Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, beszippant az...

Úgy érzem, beszippant az anyaság, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Nem vigasztal hogy az első két év erről szól, imádom a gyerekeimet, de engem ez nem köt le és nem elégít ki, az agyam tompul, nem tudok értelmes felnőtt beszélgetést folytatni, nincs más témám, mert velem ezek történnek. Pedig nagyon szeretnék felnőtt, ember lenni. Ti mit tesztek ez ellen?
2013. máj. 29. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kell a kikapcsolódás! Barátnőkkel elmenni időnként valahová, vagy a férjeddel közös program! Ez ilyen, nekem is csökkent az intelligencia szintem mióta itthon vagyok a két fiammal, de azért igyekszem kimozdulni is... :)
2013. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem. Mondjuk én járok tanfolyamra. Olyankor társaságban vagyok és enyhül a dolog. Viszont ha beszélgetnek, akkor én inkább nem tudok arról beszélni, mint amiről ők. Már nem bulizok, még nem dolgozok, nem történik velem semmi sem. :(
2013. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Én rendszeresen eljárok, tanultam stb. Megőrülnék otthon a gyerekkel 2 évig.
2013. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én internetes munkát vállaltam, 2 éve csinálom, amellett, hogy szuper gyes kiegészítés, imádom! Agyilag megnyugtat, sokat tanulok, emberekkel e-mailezek, változatos. Igaz, napi 3 órámat minimum elveszi, de megoldom, hogy a gyerekek ne érezzék meg!
2013. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Hol találtál netes munkát? Én is szeretnék itthonról dolgozni, amíg itthon vagyok a gyerekkel, de a hirdetések 99%-a kamu. Sajnos. :(
2013. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Rendszeres kikapcsolódás a "csak anyaságból" (barátnővel, férjjel). Nem kell feltétlenül elmenni, ti is hívhattok magatokhoz barátokat (mi sokszor csináltuk így, mert nekünk volt először gyerekünk a baráti társaságból, este lefektettük a kicsit, aztán jött pár barát, beszélgettünk, kártyáztunk, stb.) Nekem fontos, hogy tudjam mi történik aktuálisan a világban, így meghallgatom/elolvasom a híreket (sokszor a lehetséges pihenés rovására is), esténként sokszor beszélgetek a férjemmel is. A tanulás is jó ötlet ha van hová továbbképezned magadat, vagy van más terület amihez kedved lenne. És magadra is fordíts időt. Én gyerek ide vagy oda reggelente eltöltöm a saját 10-15 percemet a fürdőszobában, a normál tisztálkodáson kívül arcápolok, enyhén sminkelek, hajamat megcsinálom, nekem ezek kellenek ahhoz, hogy a nőiességemet is megéljem, ne csak az anyaságot (és ha egy 2,5 éves és egy 3 hetes mellett ezt meg tudom oldani, akkor mindenki meg tudja). Ezek mellett tartom a kapcsolatot a kollégáimmal, néha ha arra járok benézek a munkahelyre is, és kicsit beszélgetek velük. Férjemmel 1-2 hetente elmegyünk kettesben valahova, moziba, színházba vagy máshova (mondjuk most átmenetileg nem, mert a kicsi 3 hetes, de ha 3-4 hónapos lesz akkor folytatjuk ezt a "szokásunkat").

Igaz, hogy az első 2 év nagyrészt a gyerekről szól, és az anyuka feladata ilyenkor a gyereknevelés nagy része, de nem csak erről szól, néha kijár egy kis "szabadság", a gyereknek is jobb ha egy kiegyensúlyozott anyuka foglalkozik vele, nem egy idegroncs aki belerokkan a csak anyaságba.

2013. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nem kerestem, ő talált rám:) Nekem iszonyú szerencsém volt, mert jó időben jó helyen voltam, a férjem unokatestvére működtet egy internetes oldalt, ő keresett épp szerkesztőt. De sajnos nagyon ritka valóban, hogy normálisan munkát találjunk így mi kismamák, pedig szerintem óriási lehetőség lenne sok anyukának!
2013. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Meg fogtok kövezni, de nem birom megállni, hogy ne kérdezzem meg: úgy mégis mire számítottatok?

Ha mondjuk az első gyerek váratlanul "becsúszott", még fiatalok vagytok, nem terveztétek stb, akkor még megértem a nyavalygást, de akkor minek kellett még egy gyerek? Nem csak ti sínylitek ezt meg, hanem elsősorban a gyerek, mert biztosan érzi, érezni fogja, hogy csak nyűg a szüleinek...

Nem most kéne ilyeneken gondolkodni, hanem a gyerekvállalás előtt. A gyerekvállalásnak egy átgondolt, felelősségteljes döntésnek kellene lennie, amibe beleszámít az is, hogy az ember belekalkulálja, hogy egy baba, kisgyerek mennyi törődést igényel, nem lehet mellette egész nap plázázni, barátnőzni, bulizni. Nem mindenkinek való a babás, kisgyerekes életmód, nincs azzal semmi baj, ha valaki ezt beismeri, és emiatt tudatosan nem vállal gyereket. Mert a gyereket visszacsinálni már nem lehet, ha már ott a gyerek, akkor muszáj felnőni a feladathoz.

2013. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as.

Amíg nincs benne az ember, ezt nem lehet átélni.

Mi is terveztük a babát, gondoltam, hogy lemondásokkal jár, sokszor unalmas, sokszor feszültséggel teli időszak lesz, de elképzelni sosem tudtam valójában, hiszen sosem voltam még ilyen szituációban.


Aztán megszületett a lányom és egyáltalán nem olyan ahogy elképzeltem. Amit rossznak képzeltem az nem annyira rossz, amit viszont azt hittem könnyen átvészelek, az idegesít most leginkább.


Én is sokszor azt érzem, hogy legszívesebben elmenekülnék jó messzire egy időre, hogy legalább 1 napig ne kelljen futtában pisilnem, át tudjak aludni megszakítás nélkül egy éjszakát, nyugodtan végig tudjak enni egy 2 fogásos ebédet, végig tudjak nézni egyhuzamban egy filmet.

Tudtam már szülés előtt, hogy teljesen megváltozik az életem ezután, nem is volt ezzel semmi baj, de a valóság sokszor más, mint amit elképzelünk. Valakinek jobb, valakinek viszont nehezebb a valóságban megbirkózni a feladattal.

2013. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 8-as !

ez nagyon nem így van, ezt előre nem lehete látni, lehet hogy a gyerek egy angyal lesz, és bármit meg lehete vele/ mellette csinálni, de lehet hogy problémásabb, lehet hogy akikről azt gondoltad majd számíthatsz rájuk mégsem segítenek, lehet hogy elkap a szülés utáni depresszió, az élet nem ilyen kiszámítható! én is megéletm minkét szülés után ezt, nem az elején hanem a végén mikor már a 3. otthon töltött év felé közeledtem. De! a nagyobbik fiam már 7 éves egyik gyerekemet sem adnám vsizza semmiért, és nem ondanám, hogy ha tudtam volna akkor nem csinálnám meg ezt még egyszer. az élet bármelyik területén vannak hullámvölgyek nem csak a gyereknevelés területén. És Ha valaki "rinyálhat" azért mert mondjuk elege van a főnökéből, egy édesanyának is joga van néha kiakadni azért, mert elfáradt, attől még nem fogja feladni az egészet. a kicsi fiam 2 éves lesz nemsokára, nála most kezdem érezni, hogy jó lenne már többet eljárni, kikapcsolódni, megint tanulni valamit.

2013. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!