Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedulálló anyukak valaszolna...

Egyedulálló anyukak valaszolnatok, segitenetek? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Sajnos valasra kerul a sor, es egyedul maradok a fiammal. Ezzel nem is van baj, jobb lesz igy. Az volna a kerdesem hogy Angliabol koltoznenk haza. Otthon mennyire nehez egyeduallo anyanak lenni? Hogyan kezdjek neki? Miket kell majd inteznem? Dolgozni szeretnek, a fiam 14 honapos mult, tudok mellette? Bolcsi? Kerlek segitsetek. valaszokat koszonom
2013. jún. 1. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Élőszőr az a kérdés, hogy az apa beleegyezik, hogy haza költőz a kicsivel? Mert ha az állandó lakcíme ott van akkor kell az engedélye is.


Bölcsibe akkor veszik fel a kicsit ha munkáltatói igazolványt tudsz vinni. A kicsi 3. éves koráig alanyi jogon jár a gyes ha nem dolgozol heti 30 óránál többet, és a családi együtt 39. ezer.

2013. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos az a jó megoldás ha hazakoltözöl? Esély egy normális életre nagyon csekély.
2013. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Sajnos ez a legjobb megoldas. Itt kint nem olyan egyszeru am . A bolcsi havi 300 ezer, de mibol fizessem ki ha nem tudok elmenni dolgozni. Apuka nem segit, sot, eljatsza a penzt, vagy nem tudjuk, de meg a lakbert sem fizette. Segitsegunk nincs, senki nem vigyazna a fiamra,amig dolgoznek. Igy sajnos nem tudok dolgozni.

Na az engedely dolog, na az nehez lesz. Apuka zsarol. Egyebkent igen tudom hogy itt jobb lenne, de hogy semmi segitsegem nem maradt, egyedul maradtam egy 14 honapossal nagyon nehez am. Szuleim nem segitenek, szoval senkim sincs.

Itt kint volt ket eves munkaviszonyom, de iden aprilistol nem tudtam dolgozni, mert senki nem tudna figyelni a fiamra. A bolcsi havi 300 ezerert kicsit sok.

2013. jún. 1. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz, ha nincs családi segítséged. Ha itthon a szüleidnél lakhatnál és ők segítenének, akkor megoldható, akkor azt mondanám, költözz haza.


Bölcsibe akkor veszik be a gyereked, ha van munkáltatói igazolásod. Ha van, akkor sem 100%, hogy van hely. Ha nincs, marad a magánbölcsi, és egy havi 80000 is jobb mint a 300 000, de a fizetésed is kevesebb lesz.

Már ha kapsz állást, mert kisgyerekes anyukaként egyenlő leszel egy leprással. De mondjuk, hogy szerencsés vagy, találsz állást: ahová az én gyerekeim jártak, ott 4-re kellett a gyerekekért menni. 1/4 5-kor már letolt a dadus, hogy tessék máskor sietni. Én is egyedülálló anya vagyok, anyukámék segítsége nélkül nem tudom hogy bírtam volna. Mivel ők akkor ugrottak amikor kértem, a gyerekbetegségek miatt sem kellett otthon maradnom. Lehet, hogy az albérlet és a bölcsi összege is kevesebb, de kevesebbet is fogsz keresni, az állami támogatások (GYES, családi pótlék) egy gyerekkel nem elég a megélhetésre.


szóval gondold ezt át, próbálj azért még Angliában szétnézni, hogy milyen támogatást kaphatnál, esetleg valami anyaotthon befogadna-e.

2013. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod. Mindenkepp korbe nezek itt milyen lehetosegeim lennenek, illetve hogy ilyenkor itt kint mit lehet tenni. Kisfiamnak mindenkepp jobb lenne ez a kornyezet, plusz a jovojet tekintve jobb neki itt. O itt szuletett mar, es hihetetlen, de angolt mar ugyanugy erti mint a magyart. Egesz eletemben bannam hogy ha haza kellene koltozni, de ha nem lesz mas megoldas sajnos marad ez.
2013. jún. 1. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!