Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van nálatok, hogy viszony...

Hogy van nálatok, hogy viszonyulnak a nagyszulok, ha tobb unoka van?

Figyelt kérdés
Csak nálunk vannak gyerekek, 5 éves nagyfiu, 6 hos kislány. Foleg aposom (néha anyosom bosszant): kozel laknak, mégis hetente-kéthetente találkozunk. Mintha ovék lenne a gyerek, papa még a mamának sem engedi megfogni, hogy átvegye, hurcolják, ugye, csak a papáé vagy, kicsinkom, csak a papáé, stb...ezt még lenyelem...multkor szulinapi vacsin voltunk, papa csak a kicsit hurcolta, nyakladozott a karján, mintha a fiunk ott sem lett volna, rá sem nézett, nem is szolt hozzá. Tegnap itt voltak, a fiu nem akart bejonni a homokozobol, ok meg egy szoval sem kérdezték, h mi van, miért nem jon, hogy van stb, még a neve sem kerult szoba, férjemnek is feltunt. Ertem, hogy orulnek, de nem csak a kicsi létezik....
2013. jún. 10. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy van, hogy anyu a legelső unokával van csak elfoglalva, testvérem gyerekével. Bármi van, csak ő létezik, meg tesóm. Mondjuk eleve ő a kedvenc a családban, szóval várható volt.

Másik testvéremnek is van már gyereke, egy éves, de arról szinte semmit nem tud.. nálunk most jön a baba hónapokon belül, hát itt is elég nagy az érdektelenség.. :(

2013. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk anyai oldalról van már baba, anyum imádja, az én babóm hamarosan születik és látom, mennyire odavan anyum, h nem sokára még egy unokája lesz. (de az elsőt se hanyagolja, heti egyszer ő megy érte az oviba és azt pl semmilyen program kedvéért nem változtatná, nekünk is segít, nálunk is van, de mindig keresünk rá másik napot és szerintem ez így is van jól.) a férjem anyukája részéről első unoka, úgyhogy az nem játszik a kérdés szempontjából, de úgy látom, nagy a várakozás :)
2013. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én nagyanyám szóban nagyon szeret. Gyakorlatban 10 km-re lakott tőlem, míg el nem költöztem, viszont ő hamarabb megtett 200-at, hogy másokat láthasson. Nem tudja mikor van az öcsém születés vagy névnapja. Jelzem ő is elmúlt 30.

Ha találkozunk mindig nagyon kedves. Felnőtt fejjel már tudom, hogy az a normális, amit én szerettem volna, hogy járunk hozzá nyaralni, süt nekem sütit, én vagyok a szeme fénye, stb. Ez sajna nem így történt. Okát nem tudom. Kihevertem, és ki fogja a fiad is. Egyszerűen csak majd feltűnik a mamáéknak, hogy nem keresi az unoka, nem olyan érdeklődő. Akkor meg majd nekik kell ebbe beletörődni, hogy ez így alakult, és az okát nem kell keresgetni, csak ezekre kell nektek emlékeztetni őket. Az a lényeg, hogy ti bánjatok velük egyforma szeretettel.

2013. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!