Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te milyen körülményeket...

Te milyen körülményeket tartasz elégnek ahhoz, hogy az ember felelősségteljesen vállalhasson babát?

Figyelt kérdés

Házasság szükséges?

Havi mennyi bevételre? (mondjuk hitel nélkül)

Legalább hány évesen?

Ezen felül?


2013. jún. 8. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Házasság nem szükséges.

Havi bevétel hitelek nélkül, minimum netto 400ezer forint (mármint amikor már csak tgyás meg gyed lesz) de ez a legalja.

Azt gondolom 20 év felett és 30 alatt.

Ezen felül: saját ingatlan, és olyan mennyiségű megtakarítás amiből baj esetén (munka megszűnése, betegség stb) minimum fél évig normálisan meg tud élni az ember.

2013. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen felelőségteljesen szerintem nem lehet vállalni, mert hiába írom hogy havi x összegre, az egy pillanat alatt megváltozhat. Pikk-pakk szűnnek meg munkahelyek. Én azt gondolom hogy mi felelősségteljesen vállaltunk babát. A havibevételünk akkor 270.000 Ft volt kb. 25 évesek voltunk, és házasok. Egyébként szerintem házasság nem szükséges hozzá. Annak nincs köze a felelősségteljességhez, bár mi akartuk. :) Ideális kor sincs szerintem. Amikor érett lesz rá valaki, és minden gondolata az hogy babát szeretne. Na, akkor érdemes.
2013. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell házasság.

Havi 200 minimum. (Tgyás, Gyed alatt.)

Érettségi + 2 év munkaviszony, úgyhogy legalább 20 évesen.

Félretett pénz kb 500ezer Ft + 200ezer Ft a baba dolgaira.


De ennél sokkal kevesebből is meglehet élni, ezek csak az én elvárásaim magamhoz.

2013. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Házasság szükséges?

Nem, de stabil párkapcsolat, ahol mindketten akarnak közös gyereket, az kell.


Havi mennyi bevételre? (mondjuk hitel nélkül)

Számszerű összeget nem tudok mondani. Annyi legyen, ami elegendő a család minden tagjának a szuksegleteire, illetve a letfenntartására.


Legalább hány évesen?

18 felett.


Ezen felül?

Az anya ne az apara számítva szüljön, legyen meg neki a tgyashoz es a gyedhez szükséges minimum munkaviszonya.

2013. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig azt mondtam, hogy akkor és annyit, amit egyedül is elbírnék. Nem vagyok paranoid, de a jól kereső szerető férjemet is elütheti a villamos, elviheti a szívroham, vagy a földönkívüliek...

Ez viszont nem nagyon szokott eszébe jutni az embereknek, csak az, hogy "legyen lakás meg kocsi meg jóóóó sok pénz".

2013. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1es vagyok és nagyon egyet értek az utolsóval.
2013. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Házasság szükséges?

Nekem egyértelműen igen.


Havi mennyi bevételre? (mondjuk hitel nélkül)

Szerintem a legfontosabb, hogy az anyának járjon a gyed ne csak a gyes.


Legalább hány évesen

25 felett


Ezen felül?

Anyagi tartalék a bajra, saját lakás nem is de biztos albérlet.

2013. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem a luxus meg a gazdagság a fontos. Ez tévhit a babák nem arra vágynak hogy tejben vajban fürödjenek és több száz ezer forintos holmikat kapjanak. A házasság számomra fontos de persze akik nem házasságba szülnek azokat se szabad lenézni. A bevétel annyi amennyi, legyen elég a legszükségesebb dolgokra. Annyi évesen amikor úgy érzik. Ehhez senkinek semmi köze. Ezen felül? Nem a pénz a gazdagság a fontos. Soha nem mennék abortuszra csak azért anyagilag nehéz, és nem fussa mindenre amit szeretnék.
2013. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó az, hogy mire vállalom szándékosan vagy elvetetném ha ez nincs meg de becsúszott baromira nem ugyan az.

Szerintem nem kellene összekeverni a két dolgot.

2013. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

házasság számomra nem szükséges. a fontos, h a szülőknek stabil kapcsolata legyen, és mindketten akarják a csöppséget.

havi 300 minimum, illetve olyan munkahely apának, ahonnan nem rúgják ki másnap. anyának pedig TGYÁS, GYED, tehát ne egy alamizsna szintű bevétel. ezen felül 500e megtakarítás ha valami krach beütne. a támogató, végszükség esetén segíteni tudó nagyszülők is aranyat érnek.

25 alatt sztem az ember lánya és fia nem igazán érett egy gyerekre, hiába minden vágya a babázás, az még édeskevés hozzá. vannak nagyon ritka kivételek, de akkor sem érdemes elkapkodni, hiszen minél több élettapasztalata van valakinek, annál több útravalót tud adni a gyermekének.

ezen felül pedig egy megbízható autó, amivel biztonságosan, bármikor szállítható a baba, és nem kell a büdös csövesek közt a BKV-n nyomorogni.

2013. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!