Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen eljárással lehet a...

Nanamia kérdése:

Milyen eljárással lehet a leghamarabb angliai otthonból babát hazahozni vér szerinti családba?

Figyelt kérdés
Egy párnak kint Angliában gyereke született. Szülést követően azok a magyarok, akikkel laktak, feljelentették a párt. Kijöttek a gyámügytől (asszem tőlük) és a babát veszélyeztetés miatt elvették tőlük.Jelenleg kb 2 hónapja otthonban van a pici Angliában, szülők szétmentek, de mindketten itthon vannak már. Kicsit furcsa nekem ez a sztori és érdekelne, hogy ilyen helyzetben a gyereket hogyan vehetné az anya ismét magához? Ami még fontos, hogy a pici állítólag olyasmivel született, hogy "nyílt gerinc", ami azt takarja, hogy a hátán volt egy kis lyuk, de mikor a kórházból hazaengedték őket, azt mondták, csak figyelni kell, de különösebb kezelést nem igényel. Otthon viszont a pici súlya elkezdett csökkenni (nem túlzottan, minimálisan), de szakember látta a picit ez idő alatt is. Majd egyik nap már konkrétan úgy mentek a gyerekért, hogy elviszik, mivel a velük lakók feljelentették, hogy az anya nem gondozza a gyereket megfelelően (nem fürdeti, nem figyel rá, stb). Na most, ha látta a gyereket időközben orvos is, annak nem kellett volna feltűnjön? Jelenleg meg az van, hogy például az eredeti anyakönyvi kivonatot se kapta meg egyik szülő sem...az miért lehet? Valaki tudja, hogy ilyen helyzetben kit/kiket kéne felkeresni? A gyermek magyar állampolgár amúgy.

#gyermekotthon #angliai csecsemőotthon
2013. jún. 13. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak arra a kérdésre tudok válaszolni, hogy miért nem kaptak anyakönyvi kivonatot. Angliában ugyanis nem a kórházban adják, hanem időpontot kell kérni egy ezzel foglalkozó irodától, és ott adják ki. Viszont ezt legkésőbb a szülést követő 42.napig meg kell tenni, amiről gondolom már rég lecsúsztak.

Anyakönyvi kivonat nélkül nem tud a szülő sem személyi igazolványt, sem útlevelet kérni. A magyar anyakönyvi kivonathoz pedig szintén kell az eredeti angol. Otthonról ezeket nem is tudom hogy tudnák elintézni, de szerintem sehogy.

Egyébként nem hinném, hogy egy babát ok nélkül vennének el a szüleitől, ahogy az is elég fura, hogy valaki képes egy másik országban hagyni a gyerekét...

2013. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na ez az, és mint utólag kiderült, ha az anya visszamegy, akkor jó hosszú börtönévek várnak rá...szóval én is okkal feltételezem, hogy nem kis dologról lehetett szó. És azt véletlen nem tudod, hogy ha esetleg el lett indítva az anyakönyvi kivonat kiadása, de időközben ugye itt "ragadtak", akkor mi van?
2013. jún. 15. 07:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Az angol anyakönyvi kivonatot tudtommal csak a szülő(k) személyesen intézhetik el. Nálunk legalábbis úgy történt, hogy előre egyeztetett időpont után bementünk az irodába, ott kérdezték a nemzetiségünket, lakcímet, baba nevét stb, és rögtön ki is nyomtatták az eredeti anyakönyvi kivonatot, plusz van egy másik fajta is, ami kicsit részletesebb, ebből lehet kérni több másolatot is. Ezeket mind odaadták rögtön, ez egész nem tartott negyed óránál tovább. Én úgy tudom ezt csak így lehet intézni, postai úton nem, de bocs ha tévedek.

Elég durva történet, pedig sok részlet nem is tiszta. Sajnálom szegény picikét, bár valószínűleg jobb helyen van most, mint ha a szüleivel lenne....

2013. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, már ezzel is sokat segítettél. Lenne még egy kérdésem, ami nagyon nem tiszta és én teljes más infót tudok erről. Az, hogy létezik, hogy a kint született gyermek angol állampolgár, holott mindkét szülő magyar?
2013. jún. 15. 15:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok, megtaláltam már erre a választ. :)
2013. jún. 15. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
:) Legalább 5 éves folyamatos munkaviszonnyal lehet a baba angol.
2013. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem rendeződött a baba sorsa. Kérdező?
2017. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is kiváncsi lennék, mi lett ebbol?
2018. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!