Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kit választottatok keresztszül...

Kit választottatok keresztszülőnek?

Figyelt kérdés
Rokont, barátot? Mi szerint döntöttetek? Később nem bántátok meg őt választottátok?
2012. nov. 26. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:

mi a párom unokaöccsét keresztapának, keresztanyának, pedig a legjobb barátnőmet (ovis korunk óta ismerjük egymást)

még nem tudom, hogy megbántuk e, mert még a pocakomban van a baba :)

2012. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-nél férjem unokatestvére és férje

2-nál az én unokatestvérem és a férje


Megbánni ezt nem nagyon lehet, mert kevés helyen tartják már ezt a nagy "keresztszülősdit".

2012. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A férjem legjobb barátját és a feleségét.

Megbántam, mert azóta 2x néztek rá a gyerekre..

Még telefonon sem köszöntik fel soha. Venni nem kellene nekik semmit, de jól esne a fiamnak ha jönnének néha hozzá.

2012. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A férjem nővérének két fia van, a nagyobbiknak mi lettünk a keresztszülei, így az első gyereknél úgy éreztük, illik "visszahívni" őket. A második gyereknél az én családomból akartunk valakit, hogy ne legyen sértődés stb, egyetlen pár jöhetett szóba, a kisebbik unokanővérem+a férje, így a kicsinél őket kértük fel. Bár pusztán udvariasságból esett rájuk a választás, mégis valahogy jobban sült el a dolog, ők rendszeresen jönnek/megyünk hozzájuk (az ország másik végében laknak sajnos), telefonon beszélünk elég gyakran, mindkét gyereket a tenyerükön hordják. A sógornőmék a szomszéd településen laknak, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor látják a gyerekeimet egy évben, ha mi mennénk akkor sose érnek rá, mi rendszeresen felhívjuk őket, ők sose, mi személyesen viszünk le minden ajándékot, ők még egy telefont se eresztenek meg hiába van szülinap vagy bármi, anyósékkal küldözgetik a semmitmondó ajándékot és nagyon érezhető, hogy a hátuk közepére kívánnak minket...

szóval igen, az ő esetükben nagyon is megbántam, hogy hallgattam a hagyománytisztelettel kapcsolatos érvekre, míg a második esetben egyáltalán nem - szerencsére :)

2012. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keresztapa nagybáttyám ( férjemmel egy idős), keresztanya Hugom.

Mindd ketten mindig ha jönnek, kitesznek magukért, sok mindent hoznak a gyereknek.

Szerintem nagyon jó választás volt, foglalkoznak, érdeklődnek a gyerek után, össze járunk, meg hínak, hívjuk egymást.

2012. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban olyat kerestem aki gyakorolja a vallását, hiszen az volna a feladata egy keresztszülőnek, hogy a hit megismerésében segítse a keresztgyerekét. Nekünk tesómmal még mindig aktív keresztanyuink vannak, ezért inkább fiatalabbat kerestem, aki jó eséllyel sokáig keresztenyuskodhat ebben az életben :) Azt látom, hogy barátok sokszor jönnek-mennek, nem minden barátság lesz tartós,ezért választott barátnőm már nagyon régi, majdnem 20 éves barát. És nagyon jól csinálja a keresztanyuskodást :D Rokont nem akartunk, mert az már úgyis rokon, így meg eggyel több rokonunk lett, ezt biztos azért látom így, mert nincs sok rokonunk
2012. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Férjem húgát és az én öcsémet választottuk.

Nem fogjuk megbánni mert ők kérték,hogy így legyen és annyira várják a picit.


Az én keresztszüleim rokonok, valamilyen szinten megbánták a szüleim mert van olyan barátjuk aki többet tett értem gyerekkoromban mint a választott keresztszüleim.


28 hkm

2012. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A bátyám lett a keresztapa, a férjem tesója a keresztanya.

Azért választottuk őket, mert amikor terhes voltam már akkor is szerették a picit! Így maradt ez, szülés után is.

Mindig hívnak,hogy van a gyerek, sűrűn meg is látogatják, vigyáznak is rá,ha kell.

Nem bántuk meg!

2012. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az öcsémet és a (most már) feleségét.

Van egy bátyám, neki is felesége, ill. a férjemnek egy húga + neki barátja.

Volt vita köztünk, hogy miért épp az öcséméket szeretném, amit végül a férjem is belátott. Nem bántuk meg!

Most várjuk a második babánkat, és azt hittem, hogy a férjem ragasztkodik majd a tesójához, hogy ő legyen a keresztszülő. De nem. Elég érdekesen nyilatkozik, ami számomra teljesen érthető, és nem is csodálkozom rajta...

2012. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

1: barátnőm és férje

2-3(ikrek): férjem haverja, és felesége

4-5: másik barátnőm és férje lesznek.Ők még pocak van vannak.

2018. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!