Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Abortusz, örökbe adás?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, emiatt nem tudok minden részletet.


Barátnőm megözvegyült 1,5 éve. A lányaik akkor 15 és 13, a fiaik 8 évesek voltak. A nagyobb lány nagyon nehezen viselte az apja halálát, plusz ugye a kamaszkor. Barátnőmnek sok mindent kellett intéznie, aztán dolgoznia hogy el tudja tartani a gyerekeket. Sajnos nem maradt sok ideje a gyerekekre, a nagyobb lány rossz társaságba került és terhes lett. Most lesz 17 éves.


Barátnőm abortuszellenes, az ikrek annak ellenére fogantak meg hogy ő elköttette magát. De így is nehezen élnek meg anyagilag. Ráadásul barátnőm azt sem szeretné, ha a lánya abbahagyná az iskolát, de ez csak úgy lenne megoldható ha a kisebb gyerekek is aktívan besegítenek a baba körüli teendőkben.


Mit tennétek ilyen helyzetben?


A lány azt mondja, neki "mindegy". De az anyja nem szeretné abortuszra küldeni, mert ha később "magához tér" és szembesül a tette súlyosságával, akkor talán örökre meggyűlöli.


2013. máj. 12. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán a nyílt örökbefogadás, mert ha később észheztér a lány, akkor megismerheti a gyerekét, bár nehéz okosat mondani :(
2013. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha a kismama azt mondja, neki mindegy, már holnap vinném abortuszra.

Aki ilyet mond, az vajon jó anya lesz? vagy egyáltalán anya lesz?

A kisebb testvéreit meg szerintem kifejezetten hiba lenne belekalkulálni, hogy nekik majd segíteniük kell...és az ő életük? az ő gyerekkoruk?

Ebből az lenne, hogy az özvegy nagyi és a kisebb gyerekek babáznának a saját maguk rovására, a nagylány meg szenvedne tovább magányosan.

2013. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen :-(


Barátnőmmel végigcsináltam az egész procedúrát a férje halála után, segítettem amiben tudtam, elég jól ismerem őt is és valamennyire a lányát is. De nem tudok mit tanácsolni (ő kérte, nem kéretlenül pofázok bele).


Ezért gondoltam, hogy talán ismeretlenek jobban látják a dolgot.

2013. máj. 12. 18:21
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképpen abortusz.
2013. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok abortuszpárti, de ebben az esetben...

Nem feltétlenül okoz életreszóló traumát, nem mondom, hogy jó dolog, de azért túl lehet élni, főleg ha később, éretten már lesz saját családja. Az örökbeadás szerintem nagyobb trauma.

2013. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

"A lány azt mondja, neki "mindegy". De az anyja nem szeretné abortuszra küldeni, mert ha később "magához tér" és szembesül a tette súlyosságával, akkor talán örökre meggyűlöli."


Ez a mindegy szöveg az, ami világosan megmutatja, hogy a leányzó nem kész az anyaságra. A barátnőd kapna egy ötödik gyermeket.

A kisebbik lány lenne az örök bébiszitter, még több terhet rátenni a többi gyermekre, mert egy hibázott?! Nem jó.

Akkor is meggyűlölheti az anyját, ha szembesül azzal, hogy a kisbaba nem egy csomag, amiből kiveszem az elemet, ha már nincs kedvem hozzá...Ezzel elveszíti a fiatalságát, hogyan fog iskolába járni, ki fog vigyázni a kicsire, amíg suliban van?! Lehet, hogy így be sem fejezi az iskolát.


Én azt mondanám most a leányzónak, ez egy kemény lecke a felnőttségből, igenis, döntsön, felvázolva a lehetőségeket (abortusz, örökbeadás, megtartás). Egyszerűbb másra hárítani a döntést, aztán szapulni, ha nem tetszik a következmény.

Sajnálom a barátnődet, nagyon. Kemény helyzet.

2013. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kisebb gyerekek segítségével kalkulálni nekem nagyon visszataszító. A leányzó esett teherbe, viselje a következményeket. Én az anya helyett rábíznám a döntést. Ha abortuszt akar, akkor csinálja, ha örökbe adni akkor dettó, de ha megtartja, akkor az az ő felelőssége, nem a testvéreié. Bizonyos szintig segíteném mert mégis a lányom meg unoka, de olyan nincs, hogy a leányzó megy bulizni meg ide-oda, összeszedni a következő kispurdét, a testvérek meg én pesztráljuk a gyerekét. Ha vállalja, akkor ő látja el, majd amint a picit lehet bölcsibe vinni, ő megy dolgozni.
2013. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Abortusz, bármilyen nehéz. Nekem is volt 18 évesen, "észhez is tértem" 10 évvel később, most a világon mindennél jobban imádom a lányomat és boldog anya vagyok, de sosem bántam meg az akkori döntést. Rossz anya lettem volna és a fiatal korom ment volna rá. Így meg főleg abortusz, hogy amúgy is ilyen nehéz helyzetben van a család.
2013. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem ajánlom az abortuszt semmi esetre sem.

Bár nehéz lesz tényleg, de a jó döntés általában nem a könnyebb döntés, én úgy tapasztalom.

Nagyon össze tudja hozni a családot egy közös feladat.

És nem értem, hogy miért ne lehetne arra építeni, hogy a kicsik besegítsenek. Szerintem ez nekik is csak hasznukra lehet. (persze nem úgy értem, hogy dolgoztassák őket, de szerintem nem is erre gondolt)

2 kisebb testvéremre rendszeresen vigyáztam kiskoromtól kezdve, és 1 unokatestvéremre is, ami nem lett volna kötelező, de sose bántam meg, csak a javamra vált.


És az abortusz nem múlik el nyomtalanul. Lehet, hogy 30-40 évig semmi baja nem lesz, de aztán rátörhet egy depresszió, súlyos önvádja lehet,stb. És egészségügyi kockázata is van.

Szóval én a megtartást javaslom elsősorban, másodsorban pedig az örökbeadást.

(ha én lennék a magzat helyében, jobban örülnék, ha örökbe adnának, mintha elvetetnének, ti nem így vagytok ezzel? )

2013. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!