? A családnak össszességében ez nyilván jó lenne, de nem tudom utána hogy tudnék újra munkát találni.


2013. máj. 10. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Valóban nehezebb lesz visszamenni munkába, ha sok évet kihagysz, kijössz a gyakorlatból. Én úgy tudom, hogy már kötelező az óvoda, tehát nincs sok értelme otthon maradnod, ha már a kislány is óvodás lesz.
2013. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, hogy 3 éves kortól kötelező lesz ovi, értelmetlen akkor még +1 vagy 2 évet otthon maradni, miközben a gyerekek otthon sincsenek. Ha szeretsz dolgozni persze, már mint a munkahelyedet.


Az ikrekre az 50.000 gyes, plusz 3 családi, az 85.000 körül van. Ha kérsz cs. adókedvezményt, akkor több is.


Ha a fizetésed 100.000 körül van nettóban, akkor érdemes lenne az anyagiak miatt, mert ezt otthon is megkapod.


Viszont 7 éves kor után nincs gyes sem, így csak a 35.000 családi marad.

Viszont így anyagilag a férjedre támaszkodhatsz, és itt sok olyan kérdés van, hogy a kedves, addig rendes férj, amikor csak az ő keresete van, elkezd smuciggá válni, mindenre kérni kell.

2013. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Volt már, hgoy csak a férjem fizetése volt, nem élt vissza a helyzettel.

Olyan is, hgoy csak az enyém, nyilván én sem.


Délelőtt egyedül lennék, intézném a háztartást. Délután pedig a gyerekekkel lennék, az ovi csak 4 órában lesz kötelező. Ha a fiúk elkezdik az első osztályt, szeretnék velük érdemben fogalkozni, mert ha olvasni-írni nem tanulnak meg rendesen, akkor egész életükben nehézségeik lesznek.


Most csak a túlélésre játszunk, hétközben szinte semmit nem foglalkozunk a gyerekekkel mert 5-6 felé hazaesünk, aztán vacsi, fürdés, alvás.

2013. máj. 10. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnál egy 4 órás munkát találni?
2013. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

2. vagyok. Nálunk 4 gyerek van, 12 éves, 2 éves és 5 hónapos ikrek. Szóval hasonló a helyzet.


Én is gondolkodom, hogy mi legyen, ha az ikrek betöltik a 2-t. Addigra a kisgyerek ovis lesz. Maradjak-e itthon a lányokkal, 50.000 gyessel, + 64000 családival, az 110.000 kb, vagy menjek vissza dolgozni, és akkor kapok 150.000-et+családi, vagyis kerek 100.00-rel többet.


Egyrészt pénzkérdés, másrészt meg szeretnék már dolgozni, mentem volna vissza idén, de közbejöttek a lányok, néha nehéz itthon, minden monoton. Hiányzik sokszor, hogy csinin felöltözzek minden nap, emberek között legyek, jöjjek-menjek...


Nehéz kérdés, az biztos. Hogy bírod az otthonlétet?

2013. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

Hivatásos anyaság?

Persze jóval kevesebb a juttatása, mint a gyes, de mégsem htb lennél.

A 3 éves kötelező óvoda alól az óvodavezető adhat felmentést (adni is fognak, ahol anyuka otthon van). Aztán ha a gyerkőc oviba kerül, akkor esetleg kereshetsz 4 órás munkát. Bár szerintem 3 kisgyerek mellett otthon is van mit tenni.

2013. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ciki vagy sem, jól bírom. A fiúk mellett lediplomáztam, most középfokú nyelvvizsgát szeretem oroszból. Valamit biztos fogok tanulni, ha itthon leszek.

Meg imádok főzni. Most csak az a lényeg, hogy többé-kevésbé egészséges legyen és hamar kész legyen.

2013. máj. 10. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem is gondolkodnék, azonnal csinálnám. Rá akarnám szánni a gyerekeimre azt a pár évet, amíg kicsik, olyan hamar vége lesz úgyis! Annyi időd lesz még dolgozni, de soha nem fogod tudni visszahozni azokat a dolgokat, amikből kimaradsz a gyerekeid növekedése során.

Használd ki az otthon töltött időt, képezd magad tovább, tanulj meg egy plusz nyelvet, azért ezek beférnek a gyerekek és a háztartás mellé, és így több képességgel léphetsz vissza majd a "piacra", amikor újra munkába állsz!

2013. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy alakult, hogy a két gyerek után GYES-ről kirúgtak, aztán terhes lettem a harmadikkal. Terhesen itthon vagyok, de már tervezem, hogy amig lehet itthon maradok. Sosem unatkozom, mindig csinálok valamit, a kertes háznál rengeteg a munka, a gyerekekre délután sok időm marad, nem vagyok ideges, nyúzott, fáradt... mindig van itthon főtt étel, tiszta ruha, rend.

Úgy érzem sokkal több jót teszek velük azzal, ha itthon ellátom a családot (hamarosan 5 embert), minthogy gürizzek valahol, ahol csak kihasználnak, idegesítenek és UTÁNA még ugyanazt meg kellene csinálnom itthon, mint most. És mellette legyek türelmes a gyerekekhez.

Van időm progamok után nézni, mindennek utána nézni, amúgy is mindig van valami ügyintézni való, ide-oda kell menni, hol az egyik, hol a másik beteg, előbb kell menni ünnepségek miatt, és hát a nyári szünet!! A nagyszülők nem terhelhetők, hová is tenném őket?! Milyen munkahely tolerálná ezt?

Persze a férjem keres annyit, hogy kényelmesen megélünk belőle csak maradjon még ez így sokáig... neki sem kell itthon szinte semmit sem segítenie, koncentrálhat a gyerekekre és a munkájához szükséges továbbképzésekre.

Én szeretek itthon lenni, dolgoztam már 18 évet (későn vállaltuk a gyerekeket), és még fogok is bőven a nyugdíjig!! Amúgy dipomás középvezető vagyok/voltam.

2013. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!