Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom gyereket akar. De se...

A párom gyereket akar. De se lakásunk, se kocsink még nincs. Normális a párom, hogy a semmire akar gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 06:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim válasza:
32%
Nem tartom jó ötletnek:S
2013. jún. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit összetettebb a kérdés:


1. ha a szülőkkel jól megvagytok és ott éltek náluk, + azért már benne vagytok a korban, akkor megértem a párod, hiszen lehet soha nem lesztek annyira gazdagok, hogy saját lakásotok legyen.


2. ha nincs senkitek, vagy szülőkkel nagyon rossz a viszony és albérletben tengődtök minimálbérből, akkor őrültség.


De ne feledd ha 30 körül van a párod, akkor teljesen normális, hogy gyereket akar (legalább egyet), hiszen ketyeg az a bizonyos biológiai óra.

2013. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
94%

Ha mindenki arra várna amíg lesz lakás-kocsi, akkor lassan kihalna az emberiség!

Mondjuk, még a lakás érthető, de a kocsi miért feltétele a gyerek vállalásnak?

2013. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 A kérdező kommentje:
A kocsi azért fontos mert ha a gyerek beteg lesz, alamivel el kel majd vinni az orvoshoz.
2013. jún. 16. 07:05
 5/85 anonim ***** válasza:
62%

Ha 30 évvel ezelőtt lennénk, azt mondanám, h igen. Akkor még mindenkinek biztos állása volt, tudott tervezni. Ma már nem így van.

Nekünk saját lakásunk van, de van rajta némi hitel (kb. ugyanannyi a törlesztőnk, mint egy átlagos 2 szobás vidéki albérlet díja), még 5 év van vissza belőle. Mi nem merjük bevállalni, ugyanis, ha a férjem elveszíti a munkáját, az én gyesem+csp arra sem lenne elég, h a hitelt és a rezsit fizessük.

Mi megvárjuk mindenképp, amíg kifut a hitel.


De pl. ismerősöméknél 2 gyerek is van, albérletben élnek, van egy 300eFt-os autójuk és ennyi. Mondjuk nekik szülői segítségük is van.

Nem akarok a pénztárcátokban turkálni, de ezek is sokat számítanak, h te mennyi gyest kapnál, lenne-e segítségetek, mennyit keres a párod stb. stb.

2013. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
84%

te nem akarsz ennek a pasinak gyereket szülni,

se most,se később,

2013. jún. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 Amado atya válasza:
100%
Hány gyerek felnőtt úgy, hogy nem volt kocsi a családban, mégis kapott orvosi ellátást (igen, házhoz ment az orvos, ha sürgős volt az eset, egyéb esetekben séta a rendelőbe), és megint hány gyerek felnőtt, hogy életük első pár évét a nem egész 30 négyzetméteres albérletben élte le a szülőkkel...
2013. jún. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 A kérdező kommentje:
A párom és én is minimálbért kapunk. Az én anyám nemhogy segítene még inkább hátráltat.
2013. jún. 16. 07:44
 9/85 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 éves voltam mikor elköltöztünk nagymamáméktól (addig egy szobában laktunk náluk négyen, mert volt egy húgom is.) Nem volt kocsink, csak 15 éves koromra. Jelentem élek, és szép gyerekkorom volt! Ha van munkátok, valami kilátás arra, hogy előbb-utóbb lesz lakás vagy albi, illetve nem fog éhen halni az a gyerek (nálunk sokszor volt salátafőzelék, grízes tészta, zöldbabfőzelék- olcsó kaják), akkor azért be lehet vállalni.
2013. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
91%
Nos, ez esetben, ha arra vártok, hogy lakás is legyen, autó is, sőt, még hitelt se kelljen már fizetni, úgy 40-50 éves korotokban már akár bele is foghattok a baba projectbe.
2013. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!