Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelen, de gyermekre...

Gyermektelen, de gyermekre vágyó barátaitok nem maradoznak el, mióta anyukák vagytok?

Figyelt kérdés
Attól félek, elveszítem őket. Több barátnőm is próbálkozik babával, néhányan nagyon régóta. Amióta a második babám megszületett, egyre ritkábban beszélünk, az az érzésem, rosszul esik nekik, főleg egyiküknek, a kisbaba közelsége. Pedig nem róla szoktam beszélni, nem firtatom a témát, csak ha felhozza. Tapasztaltatok ilyet? Nem tudom, mit tehetnék, talán hagyom az egészet, amíg összejönnek a babák...
2013. máj. 29. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem már 3 gyermekem volt, míg a barátnőmnek egy sem, pedig ő is több, mint 10 éve együtt él a párjával. Ennek ellenére kitartóan jöttek mindig hozzánk, nem láttam, hogy irigy lenne, mert nekünk van gyermekünk, bár soha nem is mondta, hogy szeretnének, erről nem igazán akartak beszélni... én meg tiszteletben tartottam. Azóta született babájuk, most mi járunk gyakrabban hozzájuk.
2013. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalon állok. 11 hónapja próbálkozunk a babával, sikertelenül. Nem tartom már a kapcsolatot a kisgyerekes ismerőseimmel. Nem irigységből, csak nem akarok téma lenni, nem akarok kérdéseket, nem akarok a vizsgálatokról beszélni. Nekik ezeken nem kellett átmenniük, nem akarom, hogy szörnyülködjenek vagy sajnálkozzanak. A fészbukon megnézem, h mi van velük, a gyerekekkel, hol jártak, mennyit nőttek, stb. Nekem most ennyi elég. Sokszor gondolok rá, h fel kéne hívni az egykori legjobb bnőmet, sokszor kezdtem bele ímélbe, de végül kitöröltem. Ha van kérdésetek, tegyétek fel nyugodtan.
2013. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem esett jól, amikor próbálkoztunk és folyton jöttek a kérdések, h mi nem akarunk-e babát. Az meg hogy megosszam velük, h orvoshoz járunk, szerintem nem út, az magánügy.
2013. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Én sem kérdezek, van annyi empátiám...tehát akkor jól sejtem, hogy ez az oka :(

Akkor nem érdemes erőltetnem a találkozást, ugye?

2013. máj. 29. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem túlságosan ne. És ne kérdezgesd őket a témáról!
2013. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor harmadszor is leírom: nem kérdezgetem őket.
2013. máj. 29. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Undorito vagy. A kerdesedbol egyertelmuen latszik, hogy te akarod azt hinni, hogy bantja oket a dolog, es hogy a babatol kulonb lettel masoknal. Konnyen lehet, hogy egyikuk sem irigyel vagy csodal teged a baba miatt, hanem leszrnak. Ha el is maradoznak meloled, az nem azert lesz mert gyereked van nekik meg nincs, hanem mert latjak rajtad, hogy milyen vagy.
2014. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, egyetértek.

Miért hiszi azt minden nő, aki már szült, h akkor ő már különb lett a barátnőinél, akik még nem szültek?

2014. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg azert,mert agyhalott birka mind. Én valahol nagyon szánalmasnak tartom a családos nőket,pont ezért.
2014. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!