Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire kell félnem, hogy...

Mennyire kell félnem, hogy fizikai munkától 15 hetesen elvetélek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha előtte is ezt csináltad akkor nem kell félni.

Bár ez is függ attól mit kell csinálni.

2013. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szezonális munka. Szamócánk van, azt kell válogatni (egész napos állás, 7-8 kg emelgetés, hajolgatás...)
2013. máj. 10. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, h én ezt így bevállalnám... föleg az emelés veszélyes. azt csinálja más, válogatás közben pedig csak le lehet ülni! 28 hkm
2013. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Dolgozni lehet, de nem szabad hajolni és nyújtózkodni, mert kőrbetekeredik a köldökzsinór a gyermek nyakán.
2013. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rendszerváltás előtt a volt a törvény, hogy ha egy nő terhes maradt és azt igazolta a nőgyógyász, akkor a munkahely köteles volt ülő munkát biztosítani, mert az egész-napos álló és főleg az emelés veszélyeztetett terhességet idéz elő, leválhat a placenta a még faláról!


Na de most DEMOKRÁCIA van !- ami főleg a munkáltatóknak kedvez. A törvényesség, az egészség védelem az kérdéses téma- szóval beszélj a nőgyóggyal erről ő tájékozottabb ebben.

2013. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig is csináltad akkor nem lesz gond. főleg mivel már 15 hetes vagy. Egy ekkora babának már nagyon nagy probléma kell ahhoz hogy elmenjen. Persze azért a fizikai erőnlétedtől is függ, meg az általános egészségi állapotodtól. Ha mindez jó - esetleg kiváló - akkor sztem nincs okod aggódni. (Én terhesen lapátoltam a betonkeverőbe a sódert, mert épp építkeztünk.) A terhesség nem betegség, hanem egy állapot.
2013. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A terhesség 6/ valóban egy áldott állapot DE! azt még egy orvos se tudja milyen erősen tapad a placenta a méh falára!!


Köszönd a szerencsédnek, hogy megúsztad te is és a babád is, a lapátolást! Ha valamivel nem vagy tisztában akkor ne adj ilyen buta tanácsot.


egyébként amíg te lapátoltál nehéz fizikai munkát, sajnos jobb ha tőlem tudod egy volt intenzív nővértől, hogy a véred nagyobb része az izmaidba került!! nem pedig a kisbabádhoz!!! Kevesebb vért, kevesebb oxigént is kapott!

2013. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes voltam már, mikor megtudtam, hogy van baba. Épp egy új élelmiszerboltot nyitottam, az összes árut én pakoltam be egyedül: sörös rekeszek, üdítős zsugorok, 10 kilós lisztek, cukrok stb. 7 hónaposan mentem el táppénzre végül, addig árut vettem át, kenyeres konténereket tologattam nagy hassal. Szerintem nem vészes.
2013. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja! És mikor pakoltam, még nem tudtam, hogy ott van.
2013. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!