Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén: ti mit gondoltok...

Őszintén: ti mit gondoltok arról, aki csak egy gyereket vállal? Nem anyagi vagy eü-i okból, hanem mert nem szeretne többet.

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én semmi rosszat, nem értem a mai világban ez miért lett annyira elítélendő. Itt nagyon sokszor olvasom, hogy támadják azokat az anyukákat, akik csak egy gyermeket szülnek, pedig ez baromira mindenkinek a saját döntése kellene, hogy legyen. Én 14 éves koromig egyke voltam és sosem akartam kistestvért. (Aztán lett, é eleinte nagyon utáltam az egész helyzetet, de ma már felnőttként persze nagyon szeretem.) Szóval semmit nem gondolok, ugyanúgy arról sem, aki 6 gyereket vállal, mert az ő dolga.
2013. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén: azért mert így tervezte vagy tudja,hogy mennyit bír ki idegileg esetleg úgy érzi,hogy így teljes a család.


Férjemmel mindig egy gyereket terveztünk,kisfiúnk 3 éves.

Nem vállalunk több babát, minden időnket együtt töltjük, jó így nekünk.Boldogok vagyunk, nem mondunk le semmiről se anyagilag se semmilyen szempontból.

Ha több gyermekünk lenne,talán nem lenne időnk egymásra a férjemmel.Egyébként az a véleményem,hogy egy kisgyerek megérdemli,hogy egy ember teljesen rá figyeljen.

Vannak kis unokatesói,tehát van társasága is.

Önzők lennénk?Nem hinném.Nekünk így kerek.

2013. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt, mint arról, aki több gyereket vállal: az ő dolga. Mindenkinek tudnia kellene magáról, mennyit bír, mind anyagilag mind idegileg.
2013. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy semmi közöm hozzá.

Mint ahogy neki sem ahhoz, hogy számomra az ideális családmodell amiben élni szeretnék az 2, max. 3 gyereket jelent, mert én testvérpárti vagyok.

Nekem azzal sincs bajom, ha valaki egy gyereket sem vállal, azzal sem, ha 8-at (persze ha tisztességesen neveli az összeset). Az a lényeg, hogy a már megszületettek szeretetet, gondoskodást, megfelelő oktatást kapjanak a családban. A családban lévő gyerekek számához viszont senkinek semmi köze.

2013. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit. Ezt mindenki maga tudja, vagy kellene tudnia. De ha most belegondolok, azt hiszem, jobban becsülöm, mint azt, aki többet vállal, de nem bírja valamiért.
2013. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem az utóbbi időben miért lett a gyerekek száma ekkora támadási felület. Ha nincs gyerek az a baj, ha egy van akkor az, de ha három vagy több akkor az is baj. Szerintem mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit a párjával szeretnének. A lényeg, hogy becsületesen fel tudjanak nevelni annyi gyereket, amennyit vállaltak.
2013. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 petera6 ***** válasza:
100%
Én azt, hogy magánügy, és remélem őt is hasonlóképp mélyen érinti, hogy én hány gyereket vállalok.
2013. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Őszintén,nem értem miért mindig a másik életén kell csámcsogni.Manapság folyton a gyerekek számán, a korkülönbségen csámcsognak,na meg az anyuka korán,persze ebben a témakörben nincs olyan amiért nem kapnának hajba de ez a napokban is egyre többször előjön.Hagy döntse már el mindenkinek hogyan éli az életét,mikor vállal gyereket,hányat vállal,mivel eteti,mit ad rá.

Egyelőre nekem is ez van és sokszor úgy érzem nekem egy is elég mert kiborít,kikészít,ingerült vagyok türelmetlen,másnap oda vagyok érte agyon puszilgatom várom legyen még egy.Valaki egy fél focicsapattal is könnyedén el van valakinek 1 gyerek is elég,valaki 1-2 évenként potyogtatja a gyerekeket,valaki vár vele több évet.

Szerintem sokkal előrébb való,ha valaki tisztában van az igényeivel,türelmével,tűrőképességével és inkább 1et vállal,mint 2őt vagy 3at és lesz idegbeteg felmosórongy csak mert elvárják,hogy többet szüljön,mert van aki tönkre megy benne.Legbelül én is szeretnék még de tudom,hogy nincs itt az ideje hiába 2 éves a fiam,ki tudja mit hoz a jövő lehet 3 év múlva lesz lehet 10 év múlva lesz,lehet egyátalán nem,hagy döntse már el az ember hogyan akar élni,annyi mindenben döntenek helyettünk,miért kell még ebbe is belekotyogni??

2013. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
magánügy
2013. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Semmit. Sógoroméknak is egy van, mert sógornőm azt mondta, ennyi, nem fog agybajt kapni, inkább neveli azt a kislányt békességben. És ezt komolyan gondolja, nehéz volt neki a babakor, most is olyan, hogy sokszor kell neki, hogy egyedül legyen, így nem golyózik be. Nem akarja még egyszer átélni, a már meglévő gyereket is "szívatni" ezzel. Ő ilyen. Én azt mondom jó, hogy ismeri magát, a határait, és nem érdekli hogy mindenki bele akar szólni az életébe.

Nekünk kettő van. A kicsi közös, a nagy a férjemé, de közös a felügyelet, úgyhogy 50%ban mi is egy gyerekesek vagyunk. Néha szeretnék még egyet, de három gyereket már nem merünk bevállalni anyagilag sem. A kettő is rengetegbe van még így is hogy a nagyot közösen neveljük az anyukájáékkal.

2013. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!