Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használtok erőszakot a gyerekn...

Használtok erőszakot a gyereknevelésnél? Ordítozás (lelki terror), verés (fizikai terror), börtön módszerek (hidegvizes zuhany, sötét szobába zárás)? Ha igen mit, mikor? Meddig terjedő tűréshatárral?

Figyelt kérdés
Általánoságban kérdezem, hogy lássam annak ellenére, hogy ezeket a dolgokat bűntető eljárás kiséri, mégis használatban vannak. Büntetőtörvény értelmében még a pofont is pénzbírsággal súlytják. Ennek ellenére csak a nagyon eldurvult helyzetek kerülnek napvilágra, és a válások során szoktak érvelni ezekkel a dolgokkal. Akkor például most erőszak vagy nem erőszak egy fenékre suhintás hétköznapi ember szemével nézve?
2009. jún. 26. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Az én babám még nagyon pici, ezért csak azt tudom hogy engem hogy neveltek. (28 éves vagyok). Ha nagyon rossz voltam akkor persze néha kaptam 1-1 taslit. Ha egyest vittem haza az iskolából akkor volt hogy nagyobb pofont kaptam, talán kettőt is, némi ordítozással. Aztán hetekre eltiltottak a tv-től, barátoktól, nem mehettem sehova. De ezen kívül más nem volt, csak ezek keveréke. És úgy érzem normális ember lett belőlem, talán nem ártott. Persze a komoly bántalmazást, erőszakot elítélem én is.
2009. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mi nem verjüka gyerekeket, de amikor már harmadszor szóltam álljon meg a kereszteződésnél,ne menjem piroson át mert elüti valami, ennek ellenére megy mint aki süket.. nos ebben a pillanatban választhattam: vagy elüti az autó vagy visszahúzom és kap egy jó nagy maflást hogy megjegyezze nem véletlenül jártatom a számat!


Most azt akartam érzékeltetni ezzel hogy ha a helyzet megkívánja mert az életéről van szó és ha egedül lesz senki nem mondja majd neki h álljon meg, akkor igen is nyomatékot kell neki adni. Azóta vigyázva áll mint egy kisangyal. emlékezetes levke volt számára!

2009. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ordítozni nem szoktam-abszolút nem látom értelmét. Van, hogy felemelem a hangom, ez egy mondta, pl amikor már 5x mondtam, hogy "tedd le" és még mindig nincs letéve. de a kiabálás, pláne mint ordítozás itt ki is merült.

verés-nincs! mit nevezünk verésnek? igen, csaptam már a gyerek seggére, ez olyan miatt volt, amikor azt mondja az ember, hogy inkább ő sírjon, mint én- pl nem állt meg a járdánál. ez 1x fordult elő, soha többet.

hideg vizes zuhany, sötét szoba-van olyan, akinél ez előfordul??? nem, ilyet nem csinálunk.

amit legtöbbször teszek, és nagyon jól működik, a magyarázat. mit, miért, mikor...és a kompromisszum.

3,5 éves fiú gyereket nevelek :)

2009. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

1. normális ember ilyet nem csinál

2. ha mégis majd pont Neked fogja ide leírni mi?

3. és ha valaki mégis oly tökös hogy leírja akkor mit csinálsz? megdorgálod? Nem értem mit szeretnél ebből kihozni.

2009. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Semmit nem akarok kihozni belőle, csak érdekel a dolog. Az oldal anonnim, tehát miért ne írnák le? Az ötletett az adta, hogy egy kérdésnél feltették miért nem veszőzte meg a gyerekét az anya. MAjd csak kikerekedik valami. Az én környezetemben folyton a terror szót használják, ilyenkor nem is maflásokra gondol az ember hanem kemény verésre.

Ezért kérdeztem ki milyen módszert alkalmaz. Az ex sogornőm, a börtön módszert alkalmazta, aztán rákent mindent a környezetében élőkre. A gyerek nem lett totálkáros, de az anyjától megtanult félni.

2009. jún. 26. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Egy gyermek nevelése során vannak olyan helyzetek, amikor igenis fel kell emelni a hangod, és van hogy rácsapsz a fenekére is!

Álszentség azt állítani, hogy ilyen soha nem fordulhat elő, és nem is kell ezt elítélni sem.

Én tapasztalatm olyat is már, hogy egy kislány annyira behisztizte magát, hogy muszály volt a hideg zuhany alá állítan, hogy abbahagyja, különben még baja lett volna!


Terrort nem alkalmaznék soha, se lelkit, se fizikait és sötét szobába se zárnám be a gyerekem soha!

2009. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Én se verem a gyerekem,de ez nem jelenti azt,hogy még sose ütöttem meg. Sajna van olyan helyzet,hogy muszáj,de ez nagyon ritka. Viszont soha nem zárnám be sehova! Velem megtették mikor kicsi voltam. Azóta félek a sötétben (pedig már 31 vagyok),és klausztrofóbiám is van.
2009. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
6 éves a nagyobbik lányom és bizony volt mikor kapott egy pohár vizet hogy csillapodjon. És egyszer pofon is vágtam megvolt az oka. Azt nem hiszem el hogy egy szülö soha nem ad pofon a gyerekének. És van amikor a hangomat is felemelem na akkor most lehet pontozni!!!
2009. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!