Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom gyereket akar. De se...

A párom gyereket akar. De se lakásunk, se kocsink még nincs. Normális a párom, hogy a semmire akar gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 06:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet oldani csak akarni kell. Gondolom nem az utcán éltek. De egyébként ott az albérlet lehetősége is. Kocsi meg nem létszükség. Nekünk sincs, mégis van gyerekünk. De persze ez a ti dolgotok senkinek semmi köze hozzá. Ám olyan hogy tökéletes sose lesz. Ha arra vársz hogy az legyen akkor nem lesz gyereked.
2013. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:

Az, hogy nincs lakás és kocsi, nem feltétlenül gáz.

Azzal van a baj, hogy két minimálbért kerestek. Amiből még ketten is alig tudtok megélni.


A megoldás itt az előre menekülés lenne. Valami jobb szakmát csináljatok meg, amivel jobb állásba tudtok menni. Ha mindketten hazavisztek 150-200-at, akkor már nem gond a saját lakás hiánya se, mert összehozzátok a gyerek mellett is.

2013. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 A kérdező kommentje:
Azért nem kéne lenézni azt aki minimálbért keres!
2013. jún. 16. 19:26
 54/85 anonim ***** válasza:
Nem presztízsről van itt szó, hanem pénzről.
2013. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:

Nem lenézésből írtam.

A problémátokat egyértelműen a pénzhiány okozza. Erre pedig mi más lenne a megoldás, mint több pénzt keresni?


Nincs az sehol leírva, hogy nektek minimálbért kell életetek végéig keresnetek! Ha igyekeztek, és keresitek a lehetőségeket, különösebb gond nélkül legalábbis meg lehet duplázni. És ha erre van igényetek (a jelek szerint pedig van), akkor hajrá!


Tapasztalatból beszélek, nekem sincs egy jól fizető szakmám. De pl. elkezdtem másodállásban takarítani, abból is összejött 10-20 ezer havonta, most meg teljesen ráálltam erre, így van kb 180-200 ezres bevételem. Nagyon nem mindegy! :)

2013. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, nagyon sok van.


Nézd. 6. éve lakunk ugyanabban a lepukkant albérletben :( mi is tudjuk, hogy jó lenne egy jobb, aminek jobb a szigetelése, kevesebb a rezsije. Mi keresünk, 200-270 között havonta ketten, de nincs se lakás, se autó, félretenni is néha tudunk, mert mindig közbejön valami. De már próbálkozunk a babával. A férjem szeretné, ha mielőbb összejönne, és megmondom őszintén, már én is. Nyilván akkor más lenne fontos, kijönnétek abból is. A férjem mindig azt mondta, hogy olyan nincs, hogy sehogy sincs, mindig van valahogy. És igaza van. Ha arra várnék, hogy házunk legyen, mikor lesz gyerek???

2013. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 A kérdező kommentje:
Férjed van de még mindig albérletben laktok? Úristen!!!!
2013. jún. 17. 16:28
 58/85 anonim ***** válasza:
Nem értem az összefüggést a kérdésednél. Hogy függ össze az, h vkinek férje van és még mindig albérletben laknak? Ha valakinek élettársi viszonyban nem futja rá, akkor sem lesz több pénzük, ha összeházasodnak - hacsak nem lesz vmi változás a munkakörülményeket illetően.
2013. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 A kérdező kommentje:
Hát addig én biztos nem megyek férjhez amíg nem tudok a párommal lakást venni de főleg nem szülök gyereket. Egy évet még várok, ha addig nem lesz lakás akkor.....
2013. jún. 17. 16:53
 60/85 anonim ***** válasza:

Figyelj Kérdező, nem kell it Úristenezni. Neked fontos a saját lakás, másnak meg nem.

Ismerem egy német apuka-magyar anyuka család fiát. Apuka ott orvos, mióta én ismerem a srácot és mesél a családjáról osztályvezető főorvos alatti "rangban" nem volt. De sokszor határozott idejű munkaszerződéseket kap, Németország különböző pontjain. Akár ebben a percben zsebből kifizethetnének egy olyan házat és ott, ahol csak akarnák. Mégis bérlik azt a házat (ami hozzáteszem nem egy szobás garzon, hanem nagyon szép családi ház), amiben most élnek, mert ki tudja a szerződés lejárta után hová mennek majd. Ha már "kiöregszenek" a költözködésből, akkor nyilván valahol fognak venni egy ingatlant. De addig nem látják szükségét. Mégis 30+ éve házasok, akkor most ők is égők? Ne viccelj már...

2013. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!