Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok hogy jött robbant be...

Nálatok hogy jött robbant be az életetekbe hogy gyereket akartok? Megtudtátok fogalmazni miért is szeretnétek gyereket vagy csak egyszerűen éreztétek hogy "kell"?

Figyelt kérdés

Nekem az utóbbi időben állandóan a gyerekvállalás jár a fejemben, de nem tudom megfogalmazni a miértet, egyszerűen csak vágyom rá. Lehet azért is, mert a párom már idősebb és ő már régóta vágyik rá, imádom a gondolatot is, hogy végre egy család legyünk...


Egyedül ami vissza tart az az, hogy a közel jövőben nincs esély sem külön lakásra, mind ketten otthon élünk.

De most még évekig erre várjon az ember?!


2013. jún. 2. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi albérletben élünk.:)

Úgy éreztük,hogy vágyunk a picire és,hogy kezdenek unalmassá válni a mindennapok.Teszem hozzá 5 éve voltunk együtt ekkor már.Tehát nem hirtelen fellángolás volt.

Egyébként vagy 4 hónapig ilyen érzésünk volt mire belemertünk vágni.:)

Most itt játszik mellettem.:)

Ő a mindenem.<3

2013. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok általánosítani, de szerintem gyereket vállalni úgy, hogy nem laktok külön, nagyon kockázatos! Nagyon sok konfliktus forrása lehet a szülőkkel,való együttélés! Persze nyilván vannak jól működó több generációs családok is, de én tuti nem szültem volna gyereket, ha nem lakunk külön!
2013. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok? Igazából nem ártana eldönteni hol fogtok együtt élni és esetleg a baba előtt kipróbálni!

Mi most leszünk 10 éve együtt! 2 éve házasodtunk és még az esküvő előtt elmagyaráztam a férjemnek,hogy ha a lagzi után összehozzuk a kicsit mire megszületik ő 30 lesz. Ész érvekkel rábeszéltem. Én mindig id tudtam,hogy fiatalon akarok anyuka lenni. Most egy éves a lányunk és nem is kívánhanék a férjemnél jobb apát! Kicsit kellett rábeszélni de azóta rájött,hogy igazam volt! Mi is albérletben lakunk és a párom is az anyagiaktól félt a legjobban. De ha arra várunk,hogy ideális legyen minden!

2013. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
23-31 évesek vagyunk. Igazából nálunk szoktunk lenni, nem egy szokványos család modell van itthon, elváltak a szüleim, anyával és tesómmal élek, de alig vannak itthon... Szóval olyan nagy konfliktus forrás nem lenne, főleg úgy, hogy a párom minden 3. nap 24 órában dolgozik.
2013. jún. 2. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt éreztem, amit Te, Kérdező!:) Aztán amikor a barátnőm terhes lett, nem bírtam már magammal, akkor belevágtunk mi is, már nem féltünk.
2013. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mint konfliktusforrásra arra gondoltak, hogyha már ott van veletek egy csecsemő is, hogy viseli anyukád vagy tesód, ha pl arra ébred éjjel többször, hogy sír a kicsi. De előtte mindenképpen össze érdemes költözni.
2013. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!