Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a darazsak...

Mit lehet tenni a darazsak ellen? Kisfiamnak feltöltöm a gumimedencéjét és ellepnek bennünket a darazsak.

Figyelt kérdés
Nagyon féltem őt, mert néha a szúnyog csípései is úgy bedagadnak, hogy calciumot kell vele itatnom. Hogyan tudom a víz mellől elüldözni a darazsakat? A fű is tele van velük, ha pancsolni szeretnénk.
2013. jún. 17. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha felnőttről lenne szó, akkor kipróbálnám, hogy valahova távolabb egy kis cukros vizet kitennék, az vonzza őket. De lehet nagy hülyeség a dolog.


Nem tudod valami darázs védett helyen felállítani a medencét? mondjuk terasz és arra szerelni valahogy valami szunyiháló szerűt?

2013. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

" Nem tudod valami darázs védett helyen felállítani a medencét? "


-no comment-

2013. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves Második! Képzeld nálunk a kertben egy kis kreativitással némi tekercses szúnyoghálóval több helyen is sikerülne összehozni valamit.
2013. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt csak az marad,hogy megkeresitek a darázsfészket,majd az esti órákban,amikor mindegyik bent van,meggyújtjátok. Volt darázs,nincs darázs. Csak olyan helyen maradnak,ahol nincsenek piszkálva!


Kevésbé drasztikus,ám nem épp tárca kímélő megoldás,hogy ecetbe áztatott rongyokat pakoltok a medence köré- az ecetet nem bírják a darazsak! Figyelni kell rá,hogy mindig érződjön az ecet a rongyokon!

2013. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Teraszunk sajnos nincs és a kert (a szomszédoké is) tele van virágzó növényekkel, így a méhek és a darazsak közkedvelt helye. Próbáltam a kert közepére tenni a medencét, így minden növénytől legalább 15 méterre vagyunk, de így is 4-5 darázs döngicsél a fűben, vagy a vízen. Borzasztó.


Viszont amíg nincs víz, nem is látjuk őket, de amint kiteszem a medencét, megjelennek, csapatostul.

2013. jún. 17. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
egy másik medencébe kellene víz valóban és nem csak akkor amikor a gumimedencét feltöltöd a kisfiadnak, hanem egyébként is és akkor ott isznak és nem a medencében akarnak.
2013. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a cukros víz jó, meg h keresd meg a fészket is. viszont nekem az volt az első gondolatom, h. tegyél ki egy tál vizet csak úgy. azért mennek a medencéhez, mert szomjasak. ha mindig van kint nekik víz (esetleg a szomszédot is megkérhetnéd, ha jó fej),akkor nem lepik el a medencét. tudom nem a legjobb ötlet, mert "odaszoknak",de sztem ez már megtörtént, így mindegy.
2013. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én sört teszek ki kis poharakba :)

úgy csinálom, hogy a földbe beásom a műanyag poharat, így a meztelen csigák is beledöglenek! :P

vonzza az "illata" őket, de az alkohol kinyírja őket.

de ne akkor tegyél ki amikor kimentek medencézni, hanem előtte este

2013. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, próbálkozom vízzel is, sörrel is. :)
2013. jún. 17. 19:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Esetleg valami elektromos kütyü nincs ellenük? Amit bedugnék a falba és kész. Vannak ezek a kértevő elriasztók, amik 50 m-re is hatékonyak, ilyesmi nem létezik darazsak ellen?
2013. jún. 17. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!