Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Menő" még a Nóra név, vagy...

"Menő" még a Nóra név, vagy már lecsengett? Nagyon elcsépelt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 05:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ebben a statisztikában csak az újszölöttnevek vannak benne.

Amúgy tényleg területenként nagyon változó. Mi 60 ezres városban élünk, a lányom olyan nevet kapott, ami évtizedek óta 20-40. helyen van a listán, tehát elég gyakori. Ennek ellenére egyetlen ilyen nevűt sem ismerek, sőt, soha nem is tanítottam a 8 év alatt a 700 fős iskolában. Vagyis felénk igen ritka.

2013. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Amikor a lányomat elkezdtem Nórának hívni, akkor nem azért mert nézegettem a névtoplistát.

Ő Nóri lett, onnantól, hogy tudtuk kislány.

Nekünk becézve a Nyog(ez nem a neve miatt), a Nono-n át a Nóriig minden van, de ha felnő és kinő a Bogyóságból, akkor is megállja a helyét. Egyszerre lehet vele kemény NAV-ellenőr, és aranyos óvónő.

2013. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, akiknek "menő" nevet adnak. A Nóra név nagyon is normális, akár menő, akár nem!
2013. jún. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudnám miért lettem lepontozva én egyedül mikor UGYANAZT írtam mint bárki más....miszerint hogy lehet hogy elöl van a listán ennek ellenére nekünk iksz év alatt se született egy Nóra ismerősünk se és hogy nagyon szép, én is adnám, ennek ellenére le lett pontozva.

Én ezen nem megyek már itt el tényleg...

2013. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én Nóra vagyok, és szeretem :) Anyukám után kaptam, csak egy kis csavarral, mert ő Eleonóra - bár ezt igen kevesen tudják, így Nóra napon mindig megjegyzem viccesen, hogy engem kell köszöntgetni, vele ráérnek februárban is :)

Érdekes módon én egészen addig nem találkoztam más Nórával környezetemben, amíg egyetemre nem kerültem (ott még 2 Nóra volt rajtam kívül az évfolyamon), pedig egy nagyobb városból származom.

Én azért szeretem, amit már többen is írtak: ezzel a névvel semmilyen korban és pozícióban nem kell, hogy kényelmetlenül érezze magát az ember. A becézései is aranyosak.

2013. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!