Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha külföldön lesz kisbabám,...

Ha külföldön lesz kisbabám, tényleg semmilyen támogatás nem jár se itt, se otthon?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk külföldön, most vagyok 32 hetes terhes. Bár a párom legálisan dolgozik, itt nem jár nekünk sem egyszeri, sem rendszeres támogatás a szülés után, mivel "még nem vagyunk elég régóta itt". A férjem még szabit sem kap, ha megszületett a pici. Terhesgondozásra itt járok, otthon nem is fizetek EB-t, és egészségügyileg mindent meg is kapunk, úgy érzem. De lehetséges, hogy kilenc év folyamatos biztosított (közalkalmazotti) magyarországi munkaviszony után most sehol ne kapjak semmit? Hol lehetne ezt megkérdezni? Nincs erre valami EU-s szabály?
2008. jún. 18. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha magyarországon az eddigi két even belül volt 180 nap munkaviszonyod, arra kaphatnál, de mivel ide nem fizetsz tb , eb, ezért nem vagy biztosított viszonyban..annyit tudok tanácsolni, hogy itthon magyarországon be kellene menni az államkincstárhoz és az oephez és megkérdezni, mi az amit kaphatsz.. A szülés utáni egyszeri segély alanyi jogon jár minden olyan magyar állampolgárnak, aki résztvett 4 terhesgondozáson, de nem tudo, hogy itthon kelle részt venni. A lényeg, ha még magyar állampolgár vagy akkor mindenképpen az államkincstárhoz kell fordulnod, mert alanyi jogon jár valami minimumösszeg. Ha kettős állampolgár lennél akkor vagy itt vagy ott vehetnéd igénybe, de járj utána a magyar hivatalba, mert valahonnan kell hogy kapj valamit.
2008. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és praktikus választ. Magyar állampolgárok vagyunk mindketten, és a kicsi is az lesz. Utazni már nem nagyon tudok, de elérem az OEP-et, és megkérdezem...
2008. jún. 18. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mindketten magyar állampolgárok vagytok akkor természetesen alanyi jogon jár minden. Azt tanácsolom, ha nem tudsz hazajönni érdeklődni, akkor valami rokont küldj be az államkincstárho, mert onnan kelleni fog néhány nyomtatvány amit ki kell tölteni és visszaküldeni, úgyhogy valaki mindenképp menjen be.Örülök, ha segíthettem, ja igen és azt hiszem kelleni fog neked, majd egy magyarországi bejelentett lakcím is, de ebben már nem vagyok biztos.
2008. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nem tudom,hogy melyik orszagban elsz,de Irorszagban ahol mi elunk,itt szules utan ugyanugy kap minden kulfoldi allampolgar rendszeres tamogatast.Jarj utana,bar lehet ahol Te elsz valoban nem adnak semmit,de mivel abban az orszagban fog szuletni a babad,igy nem tudom elhinni,hogy semmit ne fizetnenek utan.

Udv.es boldog babavarast.Egy szinten 32 hetes kismami!:-)

2008. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Beküldök egy rokont az Államkincstárhoz, szerencsére van bejelentett lakcímem. Angliában lakunk (az ír határhoz közel...!), de csak pár hónapja, és itt fogok szülni. Előtte Németországban éltünk egy évig. Böngésztem itt, de semmit nem találtam. Talán, mert itt nem dolgoztam még. A bába szerint sem jár semmi, de azért még utánanézünk. Köszi a válaszokat!
2008. jún. 18. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is Angliában szültem, és én sem kaptam semmit ott, pedig a férjem hivatalosan, munkavállalási engedéllyel dolgozott. Eü ellátást a gyerekkel együtt viszont a férjem miatt kaptunk. Én itthon kérvényeztem az alanyi jogon járó gyest, és meg is kaptam. Senki nem nézte, hogy valójában hol tartózkodtam. Ez az egész még az EU csatlakozás előtt volt, lehet, hogy azóta más a helyzet.

2008. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!