Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben elmondanátok...

Ilyen esetben elmondanátok hogy terhesek vagytok? Mit tanácsolnátok neki a helyemben?

Figyelt kérdés

Nővérem 21éves,nem szépítek:nem volt annyi esze hogy védekezzen.

Megtartaná a kicsit de itthon élünk mindketten,anyum elégé agresszív hajalmú és pár hónapja kijelentette hogy ha valamelyikünk terhes lesz nem számíthatunk rá.

Ezek miatt nővérem fél elmondani de nem tudja örökké titkolni,támogatom amennyire lehet,de ebben az esetben nem tudok neki tanácsot adni.A józan ész az mondja hogy jobb ha most derül ki,de a tapasztalatom az hogy anyum nem értené meg,főleg hogy nővérem párját sem szereti,azt akarja hogy szakítsanak.

20N



2013. jún. 4. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Úgyis megtudja... Semmi értelme titkolni... :(

A nővéred és a párja találjanak valami megoldást ha szeretnék megtartani a babát,esetleg a fiú szüleihez költözni stb aztán mielőbb elkezdeni kialakítani az önfenntartást...

2013. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet az apával? Ő is akarja a babát?
2013. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én is 21 éves voltam amikor teherbe estem és nagyon féltem/féltünk elmondani a szüleinknek, de felesleges volt. Iszonyatosan örültek neki és imádják a kicsit (8 hónapos). Szerintem minél előbb túlesik a dolgon, annál könnyebb. nem hiszem, hogy halogatni kéne. A párja tudja már, hogy apa lesz?

2013. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

21évesen azért ennyire nem szabad beszarinak lenni.

Ha úgy döntöttek,hogy megtartják akkor vállalják döntésük következményét.

2013. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az apa dolgozik, van hova menniük?
2013. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem szereti a párját, nem akar vele élni, akkor miért tartja meg a gyereket? Hova akar menni a kicsivel, miből akarja felnevelni? Felelőtlen volt, amikor nem védekezett. De ezt nem hozhatja rendbe egy másik felelőtlenséggel! A gyerek sorsára is gondolni kellene neki.
2013. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Anyum nem szereti nővérem párját,őt zavarja hogy együtt vannak.

A párjához nem nagyon tudnának menni,neki van egy 4éves öccse és őt egyedül neveli az anyukája.Az apuka is 21éves,ő most munkát keres,nővérem dolgozik és ez miatt is aggódunk mert sokat kell emelgetni ami szerintem nem tesz nekik jót.

2013. jún. 4. 17:05
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha megtartják, akkor _szülők_ lesznek. Felelősséget vállalnak nem csak a tetteikért, de egy ember életéért, jövőjéért is. A legkevésbé fontos, hogy mások mit szólnak ehhez. Nekik kell eltartani és felnevelni. Félni elmondani valamit anyukánknak tinédzser hozzáállás, ebből már régen ki kellett volna nőni. Én nem érzem úgy, hogy megérett volna a helyzet a családalapításra. De ha eltökélték magukat akkor álljanak a sarkukra, mondják el, és utána tudják, kivel-hányadán állnak és milyen lehetőségeik maradtak. Ez a "para" amit itt mutatsz, teljesen felesleges. Max. anyuci nem támogatja, meg a párját is utálja, stb. De ki fog vele élni, ki vállalta a gyerekét? Nem az anyukátok! Egy gyerek születésével új család is születik. Anyukátok a nagymama ebben a családban, nem a szülő. A felmerülő problémák sem az ő problémái, hanem tesódé és a gyerek apjáé.
2013. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Én még csak 19 éves leszek, a párom 20 éves és 8 hetes terhes vagyok.

Mi sem mertük elmondani a szüleimnek,mert tudtuk,hogy nagyon kifognak akadni és nem állnak majd mellettük.

Aztán amikor elmondtuk,meglepődtünk,mert mindenki mellettünk áll és már várják az unokát.

Régen nekem is mondta hogy terhes ne merjek még meg stb...de amikor már ott volt a tény,hogy unokája lesz,akkor teljesen máshogy állt a dolgokhoz.

Szedjék össze a bátorságukat és mondják el.

2013. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Van a nővéredéknek munkájuk, keresetük? Valami megtakarításuk? Mert ha csak úgy az anyukád nyakára érkezik a baba, az ő pénzére, házába, naná, h félnékk én is elmondani és teljesen jogosan akadna ki anyukád. Mindenki a saját zsebére szüljön, ne a máséra!
2013. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!