Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom gyereket akar. De se...

A párom gyereket akar. De se lakásunk, se kocsink még nincs. Normális a párom, hogy a semmire akar gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 06:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos tele vannak az anyaotthonok az otthontalan anyákkal és gyerekeikkel. 30 évvel ezelőtt ilyen nem volt. Akkor a tanács meg a munkahely minden rászorulónak azonnal szolgálati lakást utalt ki.

Úgyhogy, aki azzal jön, hogy régen az ő szülei is szegények voltak, mégis szépen felnőttek...nagyon nincsenek képben. (Gondoljatok csak Böjte Csaba több ezer gyereket befogadó otthonaira)...


Sajnos ma nincs segítség. Ha bajban vagytok és nincs reményetek saját jövőtök, akkor nincs esélyetek gyerekre sem (ha normális körülmények között akarjátok felnevelni).

Küzdjetek a jobb lehetőségeitekért és akkor lesz esélyetek.


Másrészt viszont a gyermek minden áldozatot megér. Úgyhogy ne adjátok fel! Csak küzdjetek előtte és közben és utána, amíg csak tudtok, hogy a legjobbat adhassátok neki is, meg magatoknak is.

2013. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
28%

Jaj, de unom ezt a "ha mindenki így gondolkozni, kihalna az emberiség" jellegű okoskodást! Aki így gondolkozik, szüljön még hatot, de ne másokat oktasson!

Itt azt kell átgondolni, kérdező, hogy:

1. Egyáltalán akarsz te most, jelen pillanatban gyereket?

2. Ha megszületik a baba, el tudjátok tartani, vagy nagy a veszélye, hogy mehettek vele a híd alá, vagy hogy még az alapvető szükségleteit sem tudjátok biztosítani?

Én ezek függvényében döntenék.

2013. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
"gondolkozna"
2013. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
72%
32-es, miért, te oktathatsz másokat??
2013. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
34-es, én nem oktatok, csak magamról beszélek, hogy én ezek alapján döntenék. Hogy ki hogy döntsön, vagy hogy kinek mi a jó, vagy hogy ki hogy gondolkozzon, azt nem mondom meg. Egyrészt jogom nincs hozzá, másrészt értelme sincs, hogy mások életét felülbíráljam.
2013. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
51%
Tök jó, h aki nem meri bevállalni, az le lett pontozva. Megnézném ki-hogy nevel fel egy gyereket úgy, h a mi esetünkben 2 felnőttre és egy gyerekre jutna havi 50eFt a többi kiadás mellett, addig, amíg vissza nem megyek dolgozni. Nem fogom azt mondani a boltban a gyereknek, h bocs kicsim, anya nem tud venni neked egy túrórudit.
2013. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:

Mi elég szegények voltunk, mondták is nekem a boltban anno, hogy kicsim, most erre nem jut. Szépen elmagyarázták és megértettem. Nem lettem lelki sérült, mert nem kaptam meg mindent azonnal.

Mindazonáltal csodálatos gyerekkorom volt, mert a szüleim nagyon szerettek engem és a húgomat. Érzelmi szinten tényleg mindenem meg volt és az alapvető szükségletek is. Emellett rengeteget güriztek azért, hogy az alapvető szükségleteken kívül minél több mindent meg tudjanak adni. Mi voltunk az elsők, csak utána jöttek ők. Nagyon hálás is vagyok nekik.


Csak azért mondom ezt el, mert szerintem nem dől össze a világ saját lakás és autó nélkül. Enélkül is lehet valakinek szép gyerekkora.


De most nézzük a helyzeteteket. Mi fog változni ezután? Valóban nincs olyan helyzet a munkaerőpiacon, hogy az ember válogathatna. De akkor 2 minimálbérből hogy lenne esélyetek változtatni a jelenlegi helyzeten? Abból nagyon hosszú évek alatt sikerülhet csak lakást vagy autót venni.

Inkább a gyerekem nevelésére költeném azt a pénzt, mint hogy saját lakással induljak. Szerintem érdemes reálisan végig gondolni, hogy lesz -e pénzetek bizonyos határidőn belül megvásárolni ezeket a javakat.


Ez én vagyok persze és csak egy vélemény a sok közül.

2013. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 A kérdező kommentje:
Inkább keresek egy másik pasit.
2013. jún. 16. 13:57
 39/85 anonim ***** válasza:
Sem a lakás, sem a kocsi nem fog csak úgy az öletekbe hullani. Ha ezek a céljaitok, akkor tessék megdolgozni érte, továbbképezni magatokat, nyelveket tanulni, stb. Egyébként mint már írták, ezek abszolút nem feltételei a gyerekvállalásnak.
2013. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:

"Egyébként mint már írták, ezek abszolút nem feltételei a gyerekvállalásnak."


Ebben teljesen igazad van abban az esetben, ha mindkét félnek a gyerekvállalás a fő cél. Csak ahogy én itt látom, a kérdező egyelőre inkább saját lakást és kocsit szeretne, nincs oda a lehetőségért, hogy most gyereket szüljön. Sőt, mint ahogy írta, inkább keres másik pasit.

Ha ennyire különböznek az alapvető célok, akkor lehet, hogy tényleg ez a megoldás: mindenki keres olyan párt, akivel tud közös jövőt tervezni.


Hacsak ez már megint nem a napokban elharapózott provokálós "inkább keresek másik pasit" jellegű kérdések egyike. :)

2013. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!