Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom gyereket akar. De se...

A párom gyereket akar. De se lakásunk, se kocsink még nincs. Normális a párom, hogy a semmire akar gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 06:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol laktok...


Itt gondolok arra, hogy Bp.-en annyira felesleges az autó, más naygobb városban sem kell (ahol van helyijárat és taxi) főleg taxi, ha baj volna.


Ha meg annyira baj van a gyerekkel ugyis mentőt hív az ember...

Egy kisebb településen viszont szükséges.

Nekünk van, egy 300e es 20 éves autónk, de legalább megbízható:) nem sajnálom, ha a parkolóban meghúzzák, és nem törik fel. (Bp.-en élünk múltkor nem hártan le, 5 napig vot nyitva, mikor észrevettük:))


A saját lakás manapság luxus.

Alaptőke, vagy nagyon szuper fizetés nélkül nem sok esély van, vagy csak nagyon sokára...


Ha van fél év elegendő férlretett pénzetek, akkor bátran. Ne legyen rá szükség, de ha nincs más segítség, és amíg gyesen vagy a párod elveszti a munkáját, akkor van mihez nyúlni, biztonságérzetet ad.

Ha ezt a pénzt nem tudjátok félretenni, akkor ne vállaljatok még,mmert egy gyerek kerülmannyival többe, mint amennyit félre tudnátok rakni...



Az anyagi helyzeteteket ti ismeritek. Így ismeretlenben azt mondom, hogy nincsenek feltétlenül lehetetlen vágyai a párodnak.

A lakás és kocsi hiánya nem feltétlenül enny mérvadó...

2013. jún. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
43%

kövezzetek meg, de ezek nekem is alapfeltételei a gyerekvállalásnak.

valamint hogy gyedet kapjak, mert a gyes még alamizsnának is kevés.

ameddig nem jön össze a pénz saját autóra, addig nem szeretnék várandós lenni. még nem éltem át, de szoktam nézni hogy a babakocsis, nagybevásárlásból hazafelé tartó anyukák mennyit szenvednek mire leszállnak a buszról. persze ha kérik, akkor segítek, de még így sem könnyű. ha belegondolok, akkor nekem tuti 2 hét után idegbajom lenne ettől.

a lakáshelyzetünk szerencsére már megoldott, és abban is biztos vagyok, h számíthatok az anyukámra ill. az anyósomra ha valami nagyon váratlan gáz lenne.


az emberiség nem fog kihalni, mert mindig lesznek olyanok, akik a "majd lesz valahogy"-ra alapoznak, viszont nekem nagyon nem mind1, hogy milyen körülmények közt nő fel a gyerekem.

2013. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 A kérdező kommentje:
Sajnos ebből a fizetésből is alig tudunk megélni nemhogy félre rakni.
2013. jún. 16. 07:56
 14/85 anonim ***** válasza:
100%
Így hogy alig tudtok megélni nem érdemes belevágni még.Mondom ezt úgy hogy kb 130.000-böl élünk havi szinten egy gyerekkel.Nekünk nincs se lakásunk,se autónk.Nagyszüleim meghaltak így ingyen lakhatunk,de attól lakásunk még jó sokáig nem lesz.:( Itt sajnos munka sem sok van,nem hogy biztos állás.Én babakocsival mentem a.kisfiammmal mindenhova,később jártam biciklivel.Orvost mi úgy oldottuk meg, hogy babakocsi vagy bicikli.Ha nagyon rosszul volt ( hányás,hasmenés, magas láz) akkor lehívtuk az ügyeletet.A csekkfizetést,hivatalos ügyet vásárlást a kisfiammal intéztem.Nem volt könnyű,eleven kisfiú.Az már nem volt kérdés,hogy ha nem muszáj nem viszem,mert hamar megőszülök mire végzünk.
2013. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 és 13 éves gyerekeim vannak, kocsink nincs, de még mindig eljutottunk orvoshoz, ha betegek voltak.
2013. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 10 éves távlatban mi a tervetek munka terén? Képzitek magatokat, szeretnétek majd váltani jobban fizető munkára?


Mert enélkül a mostani helyzetet konzerváljátok és 10 vagy 20 év múlva sem lesz alkalmas a gyerekvállalásra.

2013. jún. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
94%

ha arra vársz, hogy lakásod legyen, sőt kocsid is, már nem leszel fogamzóképes, nem tudsz szülni. Akkor meg minek a gyűjtögetés? Kocsi nélkül, albérletben is felnő a gyerek, lehet, több szeretetben, nem nélkülözve, mint ott ahol hajtják a pénzt, nincs idejük egymásra.

Gyerek nélkül meg minek gürizni? Kinek? Koporsónak meg nincs zsebe.

2013. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk saját lakásunk van (idősebbek vagyunk már, a párom 46 én 35 az eddigi spórolt pénzünkből vettük a lakást + az életbiztosításokat nem hosszabbítottuk meg hanem kivettük a pénzt belőle de még így is kellett felvenni 1 millió hitelt) és így vállaltuk a babát havi kb. 400 ezerre, körülbelül 200 ezret keresünk fejenként (főiskola-egyetem - informatika - banki szektor). Erre mertünk itt Pesten vállalni. Kocsink sose lesz mert egyikünknek sincs jogosítványa. Antitalentumok vagyunk. Most 13 hónapos a gyerek, amíg nem megyek vissza a gyedről dolgozni, vagy gyesről, mert lehet inkább három évig maradok itthon, addig kb. 100 ezerrel kevesebb a pénz, de szerencsére be tudjuk osztani mert nem járunk el bulizni, semmi színház, vacsorák stb. Szóval mi idősebben engedhettük meg magunknak a gyereket, de azt mondom jobb fiatalabb korban, mert eléggé kimerítő a baba. Szerintem a gyerek max. egy ötvenezres kiadás /hónap (ha tápszeres meg ha veszel neki játékot stb.) ilyen kicsi korban, és kb. az iskola kezdésig tudtok még + spórolni. Aztán az mennyi lesz azt még nem tudom.
2013. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
46%

Így ebben a formában szerintem is őrültség. Nem azt gondolom, hogy csak saját lakásba kell/lehet szülni, mert az albérlet is jó, ha van biztos munkahely (bár manapság mi biztos?), vannak vésztervek arra az esetre, ha munkanélküliség lesz.


Aki azzal érvel, felnőttek 30 nm-es lakásban is. Hát azért szerintem nem az az egészséges egy gyereknek, hogy a szüleivel egy szobában nő fel...

2013. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 A kérdező kommentje:
Örülünk, hogy a mai világban ilyen munkahelyünk is van nemhogy másikat keressünk. A lakás azért fontos mert nem akarom, hogy azt mondják "minek a gyerek nekik ha nincs lakásuk"
2013. jún. 16. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!