Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az élet gyerek nélkül?

Milyen az élet gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekelne, akiknek valamilyen okból nincs gyereke és már valószínű nem is lesz. Meddőség, vagy egyszerűen így döntöttek. Sajnálják-e döntésüket?

Esetleg örökbe fogadtak volna, de már késő?



2013. máj. 23. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekünk, páromnak nem lehet, de már nem is akarunk. Viszont sok a szabadidőnk, és anyagilag sokkal jobban kijövünk.

Ettől függetlenül szeretem a gyereket, de teljesen jó így ahogy van, már nem bánom ,hogy így alakult.

2013. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hány éves vagy? Van-e testvéred?
2013. máj. 23. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg:) 33 és van.
2013. máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekünk sincs (és nem is lesz valószínűleg).Elgondolkoztunk az örökbe fogadáson de végül nem tettük meg.Szerintem teljes az életünk így is (ugye amit nem ismerünk nem hiányozhat).
2013. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó, a páromnak rossz.


Én (F) lehet, hogy szégyellnem kéne magamat, de nem vonzódom az apa szerep iránt, sőt, kimondottan idegesítenek a gyerekek.

A páromon látom, hogy hiányzik neki, szeretem őt, de meggátolni nem akarom az anyaságban, úgyhogy vagy én szedem össze magam, vagy el kell őt engednem.


(Mivel nem várhatom el, hogy miattam mondjon le erről.)

2013. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valami komprommiszum nincs? :-)

Lehet, hogy nem szereted a gyerekeket, de az messze nem jelenti azt hogy a sajátodat nem szeretnéd...lehet olyan dolog lenne ez, mit még most el sem tudsz képzelni mennyire jó!

:-)

2013. jún. 4. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam csak választ a kérdésre, mert nem túl régen ez volt a fennállás. Sajnos most válságban van a kapcsolatunk. Ő szünetelni akar én meg sajnos a szünetezést szakításnak kezelem.

Nem tudom, hogy van-e ok-okozati összefüggés a gyermektelenség és e között. Lehet, hogy van lehet, hogy nincs. Ő maga sem tudja. Egy biztos, én 41F ő 32N, elfogadom, hogy benne van a korban és szülnie kellene. Amúgy nem védekeztünk hosszú időn át, mára meg nem is kellene (ha érted mire gondolok). Jó, nem szaladtunk orvosról orvosra, hogy miért nincs. Ebben tán hibásak vagyunk.


Én mostanában kezdek egyáltalán oda jutni fejben, hogy megbarátkozhatnék a gyerek gondolatával.

Ha elkéstem, hát így jártam...

2013. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom :-(, de lehet ennek jó oka volt, vagyis úgy értem lehet jobb, hogy írgy történt.

Lehet te is máshogy fogod látni legközelebb...

2013. jún. 5. 04:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!