Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, hogy győzzem le a...

Kismamák, hogy győzzem le a félelmem? A baba ugye nem érzi? Tegnap elhunyt apósom, és most készülők menni anyóshoz, de belül valami iszonyatos érzés, félelem van bennem.

Figyelt kérdés
Ja és nem szeretnék feketébe menni, amúgy sem színem.Hogy legyek erős,hiszen abba a házba megyek ahol tegnap még együtt nevettünk:(
2010. ápr. 21. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azért csinosan menjél, legalább egy fekete fölsőt, vagy nadrágot vegyél fel, szerintem. a babának nem lesz tőle semmi baja, ne aggódj:) nem kell erősnek lenned, az anyósod sem lesz az, majd megölelgetitek egymást, beszélgettek egy kicsit, aztán hagyd őt magára, hadd pihenjen, meg gondolkozzon egyedül
2010. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Előszöris, szerintem menj feketébe!Vagy legalábbis a felsőd legyen az!Ezzel nem ártasz a babának, de a tiszteletet megadod!

A baba nem fog megérezni semmit nyugi.Én 15 hetes voltam, mikor novemberben elhunyat az édesanyám teljesen váratlan, és én intéztem mindent!A lényeg hogy ne az járjon a fejedben hogy jaj most mi lesz a babával, meg tök ideges vagyok, stb!Legyél nyugodt, legyél anyósod, és a párod támasza!Ezzel egy nő simán megbírkózik, még várandósan is!

A nők sokkal erősebbek mint bárki hinné!

2010. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba nem csak fizikailag van összekötve az anyával, hanem teljes érzelmi energetikai kapcsolat van, ergo mindent megérez, csak nem feltétlenül van rá rossz hatással. A rosszkedv és a félelem az élet része, semmi gond nincs ebből, ezt is megtapasztalja.

Részvétem!

2010. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Babám születése előtt 3 héttel temettük nagypapámat. Feketében voltam, azokban a napokban sokat sírtunk - semmi gondot nem okozott, már 20 hós, vidámabb, kiegyensúlyozottabb, nevetősebb gyereketm még nemigen láttál...

Részvétem, rossz most nektek, de ne félj, a babával semmi baj!

2010. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért viselünk feketét, mert az a színünk. Hanem mert a gyász színe. nálunk is volt haláleset a terhességeim során. Nem lett a gyerekeimnek ettől semmi bajuk.

A halál az élet része. természetes hogy félsz. De gondolj a boldog pillanatokra és akkor a szívetekben tovább fog élni.

Az én lányaim teljesen természetesnek veszik, hogy járunk a temetőbe dédiékhez, nagyiékhoz. nagyobbik lányom (3 éves) mindig választ saját maga is csokrokat, hogy szerinte melyiknek örülnének.

2010. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az édesanyám halt meg mikor terhes voltam. nagyon sokat sírtam mivel rendkívül jó volt a kapcsolatunk.De a kisfiamnak semmi baja.Jókedvű, kis vigyori baba. Egyébként feketét én se hordtam de csak azért mert anyukám kifejezetten kérte hogy ne boruljunk be feketébe mert ő ezt nem igényli. De nálatok nem tudom hogy anyósod elvárja e meg a rokonság. Nálunk nem várták el.
2010. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A baba nem érzi, illetve nem fog károsodni tőle.

Illene feketébe menni én is azt javaslom.

A nadrágod legyen fekete és legalább egy fehér blúzt vegyél fel egy fekete blézerrel, vagy pulóverrel. Ünnepies legyen azért kicsit. megérdemli a halott a tiszteletet.

Persze ha anyósod nem haragszik érte, vagy volt valami külön kérés akkor te tudod. De legyél azért ünnepies és ne kirívó.

Próbáld meg a halált felfogni úgy, mint az élet velejárója. Sajnos ez van, el kell fogadni. Próbálj arra gondolni, hogy örök nyugalmat talált, akkor kicsit könnyebb elfogadni. Mondjuk most nem derül ki számomra hogy mennyire voltatok közeli kapcsolatban apóssal. Vagy csak anyós miatt félsz menni.

De azért részvétem bárhogy is van, volt.

Ha pedig anyós miatt aggódsz, ha jóban voltatok, akkor majd látod mennyire kell neki támogatás, vagy éppen törődés vagy inkább egy kis nyugalom.

Részvétem mégegyszer!

2010. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a halál az élet velejárója. A párommal két nagymamát temettünk el, míg terhes voltam. Az első az én mamám volt, sokat sírtam. Temetésre vegyél valami csinibb fekete felsőt, én 6 hétig jártam feketében, 5 hetes terhes voltam. Ha zavar, vegyél valami fiatalosabb feketét.

Azóta is vágyok a temetőbe. A nyugalomba, a fák közé. Ott majd utólag megnyugszol te is, és nem érzed többet annyira a fájdalmat.

3 hós kiskrapek anyukája

2010. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!